Sigara Nasıl Bırakılır? Sigarayı Bırakma Yolları

1 63

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İnsan hayatını tehdit eden unsurlardan birisi olan sigara nasıl bırakılır, sigarayı bırakma yolları ile alakalı olarak fikirler sunacağız. Öncelikle günümüzde kullanma yaşı çok ciddi anlamda düştü. Bu da ister istemez insan hayatı için ciddi manada tehlike anlamına geliyor. Sigaranın tüketilmesi ve yaygınlaşması da ayrıca ciddi manada olumsuzlukları beraberinde getiriyor.

Sigarayı bırakmanın yolları ile alakalı olarak internet üzerinde çok ciddi değişimler yaşanıyor. Bu noktada özellikle insanların genel psikolojisi ve bakış açısı çok önemlidir. Bizde bu anlamda daha önce yıllarca sigara kullanmış ve bırakmış kişilerin deneyimlerini inceleme altına aldık ve sizlere sunmak istiyoruz. Daha fazla merak ettiklerinizi de yorumlar kısmından bizlere net şekilde sorabilirsiniz.

Sigara Nasıl Bırakılır?

Öncelikle bu iş kesinlikle kafada başlar. Alışkanlıklardan vazgeçmek, insan için en ciddi mücadelelerden birisidir. Bu konu sigara olduğunda ve içerisinde nikotin gibi bir bağlayıcı madde olduğunda da farklılıklar çok büyüyor. Şimdi elimizden geldiğince sizleri bu anlamda bilgilendirmek niyetindeyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PES 2022 Demo Erişime Açıldı, indir (Peki Nasıl?)

#1 Kendinizi Psikolojik Olarak Hazırlayın

Öncelikle psikolojik olarak kendinizi en iyisine hazırlayın. Sigarayı gerçekten bırakmak istediğiniz zaman çok önemlidir. Ne olursa olsun bu psikoloji içerisine girdiğiniz zaman da yapmanız gerekenlere odaklanırsınız. Artık gerçekten sigarayı bırakmak istiyorum. Bırakmalıyım dediğinizde bu işe girişin.

Sigarayı Bırakmak

#2 Zorluklar Yaşayacağını Bilin ve Kabul Edin

Sigara bırakma sürecinde kesinlikle kolay bir süreçten geçmeyeceksiniz. Her ne olursa olsun çok ciddi zorluklar ile mücadele etmek zorunda olacaksınız. Baş ağrısı, sinir halleri, uykusuzluk ve bunun gibi birçok zorluk. İştah açılabilir de kesilebilir de. Kişiden kişiye değişim gösteriyor. Ancak uzmanlarca beklenen etkisi iştah açılır. Kendinizi sürekli bir şeyler ile meşgul etmek durumunda olursunuz. Bunlara kendinizi hazırlayın. İlk 1 haftayı atlattığınızda ise her şey çok daha kolay bir hal alacak.

#3 Ağzınızı ve Kafanızı Meşgul Edin

Bu süreçte sigaranın kokusu ve hatta resmi dahi sizin için sigara doğru bir tetikleyici olacak. Bunun önüne geçmek çok önemlidir. Her ne olursa olsun ağzınızı ve kafanızı meşgul etmelisiniz. Yoğun çalışan birisi iseniz bunu avantaja dönüştürmek mümkün. Canınız sigara istediği her an ise sakız, bisküvi gibi atıştırmalıklara yönelik. Çekirdek dahi bu dönemde en ciddi yardımcılarınızdan biri olacaktır ve ne olursa olsun sigaraya el sürmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Anket Doldurarak Para Kazanma: Anket ve Araştırma Şirketi CevaplaKazan ile Anket Doldur, Para Kazan

#4 Nikotin Sakızı

Sigarada bağımlılık yapan esas etken madde nikotindir. Nikotin sakızı, vücudunuzun istediği kadar olmasa da sigara isteğini ciddi manada baskılamak için en önemli araçlardan birisidir. Sigara istedikçe nikotin sakızı çiğnemek bu anlamda sigaradan uzaklaşmanıza yardımcı olur. Ancak unutmayın, bu sakız isteğinizi tamamen baskılamaz sadece üzerinde rol oynar ve isteğinizi erteletir. Ne olursa olsun sigaraya karşı bir ulaşım eğiliminde olmamanız tamamen sizin dirayetiniz ile alakalıdır. Dirayetli olmak da bu iş de en önemli etkenlerin başında geliyor.

#5 Kafeinden Uzak Durun

Kafein de bu dönemde en ciddi sıkıntılarınızdan birisi olabilir. Birçok kaynakta kahve tüketin diye mesajlar görebilirsiniz ancak kesinlikle bu şekilde olmamalıdır. Kafein tüketimini azaltın. Kahve gibi sürekli tükettiğiniz içeceklerden uzak durun. Bu dönemde daha çok şekerli ve soğuk gıdalar tüketmeye özen gösterin.  Kafein içeren her türlü gıda türünden uzak durmanızı ayrıca tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku