Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

0 10.414

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Antre, evlerin girişlerine verilen isim. Peki, antre dekorasyonu nasıl yapılır? İşte sizin için giris hol antre dekorasyonlar icin fikirler  eşsiz önerilerimiz…

Antre dekorasyonu yaparken öncelikle alana göre hareket etmeniz gerektiğini unutmayın. Nasıl mı? Yani ilk olarak alanın dar olması, kare şeklinde olması, geniş olması gibi hususlara bakarak hareket etmeniz önemli. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, direkt olarak dekorasyonu yaparken ona göre eşya almanız önemli olacaktır. Antrelerde son dönemlerde en çok tercih edilen vestiyer bölümünün olması.

ev giris antre dekorasyonu Çünkü hem toplu bir görünüm sağlıyor hem de dekorasyonu daha şık bir hale getiriyor. Dekorasyonun güzel gözükmesini sağlayacak olan dekoratif ürünler de kullandığınızda, son derce şık bir dekorasyon yapmış olacaksınız. Dilerseniz hemen dekorasyon için sunmuş olduğumuz öneriler ile dekorasyona başlayabilirsiniz. Sizin için hem keyifli hem de kullanışlı dekoratif öneriler sunuyoruz.

Dar Antre Dekorasyonu

Çoğu zaman evlerde antre dar olur. Kucuk antre dekorasyonu Giriş için ayrılan bölümün dar olması durumunda, işlevsellik üzerinden hareket etmeniz en doğrusu olacaktır. Yapılan dekorasyonda işlevselliğin sağlanması durumunda, sorun yaşamadan şık bir alan dekore etmiş olacaksınız. İlk etapta nasıl bir giriş olmasını istediğinizi düşünün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Evinizin Enerjisini Yükseltmek İçin Feng Shui Stil Rehberi

Dar olmasına rağmen dolap olacak mı, ayakkabılık olacak gibi soruların yanıtını verin. Ardından dar antre dekorasyonu için sorularınızın yanıtına göre eşyaları temin edin. Sonrasında dekorasyonda şıklığı ortaya çıkaracak dekoratif objeler alma aşamasına geçmeniz daha doğru olacaktır.

  • Vestiyer: İlk olarak bir dolap ya da bir alan mutlaka montlara ayrılmalı. Çünkü giriş için son derece önemli olan bir parçadır.
  • Duvar rengi: Dar olan alan için mutlaka açık bir duvar renginin seçilmesi önemlidir. Bunun dışında sorun yaşamadan alanın daha geniş ve ferah gözükmesini sağlamış olacaksınız.
  • Halı: Dar olan antreler için minik yollukların tercih edilmesi önerilir. Mutlaka zeminin de bir taraftan gözüküyor olması demek, daha şık bir görüntü sağlayacaktır.

Sizin için sunulan önerilere göre hareket etmeniz halinde dar olan antre için şık bir dekorasyon yapmış olacaksınız. Severek kullanacağınız ve eve de ferahlık getiren bir dekorasyon önerisi sunulmuş olacak. Bunu göz önünde bulundurarak dekorasyonu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En Çok Aranan Modüler Mutfak Aksesuarları

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Peki, tam olarak antre dekorasyonu nasıl olmalı? Dekorasyonda tam olarak dikkat edilmesi gereken şeyler neler? Kare olması, uzun olması gibi hususlarda dekorasyonu özenle yapmanız gerekiyor. Ancak bunun dışında, direkt olarak dekorasyonda kullanılacak olan eşyaların da son derece önemli olduğunu bilmelisiniz. Kullanılan halıdan, alınan dekoratif ürünlere kadar, duvarların nasıl görüneceğine kadar her şeye dikkat etmelisiniz. Bir bütünlük yakalamak son derece önemlidir. Ayrıca eve ilk giriş aşamasında evinizin huzurunun yansıtıldığı girişler olmalıdır. Kendinize dair parçaların yer aldığı, ışıklandırmanın iyi olduğu bir dekorasyon ile misafirlerinizi en özel şekilde karşılama fırsatı bulacaksınız.

Antre Duvar Dekorasyonu

Antreler dar olduğunda dahi, duvar dekorasyonu ile daha şık ve güzel gözükmesi mümkün olacaktır. Duvarların dekore edilmesi konusunda özenle seçim yapmak, çerçeve kullanmak ve duvar renginin doğru seçilmesi son derece önemlidir. Antre duvar dekorasyonu için sunulan seçenekleri değerlendirip, ona göre hareket etmeniz avantajlı olacaktır. Duvar dekorasyonu için önerilerimiz aşağıdaki gibidir.

  • Açık renk duvarlar: Açık renk antreler girişi aydınlatır. Dar olan bir alanda mutlaka açık renk kullanmanız önerilir. Dikkat çekici bir duvar rengi için ise çerçeve yapmak ya da direkt olarak farklı renkleri de bir arada kullanmak önerilenler arasında olacaktır.
  • Çerçeveler: Duvarlarda çerçeve yapabilirsiniz. Boyama işlemi sırasında yapılan çerçeveler ya da geometrik çizgiler antrenin boyuna ve şekline göre olmalıdır. Bu sayede daha geniş göstermeni imkanınızın olduğunu da göreceksiniz.
  • Dekoratif ürünler: Farklı pek çok dekoratif ürün kullanabilirsiniz. Önerilen aydınlatmalar ya da süs eşyaları olacaktır. Şıklığı yakalamanın ötesinde, keyifli bir görüntü sergilemenin de mümkün olduğunu göreceksiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Eviniz İçin Korkuluk Tasarım Fikirleri

 

İkea Antre Dekorasyonu

Antre dekorasyonunda alacağınız ürünler olabilir. Giriş için dolaplar ya da ayakkabılıklar en çok tercih edilenler arasında. Girişin daha işlevsel olmasını sağlayacağınız bu ürünlerde, boyutlara dikkat ederek hareket etmeniz önemlidir. Dekorasyonu daha şık hale getirmek açısından antre dekorasyonunda şıklık yakalanabilir. İkea antre dekorasyonu için hemen siz de seçim yaparak, en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku