Android’de Klavye Dili Nasıl Değiştirilir?

1 194

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Özellikle birden fazla dil konuşuyorsanız ya da sadece ekran giriş yönteminizi tamamen özelleştirmek istiyorsanız, bir Android cihazda klavye dili nasıl değiştireceğinizi bilmek yararlıdır. Android hakkında ne derseniz deyin, cihazlarını Apple’dan ayıran şey tam olarak özelleştirme seçenekleridir. Özelleştirilebilir arayüzü sayesinde, Grammarly Keyboard gibi yazmaya yardımcı uygulamalar yardımıyla klavyenizi daha üretken olacak şekilde özelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda klavyenizi tarzınıza uygun hale getirmek için çeşitli temalar da indirebilirsiniz. Eğer kendinizi bu sayfada bulduysanız ve bir Android cihazda klavye dili nasıl değiştireceğiniz konusunda rehberliğe ihtiyaç duyuyorsanız, sizi teminat altına aldık. Aşağıda, klavyenizi özelleştirmek ve kurulumunuza daha fazla dil eklemek de dahil olmak üzere tüm süreç hakkında adım adım bir kılavuz ekledik.

Android'de Klavye Dili Değiştirme
Android’de Klavye Dili Değiştirme

Android’de Klavye Dili Değiştirme

  1. İlk olarak, Android telefonunuzda veya tabletinizde Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Aşağı kaydırın ve aşağıda gösterildiği gibi “Genel yönetim” seçeneğini seçin. Samsung olmayan telefonlarda bunun yerine “Sistem” seçeneğine dokunmanız gerekir.
  3. Ardından, yeni bir menü açmak için “Samsung Klavye ayarları “na dokunun. Başka bir marka telefon kullandığınız için bu seçeneği göremiyorsanız endişelenmeyin: bir sonraki adıma geçin.
  4. Devam edin ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi “Diller ve türler” seçeneğini seçin. Bu, cihazınızda “Diller ve giriş” olarak adlandırılabilir.
  5. Ardından, cihazınıza bağlı olarak “Giriş dillerini yönet” veya “Dil ekle” seçeneğine dokunun.
  6. Şimdi “İndirilen diller “in yanı sıra “Kullanılabilir diller “i de görüntüleyebilmeniz gerekir. İkinci kategoride, aşağı kaydırın ve eklemek istediğiniz dili seçin, ardından devam etmek için indirme simgesine dokunun. Yeni eklenen dil artık “İndirilen diller” bölümünde görünmelidir.
  7. Hepsi tamam! Bir Samsung telefonda yazarken, artık sadece Boşluk tuşunu soldan sağa kaydırarak indirdiğiniz diller arasında geçiş yapabilirsiniz. Diğer Android telefonlarda Boşluk tuşuna dokunun ve basılı tutun. Bu işe yaramazsa, Ayarlar’ı açmak ve başka bir dil seçmek için virgül tuşuna (,) basın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Galatasaray Başkanı Burak Elmas Projeleri ve Vaatleri
1 yorum
  1. […] ve bildirimleri tercihlerine göre yapılandırabilirler. Bu özelleştirme seçenekleri sayesinde Android 14 kullanıcı dostu ve esnek bir kilit ekranı deneyimi […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku