Küçük Evler İçin Şık Mini Mutfak Tasarımları

0 239

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Evin türü ne olursa olsun, mutfak her evin en önemli alanıdır. Ancak alan biraz daraldığında taviz vermeniz gerekiyor. Küçük bir alanda çalışmak veya yemek pişirmek sinir bozucu olacaktır. Küçük bir mutfak alanında, buzdolabı ve tezgah gibi alan gerektiren eşyaların tümü alanı tıkar. Küçük alanınızı verimli bir şekilde tasarlamak, bu tür sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Evet, mutfak dolapları ve tezgahlar arasına sıkışmadan mini ev mutfağında çalışmak mümkün! Mutfağınız için minimal bir alanınız olsa bile çok planlı ve düşünceli bir şekilde ekstra pişirme tezgahları, doğrama tezgahları, baş üstü dolapları vb. düzenleyebilirsiniz. Bugün birkaç ilginç mini mutfak tasarımı ipucu getirdik. Bu tasarımları hayata geçirdikten sonra mutfağınızı ferah hissettirebilirsiniz.

Küçük Ev Mini Mutfak Tasarımları

L Şeklindeki Mutfağınızı C Şeklinde Değiştirin

L şeklindeki bir mutfak tasarımı, önemli miktarda alana ihtiyaç duyar. Mutfak tezgahı yönünü C şeklinde bir mutfağa çevirdiğinizde daha fazla alan bulacaksınız. Şimdi tezgahınızı ve dolaplarınızı buna göre dekore edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dekoratif Kitaplık Önerileri

Ekstra Tezgah Zorunludur

Ekstra bir mutfak tezgahı, bir seferde daha fazla yemeğin bir arada olması anlamına gelir. Bunu akılda tutarak, pencerenin yanına tezgah eklemeyi deneyebilirsiniz. Genellikle, herhangi bir mutfakta pencere boşluklarının kullanımı ücretsizdir. Bu nedenle, alanı kullanın ve yeni bir tezgah oluşturun.  Önceden monte edilen tezgah pencerenin yanında yeni olana paralel ise, bu iki alanın dezavantajını bodrum dolaplarınız olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede daha fazla depolama alanı da bulacaksınız.

Küçük Evler İçin Mini Mutfak Tasarımları
Küçük Evler İçin Mini Mutfak Tasarımları

Işıklar ve Renkler Gerçek Oyunculardır

Parlak ışığın ve parlak renklerin mutfağınızı daha büyük gösterebileceğini biliyor muydunuz? Çok eski bir ev dekorasyon tekniği olmasına rağmen, birçok tasarımcı bunu pişirme alanını daha geniş hissetmek için kullanır. Mutfak alanınız küçük olduğunda duvarlarda, dolaplarda vb. açık tonlar kullanın. Bu alan açacaktır. Beyaz, beyazımsı sarı, uçuk sarı vb. renkleri tezgahlarda veya zeminlerde kullanabilirsiniz. Tüm köşe alanını kullanmak için depolama raflarını, sepetleri ve asılı baharat raflarını da kullanabilirsiniz. Bu sayede mutfakta yer kalmama ihtimaliniz azalacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İlham Alabileceğiniz Küçük Yatak Odası Tasarım Fikirleri

Paralel Mutfak Konsepti

Paralel mutfak konsepti doğru gidecek çünkü küçük bir alan, standart mutfak boyutundan daha küçük olsa bile tamamen işlevsel olacaktır. Paralel mutfak alanında mutfak tezgahları, dolaplar ve bulaşık makineleri için yerlerle oynayabilirsiniz. Bunun dışında dikey saklama kutuları da kullanabilirsiniz. Köşe baharat rafları da iyi seçeneklerdir.

Nüfus her geçen gün artıyor ve daha fazla alana ihtiyaç var. Tüm daire ve dairelerde mutfaklar için küçük bir alan vardır. Yerden en iyi şekilde yararlanmak için, alanı buna göre yenilemelisiniz. Mutfağınız için en iyi yeri yapmak için, mini mutfak için şık ve çarpıcı tasarımlara gidin. Evinizde en iyi tasarımcılarla süper sofistike bir mini mutfağa sahip olabilirsiniz. Küçük mutfağınızı dekore etmek için modüler mutfak tabanlı saklama dolapları, baş üstü mutfak rafları, açık ve kapalı raflar vb. deneyebilirsiniz. Küçük mutfak alanlarında biraz açık renkler ve uygun aydınlatmaya yönelebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku