Starfield’da Gemiler Nasıl Çalınır?

0 259

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Starfield’da gemilerin nasıl çalınacağı hakkında bilgi arıyorsanız, ya mevcut geminizi geliştirmek için hızlı bir çözüm istiyorsunuz ya da kara denizlerde (uzayda) korsanlık hayatına girmeyi düşünüyorsunuz demektir. Süreci öğrendikten sonra gemi çalmak çok zor değildir, ancak gemileri kendinize mal etmek veya satmak istediğinizde karşılaşacağınız ücretler nedeniyle beklediğiniz kadar kârlı da değildir. Yeterli irade gücüyle herhangi bir gemide savaşabilirken, gerekli becerilerin kilidini açana kadar gemiye pilotluk yapamayacağınızı ve uçamayacağınızı fark edebilirsiniz. Yine de, başlangıçta bile kendiniz için çalabileceğiniz çok sayıda gemi var, bu nedenle kendileri için bir gemiyi nasıl düz kontak yapabileceklerini ve büyüyen uzay aracı donanmalarına nasıl ekleyeceklerini bilmek isteyenler için, Starfield’da gemiler nasıl çalacağınızı ve yapmaya değip değmeyeceğini burada bulabilirsiniz.

Starfield’da Uzay Gemileri Nasıl Çalınır ve Kendinize Saklanır?

Starfield’da bir gemi çalmak, nasıl yapılacağını öğrendikten sonra oldukça basit bir işlemdir:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Discord ID Bulma Nasıl Yapılır?
  1. Çalmak istediğiniz gemiyi bulun ve onu yok etmeden özellikle motorlarını devre dışı bırakmak için hedefli kilitlemeler kullanarak savaşta devre dışı bırakın.
  2. Bu noktada devre dışı bırakılmış gemiye binebilmeniz gerekir. Bu işlemle ilgili daha fazla yardım için Starfield’a nasıl yanaşacağınız ve gemilere nasıl bineceğinizle ilgili kılavuzumuza göz atın.
  3. Gemiye bindikten sonra, gemiyi düşman NPC’lerden temizleyin.
  4. Kokpite gidin ve uçurmak için pilot koltuğuyla etkileşime geçin.
  5. Ancak, gemi B veya C sınıfıysa, teknoloji ağacındaki Starfield becerilerinden biri olan Pilotlukta birkaç rütbe olmadan onu uçuramazsınız.
  6. Eğer uçurabiliyorsanız, önceki geminizden ayrılın ve onu bir uzay limanına götürün. Geride bıraktığınız gemi sihirli bir şekilde filonuza eklenecek ve herhangi bir limandan geri alınabilecektir.
  7. Uzay limanı teknisyenine gidin ve gemilerinizi görmek isteyin.
  8. Yeni çalınan gemiyi “Kaydetmek” için seçin. Bu biraz krediye mal olacak – ve gemiyi resmi olarak sizin yapacak!
Starfield'da Uzay Gemileri Nasıl Çalınır ve Kendinize Saklanır?
Starfield’da Uzay Gemileri Nasıl Çalınır ve Kendinize Saklanır?

Teknik olarak, bir gemiyi kaydettirmek bu süreç için gerekli değildir, ancak gemiyle sadece uçurmanın ötesinde bir şey yapmak istiyorsanız önemlidir. Gemiyi kaydettirmek paraya mal olur, ancak kaydettirmeden bir gemi üzerinde herhangi bir Starfield gemi özelleştirmesi yapamazsınız. Bu nedenle uzay gemisi çalmak düşündüğünüz kadar kârlı değil, çünkü gemiyi kaydettirmek kazandığınız parayı tüketen bir harcamadır. Yine de, çalınan geminin ambarını ve dolabını yağmalarsanız, genelde yeşil renkte çıkarsınız. Gemilerin kullanılamadığı, oyuncunun onları uçurma yetkisinin olmadığı anlar da var – gemide NPC olmadığından emin olmak dışında bunu neyin belirlediğinden tam olarak emin değiliz. Son olarak, belirli gemileri gezegenlerde park halindeyken çalmak da mümkündür, bu da basitçe 3. aşamadan itibaren yukarıdaki süreci takip etmek ve bir uzay gemisiyle motorları patlatmak yerine yaya olarak iniş pistine doğru savaşmak meselesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Steam E-posta Adresi Nasıl Doğrulanır?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku