PS5’te Çevrimdışı Görünme

1 202

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

PS5’te nasıl çevrimdışı görüneceğinizi bilmenin birçok faydası vardır. Arkadaşlarınızla ve yabancılarla parti yapabilmek PlayStation oyunlarının en iyi özelliklerinden biri olsa da, bazen görünmez olmak tercih edilebilir. İster biraz huzur ve sessizlik için çevrimdışı görünme isteyin, ister arkadaşlarınızın oynadığınız utanç verici oyunu bilmesini istemeyin, Sony’nin basit bir çözümü var. PS5’inizin internet bağlantısını geçici olarak kesebilirsiniz, ancak profilinizi çevrimdışı görünecek şekilde ayarlamak çok daha iyi bir çözümdür. Bu şekilde, parti davetleri ve diğer mesajlar tarafından rahatsız edilmeden yamaları indirmeye ve kayıtlı verileri senkronize etmeye devam edebilirsiniz.

PlayStation 5 Çevrimdışı Görünme
PlayStation 5 Çevrimdışı Görünme

PlayStation 5 Çevrimdışı Görünme

  1. PS5 ana ekranında, Kontrol Merkezini başlatmak için DualSense pedinizin ortasındaki PlayStation düğmesine basın. Düğmeye basıldığında, ekranın alt kısmında bir dizi seçilebilir simge belirecektir.
  2. Profilinize doğru ilerleyin. Sağdan ikinci simgedir, güç simgesi ile DualSense pad resmi arasında yer alır. Profil simgesini seçin.
  3. Yeni bir menü açılacaktır ve mevcut ilk seçeneği seçmeniz gerekir: “Çevrimiçi Durum.” Bu menü size şu anda çevrimiçi durumunuzun ne olduğunu da söyleyecektir – aşağıdaki resimde “Çevrimiçi” olarak işaretlendiğimizi göreceksiniz.
  4. Listedeki son seçeneği seçin: “Çevrimdışı Görün.” Bu, hiçbir arkadaşınızın Just Dance’te ya da o anda hangi oyunu oynuyorsanız o oyunda çalım attığınızı göremeyeceği anlamına gelir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SSD Performansı Nasıl Etkiler?

Alternatif olarak, gizlilik istemiyor ancak rahat bırakılmak istiyorsanız, durumunuzu “Meşgul” olarak ayarlayabilirsiniz. Bu, şu anda PS5’inizi kullandığınızı veya ne yaptığınızı gizlemeyecek, ancak istenmeyen bildirimlerin oyununuzu bozmasını engelleyecektir.

1 yorum
  1. […] alanını yükseltmenin en büyük faydası, ek bir SSD’nin üzerinde depolanan yerel PS5 oyunlarını oynatabilmesidir. Oysa harici bir sabit disk yalnızca yeni nesil oyunları depolamak […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku