Instagram’da İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

1 440

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Instagram’ın iki faktörlü kimlik doğrulama aracı, hesabınıza ekstra bir güvenlik katmanı ekler. Yeni bir cihazda Instagram hesabınıza erişmeye çalıştığınızda, yalnızca iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak şifrenizi girmek yerine, bir kod da girmeniz gerekecektir. Instagram, fotoğraf ve video paylaşmak için bir sosyal ağ uygulamasıdır. Kullanıcılarının anılarını hikayeler, fotoğraflar, roller ve daha fazlası şeklinde paylaşmalarına olanak tanır. Instagram, bir güvenlik özelliği olan iki faktörlü kimlik doğrulama sunar. Bu iki faktörlü kimlik doğrulamayı kurduğunuzda, birisi bilinmeyen veya bilinmeyen bir cihazdan Instagram’a her erişmeye çalıştığında, özel bir giriş kodu girmeniz veya giriş denemenizi onaylamanız istenecektir.

Bu, sosyal medya uygulamalarının çoğunun kullanıcılara sunduğu ve etkinleştirmesi gereken bir güvenlik özelliğidir. İki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamak, hesabınıza yalnızca özel bir giriş kodu ile giriş yapabileceğiniz anlamına gelir. Instagram’da iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiğinizde, yeni bir cihazla her giriş yaptığınızda girmeniz gereken güvenlik kodları alacaksınız. Üçüncü taraf bir kimlik doğrulama uygulaması kullanıyorsanız, Instagram hesabınız için manuel olarak iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlayabilirsiniz.

Daha fazla mesaj

Robot Süpürge için Evde Wi-Fi Şart mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple HomePod Nasıl Kurulur?
İki Faktörlü Kimlik
Instagram Kimlik Doğrulama

Telefon Numaranızı Kullanarak Instagram’da İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Kurulur?

 1. Cihazınızda Instagram uygulamasını açın.
 2. Ekranın sağ alt köşesindeki profil simgesine dokunarak profilinize gidin.
 3. Sağ üst köşedeki üç yatay çizgi simgesini seçin.
 4. Açılır menüde “Ayarlar” öğesini seçin.
 5. Ayarlar menüsünde “Güvenlik” öğesini seçin.
 6. “Giriş Güvenliği” altında, “İki Faktörlü Kimlik Doğrulama”yı seçmek için dokunun.
 7. “Başlat”ı seçin.
 8. “Kısa Mesaj”ı seçin.
 9. Telefon numaranızı girin ve ardından “İleri” yi seçin.
 10. Telefonunuza gönderilen kodu girin ve ardından “İleri” yi seçin.
 11. Cihazınıza gönderilen doğru kodu girdikten sonra, iki faktörlü kimlik doğrulamanız artık etkin olmalıdır. Instagram ayrıca telefonunuza erişiminiz olmadığında kullanabileceğiniz kodların bir listesini de verecektir, bu nedenle ekran görüntüsünü aldığınızdan veya şifre yöneticinizin bulunduğu yere kaydettiğinizden emin olun.
1 yorum
 1. […] benzersiz kılan kimliği ve belirli özellikleri vardır. Ayrıca belirli seçenekler için özel Instagram filtrelerine de sahip […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku