WinRAR ile ISO Dosyaları Nasıl Açılır?

0 562

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bir dosyayı açmanız gerekiyorsa, muhtemelen WINRAR veya WinZip’e aşinasınızdır. Her ikisi de sıkıştırılmış dosyalardan verileri çıkarmak ya da sıkıştırmak için tasarlanmış yardımcı programlardır, ancak bunun dışında fiyat ve performans açısından farklılıklar vardır. ISO, oyun dosyaları, ağır yazılımlar ve özellikle Windows yükleme dosyaları gibi büyük dosyaları indirildiğinde internette çok yaygın olarak kullanılan bir dosya biçimidir. ISO dosyasını kullanmak için onu sanal bir sürücüye bağlayabilir veya kurulum için dosyayı bir klasöre çıkartabilirsiniz. İşlevini gerçekleştirmek için, verilerin görüntülenebilmesi için ISO dosyasının açılması ve oluşturulması gerekir. Birçok kişi, optik sürücülerini yedeklemek veya verilerini daha işlevsel bir şekilde depolamak için ISO dosyaları kullanır. Gerçek işlevi, orijinal bir optik diski kopyalamak ve aynı verilerle yeni bir disk yazmak için gerekli olana kadar saklamaktır. Örneğin, fiziksel bir sabit disk olmadığında eski bir sabit diskten dizüstü bilgisayarınıza bir oyun aktarmak için kullanabilirsiniz. PowerISO, UltraISO.vv gibi ISO dosyalarını açmamıza ve çıkarmamıza yardımcı olacak birçok program var. Ancak, bazılarınız iyi bilinen sıkıştırma ve açma yazılımı WinRar’ın ISO dosyaları da kolayca açıp çıkarabildiğini bilmiyor. Bu yazımızda sizlere WinRAR ile ISO dosyaları nasıl açacağınızı göstereceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11/10'da Kablosuz Ağ Profilleri Nasıl Silinir?
WinRAR ile ISO Dosyaları Açma
WinRAR ile ISO Dosyaları Açma

WinRAR ile ISO Dosyaları Açma

Bilgisayarınızda WinRAR uygulamasının kurulu olduğundan emin olun.

  1. ISO dosyasını kaydettiğiniz klasörü açın. Genellikle, ISO dosya görüntüsü bir kaset biçimindedir, bu nedenle disk görüntüsü dosyası biçimindedir. ISO dosyasını seçin.
  2. ISO dosyasına sağ tıklayın. Birçok menü seçeneğini getirmek için. WinRAR ile Aç’ı tıklayın.
  3. Daha sonra WinRAR uygulamasına yönlendirileceksiniz. Seçenekler menüsünü seçin, ardından Ayarlar’a tıklayın.
  4. Ardından aşağıdaki iletişim kutusu görünecektir. Entegrasyon’u seçin, ardından ISO biçimini kontrol edin.
  5. Bundan sonra, bu uygulamanın cihazlarınızda değişiklik yapmasına izin vermek istiyor musunuz? Evet’i tıklayın.
  6. ISO dosyanıza geri dönün. Ardından, aşağıda gösterildiği gibi bir menüyü getirmek için farenin sağ düğmesine tıklayarak dosyayı çıkarın. Dosyaları ayıkla’yı seçin.
  7. Ayıklanan dosyaları yerleştirmek için bir klasör seçmeniz istenecektir. İşiniz bittiğinde, Tamam’ı tıklayın. Dosya çıkarmanın sonuçları tamamlanana kadar bekleyin.
  8. Artık ISO dosyasının sonuçları çeşitli klasörlerde ve dosyalarda açılacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Görüntüleri Metne Dönüştürmek için En İyi Ücretsiz OCR Yazılım Uygulamaları
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku