İstanbul En Romantik Otelleri Listesi

1 734

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

14 Şubat sevgililer günü için arayış içinde olanlara İstanbul en romantik otelleri listesi ile alakalı bir derleme yaptık ve mükemmel seçenekler listemizde. Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olan Fatih’in İstanbul’u, metropol şehri olarak dünyanın en göz önündeki şehirlerinden birisi olarak da adından söz ettiriyor demek yanlış olmaz sanıyorum.

İstanbul’un en romantik otelleri dediğimiz zaman listemiz içerisinde Çırağan’da olmak üzere birçok mükemmel seçenek var. Modernizm akımı dediğimizde sevgililer günü için dahi bir plan lüksü söz konusu olabiliyor. Bizde elimizden geldiğince bu noktada sizlere fikirler sunmaya çalışıyoruz. Şimdi ise romantik oteller noktasında elimizden geldiğince sizleri bilgilendirecek ve fikir edineceğiz.

İstanbul En Romantik Otelleri Hangileridir?

İstanbul dediğimiz zaman özellikle insanın aklına eşsiz boğaz manzarası gelir. Yani romantizm dediğimiz zaman da çağrışımların tamamı boğaz manzarası çerçevesinde olur ki otelleri de bu şekilde anlamlandırmak gerekiyor. Türkiye’nin metropol merkezi İstanbul için en romantik otelleri listesi 2021 yılında aşağıdaki gibi kendisini gösteriyor demek yanlış olmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Altyazı Özelliği Nedir?

Six Senses Kocataş Mansions

Sarıyer, İstanbul’un şüphesiz ki boğaz manzarası açısından en mükemmel noktalarından birisi olarak dikkat çeker. Bu eşsiz noktada Siz Senses Kocataş Mansions, sizlere en mükemmel ve romantik otel deneyimini sunuyor. Modern odaları, kapsamlı hizmeti ve tabi ki boğaz manzarası sizleri tam anlamı ile kendine hayran bırakabilir. Yalı tasarımlı bu otel, gerçekten deneyim etmeye değecek nitelikte.

Six Senses Kocataş Mansions

JW Marriott Istanbul Bosphorus

İstanbul Karaköy. Birçok kişi tarafından farklı çağrışımlar ile de algılansa her ne olursa olsun İstanbul’un boğaz manzarası en güzide noktalarından birisidir. Konaklama için yoğunluktan uzaklaşmak isteyen, romantik dakikaları önemseyen tüm çiftler için harika bir deneyim sunacak otelimiz. Son derece lüks ve konfor yüklü odaları ile adından söz ettiren bu otel, aynı zamanda butik hizmetleri ile eğlenceli vakit geçirmenize de imkan tanıyor.

JW Marriott Istanbul Bosphorus

Georges Hotel Galata

Galata, İstanbul’un en tarihi bölgelerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle İstanbul’a turistik amaçlı gidenlerin büyüsünde kaldığı mükemmel ötesi bir bölge. Osmanlı döneminden beri gelen dokusunu hala ciddi şekilde koruyor. Georges Hotel Galata, mükemmel manzarası ve dokusu ile dikkat çekiyor. 1882 yılından bu yana var olan bir bina içerisinde restore edilmiş adeta ayaklı tarih. Otelin lüksü ve sakinliği kadar eşsiz Osmanlı mimarisini de seyretmenize imkan tanıyan Galata dokusu hayranlık uyandıracak türden. Bu neden dolayısı ile oteli mutlaka göz önünde bulundurmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Açılmayan Word Dosyası Nasıl Açılır?

Georges Hotel Galata

Çırağan Sarayı

Eski bir Osmanlı Sarayı’nın zaman içerisinde nasıl modern bir konaklama mekanına dönüştüğünün en büyük örneklerinden birisi. Osmanlı Devleti, dünyaya sarayları ile de nam salmış bir devlet olarak dikkatleri çekiyor. İstanbul’un en güzide organizasyon mekanı haline dönüşen Çırağan Sarayı, otel konsepti ile de birlikte aslına bakarsanız sınırları tamamen aşıyor. Tamamen Osmanlı mimarisi ve motiflerini üzerinde barındıran mekan, eşsiz boğaz manzarası ile günümüz sosyete düğünlerinin de olmazsa olmazları arasında.

Çırağan Sarayı

CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul

Listemizin son sırasında da yine mükemmel bir otel daha yer alıyor. İstanbul’un cazibe merkezi olarak dikkat çeken Beyoğlu sınırları içerisinde yer alan, manzarası ile de dikkatleri üzerine çeken harika ötesi bir otel. Sevgililer Günü’nde çiftleri romantizm ve lezzet dolu bir deneyime davet ediyor. Aşklarını unutulmaz anlarla ölümsüzleştirmek isteyen çiftler, bu özel güne benzersiz lezzetler ve eşsiz Boğaz manzarasının buluşma noktası IZAKA Restaurant’ta akşam yemeği ile başlayacaklar. Sevgililer Günü’ne özel usta şefler tarafından hazırlanan muhteşem menüye romantik saksafon dinletisi eşlik edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Avrupa'nın En İyi Noel Pazarları

CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku