PS5 DualSense Kontrol Cihazınızın Pil Seviyesini Kontrol Etme

0 943

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

En kötü senaryoyu hayal edin: Tam bir savaşın ortasındasınız, takım arkadaşlarınızla birlikte düşmanları soldan, sağdan ve ortadan yok ediyorsunuz ve sonra… PS5 DualSense kumandanızın pili bitiyor. Yalnızca bir kontrol cihazınız varsa, kablolu modda oynamanız veya kontrol cihazınızın şarj olmasını beklemeniz gerekir. En iyi ihtimalle, iki kumandanız varsa kumandanızı fişe takabilir ve yedek kumandanızı kullanabilirsiniz. Her iki durumda da, kontrol cihazınızın pilinin bitmesi ideal olmaktan uzaktır, bu nedenle PS5 kontrol cihazınızın pil ömrünü düzenli olarak kontrol etmek en iyisidir. PS5 kumandanızın pil seviyesini nasıl takip edeceğinizi göstereceğiz, böylece bir daha asla oyun seansının ortasında yetersiz kalmayacaksınız.

PS5 DualSense Kumandanızın Konsoldaki Pil Ömrünü Kontrol Etme

Oyun seansının ortasındaysanız veya başlamak üzereyseniz, PS5 DualSense kumandanızın ne kadar pili kaldığını kontrol etmenin en kolay yolu bunu konsolunuzda yapmaktır. PS5’te kumandanın pil ömrü, kullanımınıza bağlı olarak ortalama 12-15 saat arasında değişir. bu nedenle kumandanızı sürekli şarj etmeniz gerekmez. PS5 kumandanızın pil seviyesini nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Arkadaşlarla Oynanacak En İyi Mobil Oyunlar
 1. PS5 konsolunuzu açın ve her zamanki gibi oturum açmak için kullanıcı hesabınıza tıklayın.
 2. Kontrol Merkezini açmak için kontrol cihazınızın ortasındaki PS düğmesine basın.
 3. Ekranınızın altında, Kontrol Merkezi simgelerinden Aksesuarlar’ı seçmek için sağ çubuğu veya sağ düğmeyi kullanın (bir kumanda gibi görünür).
 4. DualSense kablosuz kontrol cihazınızın pil seviyesini gösteren bir Aksesuar açılır penceresi görünecektir – dolu için üç çubuk, düşük pil için bir çubuk.

Kontrol cihazınızı bağlarken herhangi bir sorun yaşıyorsanız, en son yazılımı çalıştırdığınızdan emin olmak için PS5 kontrol cihazınızı güncellemek iyi bir fikirdir. Ayrıca, her oyun seansından sonra kontrol cihazınızı şarja takmak da iyi bir uygulamadır, böylece oyunun ortasındayken düşük pil ile asla kısa sürede yakalanmazsınız. Elbette, ihtiyacınız olursa her zaman kablolu modda oynama seçeneğiniz de vardır.

PS5 DualSense Kontrol Cihazınızın Pil Seviyesini Kontrol Etmek
PS5 DualSense Kontrol Cihazınızın Pil Seviyesini Kontrol Etmek

PS5 DualSense Kumandanızın Pil Seviyesini PC’de Kontrol Etme

Konsolunuz açık değilse veya zaten bilgisayarınızın başındaysanız, PS5 DualSense kontrol cihazınızın pil ömrünü bilgisayarınızdan kontrol etmek genellikle daha uygundur. Bunu, kontrol cihazınızı Steam’de kablolu veya Bluetooth üzerinden kablosuz olarak oyun oynamak için kullanıyorsanız da yapmak isteyebilirsiniz. Neyse ki, bunu hızlı ve kolay bir şekilde yapmanın birkaç yolu var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Roblox Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Steam’de PS5 DualSense Kumandanızın Pil Ömrünü Kontrol Etme

PS5 DualSense kontrol cihazınızı bilgisayarınıza taktığınızda Windows otomatik olarak algılayacaktır. Steam’de oyun oynuyorsanız, PS5 DualSense kontrol cihazınızın pil ömrünü şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

 1. Hesap bilgilerinizle her zamanki gibi Steam’e giriş yapın.
 2. PS5 kontrol cihazınızı USB veya Bluetooth aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın.
 3. Sağ üstteki Büyük Resim Moduna gidin.
 4. Ana ekranın sağ üst köşesindeki pil simgesini seçin.
 5. Eğer pil simgesini göremiyorsanız, sol alttan Menü’yü seçin.
 6. Ayarlar’ı seçin.
 7. Genel altında, başlıkta pil yüzdesini göster geçişinin açık olduğundan emin olun.
 8. Bu ayarların etkili olması için Steam’i yeniden başlatmanız gerekebilir.
 9. Eğer bilgisayarınız kontrol cihazınızı algılamıyorsa, PS5 DualSense kontrol cihazınızı sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

DS4 Windows Uygulamasını Kullanarak PS5 DualSense Kontrol Cihazınızın Pil Seviyesini Kontrol Etme

Windows PC kullanıyorsanız, PS5 DualSense kontrol cihazınızın pilini, kontrol cihazınızın Windows ile etkili bir şekilde çalışmasına da yardımcı olan DS4 Windows uygulamasını kullanarak kontrol edebilirsiniz.

 1. Öncelikle DS4 Windows uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz ve yüklemeniz gerekir.
 2. Uygulamayı yüklemek için kurulum klasörünü açın ve DS4 Windows uygulama dosyasına çift tıklayın.
 3. Kurulum sırasında, uygulamayı kullanmak için gerekli olan ViGEm Bus Driver’ı yüklemenizi isteyen bir açılır pencere belirecektir. Ayrıca bir dizi isteğe bağlı sürücüyü yüklemeyi de seçebilirsiniz.
 4. Sürücüler yüklendikten sonra, kontrol cihazınızı bir USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.
 5. Uygulamayı başlatın ve birkaç saniye sonra PS5 DualSense kontrol cihazınızın Kontrol Cihazları sekmesinde listelendiğini göreceksiniz.
 6. Battery (Pil) altında, kontrol cihazınızın pil ömrü yüzdesi görüntülenmelidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Steam'de Nasıl Seviye Atlanır? Steam Rütbelerini Yükseltme

Gördüğünüz gibi, PS5 DualSense kontrol cihazınızın pil ömrünü kontrol etmek hızlı ve kolaydır, bu nedenle aksiyon dolu bir oturumun ortasında kontrol cihazınızın bitmesine izin vermek için hiçbir bahane yoktur. Özellikle uzun süre oyun oynuyorsanız, kontrol cihazınızın pilini sık sık kontrol etmek iyi bir fikirdir, çünkü oyununuzun kritik bir anında ölmesini önlemek için her zaman şarj etmek için fişe takabilir veya yedek bir kontrol cihazı ile değiştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku