Türkiye’nin En Çok Satan Araba Modelleri 2021

0 517

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Erkeklerin özellikle ciddi manada araştırdıkları Türkiye’nin en çok satan araba modelleri 2021 verilerini birlikte incelemeye alacağız. Bildiğimiz gibi erkeklerin en büyük ilgi alanlarından birisi futbol diğeri ise araba olabilir. Türkiye’de son dönemde yaşanan ciddi fiyat yükselişleri ile birlikte kafalarda ciddi manada soru işaretleri söz konusu oldu.

Tabi ki fiyatların her manada yükseliş gösterdiği an itibari ile model anlamında da ciddi bir merak ortamının oluştuğunu görüyoruz. Bu neden dolayısı ile otomobil satış istatistikleri ile alakalı olarak tüm verileri sizler için derledik ve bu anlamda bir ilk 5 listesi belirledik. Bu liste an itibari ile güncel satış verileri dikkate alarak belirlenmiştir.

En Çok Satan Araba Modelleri 2021

Listemizde birçok kişinin tahmin edebileceği modeller olduğu gibi tahmin edilmesi güç olan modeller de var diyebiliriz. Özellikle listemizin 2 numaralı markasının çok tahmin edilebilir olduğunu düşünmüyorum. Ancak bu sene satışlarda çok ciddi manada bir patlama yapmış durumda. Dolayısı ile listemizin en önemli markalarından birisi oldu. Şimdi listeye geçiş yapalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pazaryeri Komisyon Oranları 2021

#5 Toyota Corolla

Japon teknolojisini ve üstün motorunu üzerinde barındıran bu mükemmel model, paket özellikleri ve fiyat seçenekleri ile ciddi manada dikkat çekiyor diyebiliriz. Corolla, motor teknolojisi ile her zaman ülkemizde ön planda tutulan markalardan birisi olmuştur. Toyota markasının sınıf olarak da fiyat olarak da ülkemiz için en ideal otomobillerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Toyota Corolla

#4 Ford Focus

Amerika menşeili otomobil üretici Ford, özellikle otomobil teknolojileri konusunda yaptığı girişimleri ile birlikte ciddi manada fark yaratıyor. Ford markasının ülkemiz pazarında ki en çok tercih edilen modeli ise Focus. Sedan araçlar içerisinde esnak ve omurgalı yapısı, konforu ve teknolojisi ile birlikte satış rakamlarında top seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Toyota’yı geçmesi büyük sürpriz olsa da yine de günümüzün en ideal otomobil modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Ford Focus

#3 Renault Megane

Fransız otomobil üreticilerinin son dönemde yaptığı atılımlar ciddi manada dikkatleri çekiyor. Türkiye’de fabrikası bulunan ve ülkemizde üretimi yapılan Renault Megane Sedan, ülkemizin en çok satan otomobiller listesinde 3 numarada yer alıyor. Özellikle değişen tasarımı ve özellikleri ile birlikte otomobil teknolojilerinin de önemli bir kısmını üzerinde barındırıyor. Bu tasarım seviyesi ile birlikte Renault fiyatlarında çok ciddi bir değişim de yaşandı ve yükseldi. Ancak satış rakamlarında tahmin edildiği gibi ciddi bir düşüş olmadı desek yeridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Casino Siteleri 2023

Renault Megane

#2 Volkswagen Passat

Üstün Alman teknolojisi ve ülkemizde şüphesiz ki en çok güvenilen otomobil modellerinden birisi diyebiliriz. Fiyatları her ne kadar çok çok yüksek olsa da günümüzde ciddi bir paranız olsa şüphesiz düşüneceğiniz öncelikli arabalardan. Sağlam kaportası, müthiş konforu ve teknolojisi otomobili rakiplerinden ayıran en ciddi seçenekler arasında. Enine de boyuna da geniş bir araba olduğunu söylemek mümkün diyebiliriz. Listemizde ise 2 numara.

Volkswagen Passat

#1 Fiat Egea

Türkiye’de ki en uygun fiyatlı sıfır otomobil dediğimiz zaman akla ilk gelen marka şüphesiz ki Fiat Egea. Son 3 seneye baktığımız zaman en çok satan otomobil modeli olma başarısını kimseye bırakmıyor. Tabi ki konfor ve donanım olarak diğer seçenekler ile asla kıyaslanamaz. Ancak uygun fiyatlı ve herkesin bütçesi için uygun bir otomobil olması nedeni ile tercih ediliyor. Satış rekorları kırdığından dolayı fabrikanın dahi yetişemediği dedikoduları ortada.

Fiat Egea

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku