Çocuklar için En İyi PS5 Oyunları

0 1.613

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yalnızca televizyonda ve internette oyun reklamları görüyorsanız, artık üretilen oyunların yalnızca ileri yaştaki gençleri ve genç yetişkinleri hedeflediğini düşünebilirsiniz. Baktığınız her yerde silahlı bir asker ya da kanlı bir kılıcı olan bir şövalye görürsünüz. Ancak, bu daha olgun oyunlarla aynı pazarlama baskısına sahip olmadıkları için, her yıl çocuklar da dahil olmak üzere her yaşa uygun pek çok oyun çıkmaktadır. PlayStation 5, sevimli maskot karakterleri ve çok çeşitli oyun olanakları sunan çok sayıda küçük, renkli oyun sayesinde piyasadaki en çocuk dostu serilerden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Çocuklar için bir oyun arıyorsanız, çok sayıda olasılık gözünüzü korkutabilir. Tüm seçenekleri incelemek için saatler harcayabilirsiniz ve yaş derecelendirmesine baksanız bile, bu size oyunun gerçekten iyi olup olmadığını söylemez. Bu nedenle, her yaştan oyuncu için doğru oyunu bulmanıza yardımcı olmak için çocuklar için en iyi PS5 oyunlarının bu listesini hazırladık. Satın almadan önce size mümkün olan en iyi bilgiyi vermek için çeşitli türlerden, stillerden ve uzunluklardan oyunları dahil ettiğimizden emin olduk. Hangi içeriğin dahil olduğunu görmek için oyunun ESRB derecelendirmesinin ayrıntılarını kontrol etmeyi unutmayın.

Astro’s Playroom

Aslında zaten çocuklar için harika bir PS5 oyununa sahipsiniz. PS5, Astro’s Playroom önceden yüklenmiş ve kutudan çıkar çıkmaz oynamaya hazır olarak gelir. Ekstra satın almaya gerek yok! Bazı insanlar Astro’s Playroom’u bir tür teknoloji demosu olarak adlandırıyor ve bir dereceye kadar öyle, ancak bu oyunu ne kadar eğlenceli olduğu konusunda eksik satmak olur. Astro, PSVR için Astro Bot Rescue Mission oyununda PS4’te benzer bir şekilde ortaya çıktı ve VR başlığının teknolojisini harika bir oyun içinde gösterdi, ancak bu 3D platform oyununun tadını çıkarmak için o oyunu oynamanıza gerek yok. PS5’in farklı bileşenleri etrafında temalandırılmış çeşitli dünyaları keşfederken sevimli küçük robot Astro’nun kontrolünü ele alıyorsunuz. Bu bir platform oyunu için sıkıcı bir ortam gibi görünse de, oyunun arkasındaki ekip GPU Jungle ve SSD Speedway gibi seviyelerle eğlenceyi ilk sıraya koymuş. Dürüst olmak gerekirse, Astro’s Playroom neredeyse bir Mario oyununun zirvelerine ulaşıyor. Kontroller sıkı, platform tatmin edici ve yaratıcı, seviyeler sevgiyle hazırlanmış ve hiçbir şey çok sinir bozucu veya zor değil. Bu oyunu gerçekten satan şey, DualSense kontrol cihazının yeni işlevlerini nasıl sergilediğidir. Çocuklar Astro’yu farklı yüzeylerde yürütmenin nasıl farklı hissettirdiğine veya ekranda ne yaptığınıza bağlı olarak tetiklerin farklı seviyelerde nasıl direndiğine şaşıracaklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pokémon Go Hesabı Nasıl Oluşturulur?
Çocuklar için PS5 Oyunları
Çocuklar için PS5 Oyunları

Sackboy: A Big Adventure

Astro’nun Oyun Odası yeterince büyük bir deneyim olmadıysa, Sackboy ile daha tam teşekküllü bir 3D platform deneyimine adım atabilirsiniz: Büyük Bir Macera. Bu, mevcut bir seriye – bu kez Little Big Planet oyunlarına – bağlı olan başka bir oyundur, ancak bu renkli platform oyununda bu neşeli boğuşmanın tadını çıkarmak için hiçbir şekilde gerekli değildir. Orijinal oyunlar Sackboy’un da rol aldığı 2.5D platform deneyimleriydi ancak seviye yaratmaya büyük önem veriyorlardı. Sackboy: A Big Adventure, ana karakteri ve görsellerin el yapımı cazibesini, tonlarca güzel tasarlanmış seviye ile saf bir 3D deneyimine taşıyor. Sackboy’u kontrol etmek kolay, sezgisel ve eğlenceli. Doğal olarak etrafta koşabilir ve zıplayabilirsiniz, ancak aynı zamanda yuvarlanabilir, nesneleri yakalayabilir ve hatta platformlamayı biraz daha affedici hale getirmek için zıplamasını biraz uzatabilirsiniz. Sadece bir seviyeyi geçmek genç oyuncularda hayal kırıklığına neden olmaz ve biraz daha yaşlı olanlar koleksiyonlar, sırlar ve zorluklar için geri dönmenin zorluğunu seveceklerdir. Tek başınıza veya arkadaşlarınızla keşfedebileceğiniz 50’den fazla benzersiz seviye var. Aynı konsolda veya çevrimiçi olarak oynayan çocuklar, bu aile dostu büyük macerada koşuşturmak ve birbirlerine yardım etmek için en fazla üç kişiyle takım kurabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fortnite'ta Kazı Kampları Nerede Bulunur?

Ratchet & Clank: Rift Apart

Biraz çizgi film şiddetini ve daha karmaşık kontrolleri kaldırabilecek biraz daha büyük çocuklar için Ratchet and Clank: Rift Apart birçok nedenden dolayı haklı olarak bir Pixar filmiyle karşılaştırıldı. Yüzeyde, oyun kesinlikle o görünüme sahip. Detaylı kürkleri, büyük, etkileyici gözleri ve parlak ifadeleri ile bu çizgi film karakterlerinin ne kadar iyi göründüğüne bakarak bu oyunu kolayca bir sinema filmi sanabilirsiniz. Hikaye, farklı izleyiciler için birden fazla derinlik katmanına sahip bir Pixar filmi ile aynı anlatım mükemmelliği seviyesine ulaşmıyor, bunun yerine genç kalabalığı hedefliyor ve ilham verici, basit bir hikaye vermeye odaklanıyor. Ratchet ve Clank on yılı aşkın bir süredir Sony’nin maskotlarıdır ve çok sayıda oyun biriktirmişlerdir. Ratchet ve Clank: Rift Apart, uzun bir aksiyon platform oyunları serisinin en sonuncusu, ancak bu birçok oyuncunun seriyle ilk karşılaşması olacağından, ilişkileri kurmak ve önceki oyunlarda olan herhangi bir şeye çok fazla eğilmemek için iyi bir iş çıkarıyor. Bu oyun silahlarla dolu, ancak geleneksel anlamda değil. Düşmanları bitkiye dönüştüren el bombaları ve lazer tabancaları gibi şeyler var, bu yüzden şiddet kesinlikle karikatürize olsa da, yine de biraz daha büyük çocuk kitlesi için bir oyun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PC'deki En İyi Şehir Kurma Oyunları

Hot Wheels Unleashed

Çoğu çocuk, çocukluklarında arabaları sevdikleri bir dönemden geçer. Direksiyona geçme, virajlarda sürüklenme, çılgın atlayışlar yapma ve hatta tam tur dönme fikri hayal güçlerini besler. Oyuncaklar bu fantezileri gerçekleştirmelerine yardımcı olabilir, ancak Hot Wheels Unleashed bu oyun seviyesini yalnızca oyunlarda mümkün olan yüksekliklere taşır. Gran Tourismo veya Dirt serisi gibi diğer pek çok yarış oyununun aksine Hot Wheels Unleashed, yarışçılığın en ufak bir şekilde doğru bir temsili olmayı amaçlamıyor. Bu saf, yaratıcı, arcade eğlencesi. Bu, çocuğunuzun en sevdiği oyuncağın tamamen bir oyuna dönüştürülmesine yaklaşabileceğiniz en yakın şey. Hot Wheels Unleashed, ikonik turuncu pistlerde ve aynı zamanda tıpkı gerçek bir evde olduğu gibi mobilya parçaları ve ev eşyaları üzerinde yüksek hızlarda yarışabileceğiniz tonlarca araba içeriyor. Hatta kendi pistlerinizi oluşturabilir ve çevrimiçi olarak paylaşabilir veya başkalarının yarattıklarına göz atabilirsiniz. Ama belki de en iyi yanı, oyun bittiğinde çıplak ayaklarınızla yanlışlıkla oyuncak bir arabaya basmayacak olmanız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku