Oyunlarda Ping Düşürme Nasıl Yapılır?

0 227

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ping, bilgisayarınız ile oyun sunucusu arasında veri paketlerini göndermek ve almak için geçen süre olarak tanımlanır, bu da oyunda gecikmelere ve nihayetinde tatmin edici olmayan bir oyun deneyimine neden olur. Bir oyuncu olarak, sorunsuz bir oyun deneyimi yaşamak için pinginizi mümkün olduğunca düşük tutmak çok önemlidir. İşte çok oyunculu oyunlarda ping düşürme için kullanabileceğiniz en iyi beş strateji.

Oyunlarda Ping Düşürme

İlk olarak, coğrafi konumunuza en yakın özel bir sunucuya bağlanmayı düşünmelisiniz. Bulunduğunuz yerden uzaktaki bir oyun sunucusuna bağlandığınızda, verilerin daha uzun bir mesafe kat etmesi gerekir ve bu da daha yüksek ping ile sonuçlanır. Bu nedenle, konumunuza en yakın sunucuyu bulmak ping gecikmesini önemli ölçüde azaltabilir. Coğrafi konumunuza en yakın sunucuları bulmak için sunucu tarayıcı araçlarını kullanabilirsiniz.

Cihazınızda bant genişliği tüketen diğer uygulamaları kapatın. Arka planda çalışan birden fazla indirme veya yükleme varsa, bu uygulamalar internet kaynakları için oyununuzla rekabet ettiğinden ping’iniz yükselebilir. Bu nedenle, bant genişliği tüketen diğer uygulamaları kapatmak oyun içi ping’inizde önemli bir fark yaratabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır?
Oyunlarda Ping Düşürme
Oyunlarda Ping Düşürme

İnternet bağlantınızı yükseltin. İnternet bağlantınızın hızı ve hizmet kalitesi ping seviyenizi büyük ölçüde etkileyebilir. Bu nedenle, internet bağlantınızı ADSL’den fiber genişbanta yükseltmek ping seviyenizi önemli ölçüde düşürebilir. Ayrıca, kablolu bağlantılar kablosuz bağlantılardan daha kararlıdır, bu nedenle oyun oynamak için kablosuz bağlantı yerine kablolu bağlantı kullanmak daha iyidir.

Grafik kalitesi ve performans ayarları gibi oyun içi ayarların yapılması oyun içi performansın daha iyi olmasına katkıda bulunabilir. Birçok çevrimiçi oyun, oyun deneyimini geliştirmek için kullanılabilecek performans ayarları sunar. Grafik ayarlarını düşürmek, cihazınızın GPU’suna binen yükü azaltabilir ve böylece oyun içi gecikme yaşama olasılığını azaltabilir.

Son olarak, bir oyun VPN’i kullanmak oyun oynarken ping oranınızı artırabilir. Bir oyun VPN’i, sunucuya benzersiz bir oyun rotası sağlayarak gecikme ve ping artış sorunlarına neden olabilecek internet trafiği sıkışıklığını atlar. VPN’ler oyun verilerinizi şifreleyerek gecikmelere neden olabilecek siber saldırılara karşı daha iyi güvenlik sağlar. Ping oranı internet hızı, sunucu konumu, cihaz kalitesi ve daha fazlası gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Yukarıda bahsedilen beş strateji ile ping oranınızı düşürmek oyun deneyimini önemli ölçüde iyileştirebilir. Bir oyuncu olarak, oyun oturumlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için düşük ping oranına sahip olmak çok önemlidir ve bu nedenle, düşük ping elde etmek için uygun önlemleri aldığınızdan emin olmanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Discord'da Oynanan Oyun Nasıl Gizlenir?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku