Fortnite İstatistikleri Nasıl Takip Edilir?

0 146

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Fortnite, herhangi bir sezon boyunca takip edilmesi gereken çok sayıda farklı mekanik, kozmetik ve diğer öğelerle karmaşık bir canavar. Karmaşıklığına rağmen, oyun istatistikleri takip etme konusunda pek de iyi bir iş çıkarmıyor ve neredeyse sadece galibiyetleriniz hakkında bilgi sunuyor. Bu, öldürme-ölüm oranı ve diğer daha incelikli bilgiler gibi istatistiklere erişmek için üçüncü taraf web sitelerini ziyaret etmeniz gerektiği anlamına gelir. Beklediğiniz kadar kolay olmasa da, ayrıntılı istatistiklere ulaşmanın yöntemleri var. İşte Fortnite istatistikleri nasıl takip edeceğiniz.

Çoğu insan için oyun içi istatistikler yeterli olacaktır. Ancak ilerlemelerini derinlemesine ölçümlerle takip etmek isteyen ve sayıları giderek artan oyuncular arasındaysanız, Fortnite’tan çok şey bekleyebilirsiniz. Neyse ki, performansınızla ilgili çeşitli istatistiklere erişmenizi sağlayan birkaç üçüncü taraf web sitesi var. İster öldürme/ölüm oranınızı takip etmek, ister kazanma yüzdenizi artırmak ya da sadece maç başına ortalama kaç öldürme yaptığınızı görmek isteyin, bu web siteleri hepsini yapmanıza olanak tanıyor. Gördüğünüz rakamlar hoşunuza gitmediyse, Fortnite’taki en iyi silahlar rehberimize ve yeni başlayanlar için performansınızı artırmaya yardımcı olacak bazı ipuçlarına göz atmayı unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Fortnite’ta İstatistiklerinizi Kontrol Edin

Üçüncü parti yazılımlarla uğraşmak istemiyorsanız, oyuna giriş yapmışken bazı temel Fortnite istatistikleri her zaman görüntüleyebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

Adım 1: Ana menüdeyken Kariyer sekmesine gidin.

Adım 2: Profil’i seçerek Tekli, İkili ve Takımların yanı sıra LTM’ler için de aşağıdaki istatistikleri görüntüleyin:

  • Galibiyetler
  • İlk 10 bitiriş
  • İlk 25 bitiriş
  • Eliminasyonlar
  • Oynanan maçlar

Fazla bir şey değil ama en azından tüm değerli Victory Royal’lerinizi tek bir yerden takip edebileceksiniz.

Fortnite İstatistikleri Takip Etme
Fortnite İstatistikleri Takip Etme

Odaklanmanız Gereken İstatistikler

Artık düzinelerce istatistiğe doğrudan erişiminiz olduğuna göre, işte geliştirmeye odaklanmanız gerekenler:

  • Ortalama kazanma oranı: Günün sonunda, Fortnite’ta önemli olan tek şey bir Çılgın Zafer kazanmaktır. Ortalama kazanma oranınızı artırmak bir gecede gerçekleşecek bir şey değildir ve büyük ölçüde aşağıda belirtilen istatistiklere bağlıdır.
  • Öldürme/ölüm oranı: Fortnite’ta bir turu tek bir öldürme ile kazanmak kesinlikle mümkün olsa da, sağlam bir K/D oranına sahipseniz kazanma şansınız önemli ölçüde artar. Özünde, iyi bir oran, çatışmalardan sağ çıkabileceğinizi gösterir. Yeterince savaşta hayatta kalırsanız, her turda ayakta kalan son kişilerden biri olursunuz. Mükemmel bir korelasyon olmasa da, yüksek bir K/D oranına sahip olmak ve güçlü bir silahı nasıl kullanacağınızı bilmek asla zarar vermez.
  • Ortalama maç süresi: Bir maçta ne kadar uzun süre kalırsanız, kazanma olasılığınız o kadar artar. Bu kadar basit. Bu istatistiği artırmak, genellikle ne zaman saklanmanın uygun olduğunu ve ne zaman silahlarınızı ateşlemeniz gerektiğini bildiğiniz anlamına gelir. Ortalama maç süreniz arttıkça, muhtemelen her turda daha üst sıralarda yer almaya başladığınızı fark edeceksiniz. Rekabeti geride bırakmak oyunun adıdır ve elenmeniz ne kadar uzun sürerse o kadar iyidir.
  • Maç başına skor: Bu istatistik farklı oyun içi eylemlerin bir kombinasyonudur, ancak çoğunlukla bir maçta kaç öldürme aldığınıza ve her turda ne kadar iyi yer aldığınıza bağlıdır. Bu istatistiği artırmak doğrudan K/D’nize ve ortalama maç sürenize bağlıdır, bu yüzden takip etmesi eğlenceli bir istatistiktir. İster gizlice dolaşıp düşmanlarınızdan daha uzun süre dayanmayı ister bir minigun ile olabildiğince çok kişiyi öldürmeyi seviyor olun, maç başına puanınız her şeyi izler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Epic Games Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku