Sözleşme Yönetimi Yazılımı Nedir? Ne için Kullanılır?

0 5.799

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sözleşme; iki tarafın karşılıklı olarak hukuki bir durumu belirlemek amacıyla bağlı olduğu yazılı ya da sözlü beyanlar bütünü olarak tanımlanır. Sözleşme geniş bir süreci kapsar. Bu nedenle tüm süreçlerin izlenmesi ve kontrol edilmesi gibi işlemlerin yürütülebilmesi için sözleşme yönetimi kavramı ortaya çıkmıştır. Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmelere de paralel olarak sözleşme yönetimi yazılımı aracılığıyla sözleşme süreçleri etkin bir şekilde yürütülür.

Sözleşme yönetimi yazılımı ile tüm sözleşme süreçleri yer ve zamandan bağımsız olarak tek bir platform üzerinden yürütülebilir. İş verimliliklerini yükseltmek ve maksimum verim elde etmek isteyen işletmeler sözleşme yönetimi yazılımı ile tanışabilir.

Sözleşme Yönetim Yazılımı Neden Kullanılır?

sözleşme yönetiminizi güçlendirin, kurumsal itibar kazanın.

İşletmelerin iş döngüsünün sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için tüm birimlerin bir uyum içinde çalışması gerekir. Sözleşme yönetimi son derece kapsamlı bir süreci içine aldığı için iş akışı içinde birçok karışıklık yaşanabilir. Bu noktada hatalı belgelerin, çeşitli faktörlere bağlı olarak süreçte yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçebilmek için sözleşme yönetimi yazılımı kullanmak etkili bir tercih olacaktır. Bu sayede işletmelerin karşılaşabilecekleri olası hatalar önlenerek süreç güvenli bir şekilde yürütülebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Valorant Nedir? Nasıl Oynanır?

Sözleşme Yönetimi Yazılımının Sağladığı Avantajlar

 

Teknolojik gelişmelerin hız kazanmasıyla birlikte tüm iş süreçleri dijital ortamlara taşınmaya ve buralardan yürütülmeye başlanmıştır. Sözleşme yönetimi yazılımı da bu sürecin bir ürünüdür ve kullanıcılarına pek çok avantaj sağlar. Sözleşme yönetimi yazılımının kullanıcılarına sağladığı avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür;

 

sözleşme yönetiminizi güçlendirin, kurumsal itibar kazanın.

  • Sözleşme hazırlama süreçleri hız kazanır ve böylece büyük bir zaman tasarrufu sağlanır.
  • Sözleşmelerin bitişi ve yenilenme tarihleri sistem üzerinde otomatik olarak kayıtlı olacağı için unutulmaların ve yaşanabilecek karışıklıkların önüne geçilir.
  • Tüm sözleşmeler tek bir platform üzerinden yürütülebileceği için ihtiyaç halinde kolayca ulaşarak raporlama imkanı elde edilir.
  • Odalar dolusu dosya dijital ortamlara aktarılarak arşivleme masrafları ortadan kaldırılır ve kaybolma ihtimaline karşı dijital ortamlarda güvenle depolanır.
  • Gereksiz kağıt, baskı ve gönderim maliyetleri de ortadan kaldırılmış olur. Bu durum kullanıcılara ekonomik anlamda tasarruf sunar.
  • İş süreçleri içinde aktif olarak çalışan departmanlar arası bilgi akışı hızlı ve güvenli bir şekilde sağlanır.
  • Aynı zamanda diğer dijital uygulamalar ile entegre olarak çalışabilen sözleşme yönetimi yazılımı süreç içinde tam uyumu yakalama imkanı sunar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kullanım Alanlarına Göre Koli Bandı Tavsiyeleri 

 

Tüm bu noktalardan da görüleceği üzere sözleşme yönetimi yazılımı kullanıcılarına; zaman ve maliyet başta olmak üzere birçok alanda tasarruf imkanı sunar. Böylece kaynaklar daha verimli bir şekilde kullanılarak iş performansı hız kazanır, verimlilik artar.

JETLEXA, işinizi koruyan ve hızlandıran yeni nesil sözleşme yönetimi yazılımı, sözleşme yönetimi süreçlerinizin daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesini destekleyen dijital sözleşme platformudur. Sözleşme yönetimi süreçlerinizi JETLEXA ile yaparak kurumunuzun verimliliğini en üst noktaya taşıyabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için https://www.jetlexa.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku