PS5 Dahili Depolama Alanı Nasıl Yükseltilir?

0 201

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

PS5 dahili depolama alanı nasıl yükseltileceğini bilmek faydalı ve neyse ki o kadar da zor değil. Sonuçta, en iyi PS5 oyunlarından bazıları konsolun dahili 825GB depolama alanının 100GB’ından fazlasını gerektirebilir ve bunun yalnızca 667GB’ı kullanılabilir. Konsol, piyasaya sürüldüğünden bu yana en iyi harici sabit disklerden bazılarını desteklerken, ek dahili depolama alanı ekleme özelliği ilk PS5 yazılım beta sürümünde kullanıma sunuldu. Bu özellik beta test kullanıcıları tarafından iyice incelendikten sonra önümüzdeki haftalarda tüm PS5 sahiplerine sunulacak.

Konsolunuzun dahili depolama alanını yükseltmenin en büyük faydası, ek bir SSD’nin üzerinde depolanan yerel PS5 oyunlarını oynatabilmesidir. Oysa harici bir sabit disk yalnızca yeni nesil oyunları depolamak için kullanılabilir. Bu oyunları gerçekten oynayabilmek için konsolun dahili depolama alanına aktarmanız gerekir.

PS5 Dahili Depolama Alanı Yükseltme
PS5 Dahili Depolama Alanı Yükseltme

PS5 Dahili Depolama Alanı Yükseltme

PS5 dahili depolama alanınızı yükseltmek için, çalışmak için düz bir yüzeye, 1 numaralı yıldız veya çapraz başlı tornavidaya ihtiyacınız olacak ve ne yaptığınızı her zaman net bir şekilde görebilmek için küçük bir el feneri veya telefonunuzdaki fenerden yararlanmak kötü bir fikir değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PC'deki En İyi Şehir Kurma Oyunları
  1. Konsolunuzu düz bir yüzeye baş aşağı yerleştirin. Konsolun üst kısmındaki kazınmış PlayStation logosu aşağı bakmalıdır. İşleme başlamadan önce tüm kabloların tamamen çıkarıldığından emin olun.
  2. Şimdi alt PS5 kapak plakasını kaydırarak çıkarmanız gerekir. Avuç içlerinizi üst köşelerin yakınına yerleştirin ve kapağın kenarını tutun. Kapak plakasını yavaşça yukarı ve kendinize doğru çekin. Bir klik sesi duyarsanız, bu normaldir.
  3. Kapak plakası çıkarıldığında, genişletme yuvası kapağındaki vidayı çıkarın ve ardından kapağın kendisini çıkarın.
  4. Altındaki vidayı ve ara parçayı çıkarın. Ara parçayı M.2 SSD’nizin boyutuna göre ayarlayın.
  5. M.2 SSD’nizin kenarını tutun, konektörle hizalayın ve ardından çapraz olarak yukarıdan başlayarak SSD’nizi tamamen içeri sokun.
  6. M.2 SSD’nizi yavaşça aşağı doğru itin ve PS5’in içindeki vida ile sabitleyin.
  7. Genişletme yuvası kapağını yeniden takın ve vidayı sıkın. Ayrıca, PS5 alt kapak plakasını yerine kaydırarak yeniden takın. Kapak sabitlendiğinde bir tık sesi duyacaksınız.
  8. Güç kablosunu ve HDMI kablosunu yeniden bağlayın ve PS5’inizi açın. Otomatik olarak bir biçimlendirme kılavuzu görünmelidir. M.2 SSD’nizi biçimlendirmek için ekrandaki talimatları izleyin. Devam edin ve X düğmesine basarak M.2 SSD’yi biçimlendirin.
  9. Biçimlendirildikten sonra, sürücünüzün SSD okuma hızını göstermelidir. Eğer 5.500 MB/sn’nin üzerindeyse, sorun yok demektir.
  10. Ve işiniz bitti! Oyunlarınızı SSD’ye taşımaya başlamak için Ayarlar > Depolama > Yükleme Konumu’na gidin. Buradan belirli bir oyuna veya uygulamaya tıklayabilir ve dosyaları taşıyabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Çocuklar için En İyi PS5 Oyunları
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku