Android 14’te Kilit Ekranı Nasıl Özelleştirilir?

0 295

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Popüler mobil işletim sisteminin en son sürümü olan Android 14, bir dizi heyecan verici yeni özelliği de beraberinde getiriyor. Bu özelliklerden biri de kullanıcıların kişiselleştirilmiş ve benzersiz bir deneyim yaratmalarına olanak tanıyan kilit ekranını özelleştirme becerisidir. Android 14’te kilit ekranı özelleştirme adımlarını inceleyeceğiz.

Android 14’te Kilit Ekranı Özelleştirme

Android 14’te kilit ekranını özelleştirmek için ilk adım ayarlar menüsüne erişmektir. Bunu yapmak için, bildirim gölgesini açmak üzere ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırın, ardından ayarlar menüsünü açmak için dişli simgesine dokunun. Buradan aşağı kaydırın ve kilit ekranı ayarlarına erişmek için “Güvenlik ve Kilit Ekranı” üzerine dokunun. Kilit ekranı ayarlarına girdikten sonra, kilit ekranını özelleştirmek için çeşitli seçenekler bulacaksınız. En yaygın özelleştirmelerden biri duvar kağıdını değiştirmektir. Önceden yüklenmiş duvar kağıtları arasından seçim yapmak için “Duvar Kağıdı” üzerine dokunun veya cihazınızın fotoğraf kitaplığından bir görüntü seçmek için “Galeri “yi seçin. Bir görüntü seçtikten sonra, istediğiniz gibi yakınlaştırabilir ve kırpabilir, ardından kilit ekranına uygulamak için “Duvar kağıdını ayarla “ya dokunabilirsiniz.

Daha fazla mesaj

iPhone Sunucu Kimliği Doğrulanamıyor Hatası Nasıl…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Güneş Telefona Zarar Verir mi?
Android 14'te Kilit Ekranı
Android 14’te Kilit Ekranı

Ardından, kilit ekranınıza widget eklemeyi düşünebilirsiniz. Widget’lar hava durumu, takvim veya favori uygulamalarınız gibi faydalı bilgileri görüntüleyebilir. Bir widget eklemek için kilit ekranı ayarları menüsüne geri dönün ve “Widget’lar” üzerine dokunun. Buradan, mevcut çeşitli widget’lar arasında gezinebilir ve kilit ekranınıza eklemek istediklerinizi seçebilirsiniz. Bir widget’a dokunup basılı tutmanız ve ardından ekranda istediğiniz konuma sürüklemeniz yeterlidir.

Android 14’te kilit ekranını özelleştirmenin bir başka yolu da kilit ekranı kısayollarını yapılandırmaktır. Bu kısayollar, cihazınızın kilidini açmadan belirli uygulamalara veya işlevlere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar. Kilit ekranı kısayollarını ayarlamak için kilit ekranı ayarları menüsüne gidin ve “Kısayollar” üzerine dokunun. Buradan, hangi uygulamaları veya işlevleri kısayol olarak eklemek istediğinizi seçebilirsiniz. Bir kısayol seçeneğine dokunmanız ve ardından görüntülenen listeden istediğiniz uygulamayı veya işlevi seçmeniz yeterlidir. Son olarak, Android 14’te kilit ekranı bildirimlerini de özelleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için kilit ekranı ayarları menüsüne geri dönün ve “Bildirimler” üzerine dokunun. Buradan, hangi uygulamaların kilit ekranında bildirimleri görüntüleyebileceğini seçebilirsiniz. Ayrıca kilit ekranında ne kadar bilgi gösterileceğini de seçebilirsiniz; sadece uygulama simgesini görüntülemekten bildirim içeriğinin bir önizlemesini sunmaya kadar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'da Fotoğrafları Gizleme

Android 14 kilit ekranını özelleştirmek için çok sayıda seçenek sunarak kullanıcıların kişiselleştirilmiş ve benzersiz bir deneyim yaratmalarına olanak tanır. Bu makalede özetlenen adımları izleyerek, kullanıcılar duvar kağıdını kolayca değiştirebilir, widget’lar ve kısayollar ekleyebilir ve bildirimleri tercihlerine göre yapılandırabilirler. Bu özelleştirme seçenekleri sayesinde Android 14 kullanıcı dostu ve esnek bir kilit ekranı deneyimi sunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku