Xbox Series X/S’de Bildirimler Nasıl Kapatılır?

0 184

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bildirimler Xbox’ta oyun deneyiminin önemli bir parçasıdır, arkadaşlarınızın çevrimiçi olduğunda veya size bir parti daveti gönderdiğinde size bilgi verir, ayrıca oyunların indirilmesi tamamlandığında veya bir başarı kazandığınızda size haber verir. Bununla birlikte, oyun oturumlarınızı kesintiye uğratmak için hangi bildirimlerin açılacağını özelleştirmek istemeniz son derece mantıklıdır – ya da belki de sadece tüm bildirimler susturmak istersiniz. Her iki durumda da, Xbox Series X, Xbox Series S veya Xbox One ayarlarınızda bunu gerçekleştirmek son derece kolaydır. Hadi bir göz atalım.

Xbox'ta Bildirimler Nasıl Kapatılır?
Xbox’ta Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Xbox’ta Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Xbox bildirimlerinizi özelleştirmeye hazır olduğunuzda, aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Xbox ana ekranınızın sağ üst köşesindeki dişliye tıklayarak Ayarlar’ı açın.

Adım 2: Aşağı kaydırın ve Tercihler’e tıklayın.

Adım 3: Bildirimler’e tıklayın.

Adım 4: Tüm bildirimlerin ekranınızda belirmesini durdurmak için Bildirim afişleri açık seçeneğinin seçimini kaldırın. Ancak, bunun yerine hangi bildirimlerin gösterileceğini özelleştirmeyi tercih ederseniz, bu adımı atlayabilir ve Adım 5’e geçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Valorant Windows PC'den Kaldırma

Adım 5: Hangi bildirimleri alacağınızı özelleştirmek isterseniz Xbox Bildirimleri’ne tıklayın.

Adım 6: Hangileri için banner görmek istediğinize ve hangilerinin sessiz kalmasını istediğinize karar vermek için bu ekrandaki çok çeşitli bildirim türlerini seçin veya seçimlerini kaldırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku