Outlook Grubu Nasıl Silinir?

0 157

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bilgisayarların en iyi şekilde çalışabilmesi için düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekir ve buna e-posta gelen kutularının yönetimi de dahildir. Hala Outlook Express kullanan kişiler için, bir Outlook grubu tek seferde silmek, gelen kutularını temizleme sürecini hızlandırabilir. Outlook Express, Windows XP ve Windows’un önceki sürümleriyle birlikte gelen popüler bir e-posta istemcisiydi. Bununla birlikte, Windows Mail Windows’un daha yeni sürümlerinde yerini almıştır. Kullanıcılar, aynı anda birden fazla mesaj seçmek veya belirli kriterleri hedeflemek için filtreler kullanmak gibi toplu silme yöntemlerini kullanarak gelen kutularını hızlı bir şekilde temizleyebilirler. Bu, e-posta yönetim sisteminin daha iyi çalışmasını ve daha iyi organize olmasını sağlar. Teknoloji değiştikçe kullanıcılara Windows Mail gibi daha yeni e-posta istemcilerine geçmeleri söylenir çünkü bunlar genellikle daha fazla özelliğe ve daha iyi güvenliğe sahiptir. Hangi e-posta istemcisi kullanılırsa kullanılsın, sorunsuz ve karmaşasız bir dijital iletişim deneyimi için düzenli bakım hala gereklidir.

İçindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Acun Ilıcalı kim? serveti ne kadar?

Bir Outlook Grubu Neden Silinir?

 • Amacını aştı: Proje ekibiniz dağıldı mı? Ailenizin seyahat planlama grubu görevini tamamladı mı? Grubun asıl varlık nedeni artık mevcut değilse, dijital bir hayalet kasaba haline gelmiştir. Bu grubu silmek gelen kutunuzu düzenler ve değerli alanınızı boşaltır.
 • Düşük katılım: Grubunuz konuşmalardan veya etkinliklerden yoksun bir mezarlık mı? Sürekli radyo sessizliği cesaret kırıcı olabilir. Katılımın az olduğu bir grubu silmek, insanların bağlantı kurduğu ve katkıda bulunduğu aktif topluluklara öncelik verdiğinizi gösterir.
 • Toksisite ve olumsuzluk: Grubunuz tartışmalar, drama veya saldırgan içerikler için bir üreme alanı haline mi geldi? Toksik bir ortam yorucu ve zararlı olabilir. Böyle bir grubu silmek zihinsel sağlığınızı korur ve daha olumlu bir çevrimiçi alanı teşvik eder.
 • Fazlalık ve örtüşme: Birden fazla grup aynı konuyu mu kapsıyor veya aynı amaca mı hizmet ediyor? Bu karışıklık yaratır ve bilgiyi dağıtır. Gereksiz grupları silmek iletişimi kolaylaştırır ve herkesin aynı sayfada olmasını sağlar.

Outlook Grubu Silme

Daha fazla mesaj

X (Twitter) Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !    Erkek Ayakkabı Modasında Yaz Trendleri

Masaüstünde

 1. Bilgisayarınızda Outlook’u başlatın ve henüz yapmadıysanız oturum açın.
 2. Sol tarafta bir panelde Gelen Kutusu ve Gönderilmiş Öğeler gibi çeşitli klasörler görüntülenir. Gruplar bölümünü bulmak ve genişletmek için aşağı kaydırın.
 3. Bir gruptan kurtulmak için üzerine sağ tıklayın.
 4. “Grubu Sil” düğmesine basın.
 5. Bir açılır pencerede silme işlemini onaylamanız istenecektir. Siz “Evet “e tıkladıktan sonra grup silinecektir.
 6. Artık grubu göremiyor olmanız gerekir.
Outlook Grubu Silme
Outlook Grubu Silme

Mobil Cihazlarda

 1. İstediğiniz herhangi bir tarayıcıda Outlook.com’a gidin. Henüz giriş yapmadıysanız, hesabınızda oturum açın.
 2. “Gruplar “ı görene kadar sol kenar çubuğunu aşağı kaydırın. Ardından üzerine tıklayın.
 3. Kurtulmak istediğiniz grubu bulun ve açmak için üzerine tıklayın.
 4. Sağ üst köşede “Ayarlar” anlamına gelen bir dişli simgesi vardır. Bunları açmak için üzerine tıklayın.
 5. Grubu sil seçeneği Ayarlar menüsünde daha aşağıda bulunabilir. Sorulduğunda üzerine tıklayın ve onaylayın.

Silmeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

 • Outlook, e-postalar ve kişiler gibi birçok önemli veriyi depolar. E-postalarınızın, kişilerinizin, takvimlerinizin ve görevlerinizin kopyalarını bulut depolama hesabı, yerel sürücü veya başka bir e-posta istemcisi gibi güvenli bir yere kaydettiğinizden emin olun.
 • Çevrimdışı erişim: Çevrimiçi olmadığınızda e-postalarınıza erişmeniz gerekiyorsa, bunu düşünün. Outlook’u silerseniz bu özelliği kaybedebilirsiniz ve bu da işinizi etkileyebilir.
 • İşe yarayacak bir alternatifiniz var mı? Farklı bir e-posta istemcisine, ekip olarak birlikte çalışma aracına veya iletişim yöntemine mi geçiyorsunuz? Outlook’u yedekleme yapmadan silerseniz, bağlantılarınızı kaybedebilir ve kaybolabilirsiniz.
 • Kişilerinizi ve ekibinizi düşünün: Diğer insanlar iletişim kurmak için Outlook kullanıyorsa, ondan kurtulmak birlikte çalışmayı ve görevleri tamamlamayı zorlaştırabilir. Süreci herkes için kolaylaştıracak diğer seçenekleri araştırın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vivo Y70t İncelemesi, Teknik Özellikleri (Efsane Fiyatlar)
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku