WhatsApp Tabletinizde Nasıl Kullanılır?

0 287

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Herkese merhaba, bugün bu yazımızda size WhatsApp’ı tabletinizde nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Yeni bir tabletiniz var ve WhatsApp’ı yüklemek istiyorsunuz. Ne yazık ki, tabletler için WhatsApp’ın henüz bir sürümü yok, ancak ara bir adımla WhatsApp üzerinden arkadaşlarınıza ve ailenize mesaj göndermenizi sağlayan bir uygulama var. Bu yazıda nasıl çalıştığını açıklayacağız. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

İki milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olmaya devam ediyor. Facebook Messenger, Telegram ve Snapchat dahil olmak üzere birçok mesajlaşma uygulaması, grup sohbeti, sesli ve görüntülü aramalar, ifadeler ve çıkartmalar gibi özellikler sunar. Ancak bu uygulamalar, kullanıcıların WhatsApp ile yaşadığı rahatlığın yanına bile yaklaşmıyor. WhatsApp’ı kullanmak için, uygulamanın çalışması için genellikle cihazınıza bağlanmak üzere bir SIM kart numarasına ihtiyacınız vardır. Bir akıllı telefondan farklı olarak, bir telefon numarası olmadığı için bir tablete WhatsApp yüklemek daha zordur.

İçindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sanal POS’un En Avantajlı Oranı Param’da

Tabletinizde WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Sekme Mesajını kullanarak Tabletinizde WhatsApp’ı Kullanın

Adım 1. Google Play Store’u açın ve Tab Message uygulamasını Android Tabletinize indirin

Adım 2. Uygulama indirildikten sonra, Sekme Mesajı uygulamasını açın ve Web Tarama seçeneğine dokunun. Web Tarama’ya dokunduğunuzda, Android tabletinizin ekranında bir QR kodu göreceksiniz.

Adım 3. Şimdi, Android Telefonunuzda WhatsApp’ı açın, 3 noktalı Menü simgesine dokunun ve açılır menüden WhatsApp Web seçeneğini seçin. iPhone kullanıyorsanız Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü’ne gidin.

Adım 4. Bir sonraki ekranda, Tamam’a dokunun. Anlayın ve Android Tabletinizin ekranında görüntülenen QR Kodunu taramak için telefonunuzun Arka Kamerasını kullanın.

Adım 5. QR Kodu telefonunuz tarafından tarandığında, hemen tüm WhatsApp Mesajlarınızın Tabletinizin ekranında göründüğünü göreceksiniz.

WhatsApp Tabletinizde Kullanma
WhatsApp Tabletinizde Kullanma

WhatsApp Web’i Kullanarak Tabletinizde WhatsApp’ı Kullanın

Adım 1. Tabletinizde bir tarayıcı açın ve Web.WhatsApp.Com’a gidin.

Adım 2. Android akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Skybitpro, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde!

Adım 3. Bağlı cihazlar seçeneğini seçin.

Adım 4. Bir cihaz bağla düğmesine dokunun.

Adım 5. Mesajlarınızı almak için WhatsApp web’deki QR kodunu tarayın.

Adım 6. Bir iPhone’da WhatsApp’ı açın ve sağ alt köşedeki Ayarlar simgesine dokunun.

Adım 7. Bağlı cihazlar’a dokunun.

Adım 8. Bir cihazı bağla’ya dokunun.

Adım 9. Tabletinizde WhatsApp web’i kullanmak için QR kodunu tarayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku