Meme Küçültme Ameliyatı Nedir?

1 483

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Meme küçültme operasyonu olarak da geçen meme küçültme ameliyatı, günümüzde sıklıkla başvurulan işlemlerden biridir. Estetiği bozulmuş olan ve omurgaya ekstra bir ağırlık bindiren büyük memeler için meme küçültme ameliyatı alternatif bir çözümdür. Bu işlemi başarıyla gerçekleştiren isimlerin başında ise Op. Dr. Ercan Demirbağ geliyor. Meme küçültme ameliyatı İstanbul genelinde sıklıkla uygulanan, büyük ve sarkık memelerden şikayetçi olanlar için alternatif bir çözüm olarak karşımıza çıkar.

Memelerin daha küçük olabilmesi için uygulanan küçültme operasyonu sayesinde hastalar sarkık ve büyük memelerden kurtulmuş olur. Bu bağlamda son dönemlerde bu konuda şikayetçi olan kişiler tarafından da uygulanmaya devam ediyor.

meme küçültme ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Büyük memelere sahip olan kişiler tarafından fazlasıyla merak edilenlerin başında meme küçültme operasyonunun nasıl gerçekleştiği yer alıyor. Meme küçültme ameliyatının risklerinin neler olduğu, kimlerin yaptırabileceği veya ameliyat sonrasındaki yaşantı merak ediliyor. Meme küçültme ameliyatı öncesinde ilgili hekim tarafından ciddi bir planlama süreci gerçekleştirilir. Daha sonrasında ise belirlenen tarihte operasyona başlanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bebekler İçin Sebze Püresi Yapımı

Meme ucu mevcut konumundan olması gereken ideal yerine alınır. Daha sonrasında memede bulunan fazla cilt ve meme bezi gibi fazlalıklar çıkartılır. Bu fazlalıklar genellikle memelerin alt kısmında bulunan sarkma yapan bölgelerdir. Fazlalıkların alınmasının ardından kalan dokular orta kısma toplanarak dik ve estetik bir görünüm kazandırılır. Ayrıca bu işlemlerin hepsi hasta anestezi altındayken uygulanır. Böylece 3 – 4 saatlik bir süreç içerisinde operasyon tamamlanır. Bu bağlamda en başarılı sonuçları veren isimlerden biri de Op. Dr. Ercan Demirbağ’dır.

Meme Küçültme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Meme küçültme ameliyatı bu operasyonu talep eden herkese uygulanabilir. Ancak meme küçültme ameliyatı genel olarak gerekli görülmedikçe 18 yaşından küçükler için tavsiye edilmez. Bununla birlikte üst bir yaş sınırı da bulunmaz. Bu bağlamda büyük ve sarkık memelere sahip olan veya estetik bir görünüm isteyen kişiler tarafından meme küçültme ameliyatı rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Ülkemizde de bu maksat ile meme küçültme işlemi gerçekleştiren birçok kişi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mide Yanması olan Kişi Ne Yememeli?

Genellikle meme küçültme operasyonu geçirecek olan kişiler için ameliyat öncesinde gerekli muayeneler gerçekleştirilir. Bu süreçte herhangi bir sağlık sorunu veya olumsuzluk çıkarsa, ameliyat ertelenebilir veya hiç yaptırılmayabilir. Bu nedenle ameliyat öncesinde tüm muayene sürecinin doğru ve kontrollü şekilde gerçekleştirilmesi önemlidir. Böylece olası bir olumsuzluk veya sağlık sorunu ile karşılaşılmamış olunur.

göğüs küçültme ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her ameliyat ve operasyonda olduğu gibi meme küçültme ameliyatı için de belli başlı riskler bulunur. Hemen hemen tüm cerrahi müdahalelerde görülebilecek olan türden riskler meme küçültme ameliyatı için de geçerlidir. Yara yeri enfeksiyonu oluşması, kanama, dikişlerde ayrışma olması ve doku ölümü gibi durumlar görülebilir. Ancak belirtilen komplikasyonlar çok nadir olarak karşılaşılan durumlardandır. Alanında uzman olan doktor kontrolünde ameliyat sonrasında da herhangi bir risk veya olumsuzluk ile karşılaşmadan süreci atlatabilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Günümüzde meme küçültme ameliyatı konusunda pek çok merak edilen nokta bulunur. Özellikle de bu konuda kime danışılabileceği merak ediliyor. Op. Dr. Ercan Demirbağ İstanbul’da bu bağlamda en başarılı ve titiz bir şekilde çalışmalarını sürdüren isimlerin başında geliyor. Ayrıca meme ameliyatı sonrasında dikişler gizli olduğu ve eridiği için de herhangi bir estetik olmayan görünüm de bulunmaz. Bu kapsamda görüntü konusunda şüpheleri olanlar için bir yanıt sağlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zeytinyağının Faydaları

Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme operasyonunda da iz kalıp kalmaması merak ediliyor. Belirtmeliyiz ki meme küçültme ameliyatında da iz kalır ancak bu iz zamanla silikleşeceği için görüntü açısından bir problem teşkil etmez.

https://www.ercandemirbag.com/tr/meme-kucultme/

 

 

80%
Awesome
  • Design
1 yorum
  1. […] View On WordPress […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku