Pongal Ev Dekorasyonu İçin İpuçları

0 270

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Güney Hindistan, tıpkı Kuzey Hindistan’da Lohri’nin ve Batı Hindistan’da Makar Sankranti’nin kutlanması gibi, Pongal olarak bilinen hasat festivalini kutluyor. Pongal festivali, neşe ve beraberlik duygularını çağrıştırır ve tüm dünyadaki Tamilyalılar tarafından büyük saygı görür. Bu şenliğin getirdiği keyif ve güzellik, sevimli süslemelerle daha da yükseliyor.

Bu Dekorasyon Fikirleriyle Evinizi Bu Pongal İle Aydınlatın

Pongal Dekorasyonu İçin Boyalı Saksı

Tipik olarak, Pongal toprak kapta hazırlanır. Pongal dekorasyonunuzu daha da çekici hale getirmek için saksıyı çeşitli renklerde desenlerle süsleyebilir ve renkli boncuklar yapıştırabilirsiniz.

Pongal Ev Dekorasyonu
Pongal Ev Dekorasyonu

Pongal Dekorasyonu İçin Pongal Ziyafeti

Daha fazla mesaj

Batarya Krom mu Pirinç mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Aynı Gün Teslimatlı Hazır Prefabrik Ev Seçenekleri Sizleri Bekliyor

Pongal ziyafetinde pirinç ve sütün yanı sıra kakule, kuru üzüm, kırılmış yeşil gram, jaggery ve kaju fıstığı da bulunur. Tuzlu veya tatlı olabilir. Yemek, Güneş tanrısı Surya’nın onuruna yapıldığından, yemek pişirme güneş ışığında, tipik olarak bir verandada veya avluda yapılır. En iyi yanı, bu yemeğin muz yapraklarında servis edildiği göz önüne alındığında güzelce sunulmasıdır.

Pongal Dekorasyonu İçin Şeker Kamışı

Şeker kamışı, Pongal kutlamalarının çok önemli bir bileşeni olduğundan, bazı harika süslemeler yapmak için harika bir dekor görevi görür. Ayrıca kağıttan şeker kamışı yapabilir ve evinizin duvarlarını süsleyebilirsiniz.

Pongal Dekorasyonu İçin Çiçekler

Çiçekler çok renkli ve güzel bir görünüme sahip olduğundan, onları Pongal festivali için evin ön girişini süslemek için kullanın.

İnsanlar Pongal’da Ne Yapar?

Alaylar, ritüel banyolar, inekleri ve boynuzlarını süslemek, kolam adı verilen pirinç tozundan yapılan sanat eserlerini süslemek, evde ve tapınaklarda dualar yapmak, aile ve arkadaşlarla vakit geçirmek ve sosyal bağları güçlendirmek için hediye alışverişi yapmak Pongal festivalinin bir parçasıdır. .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dekorasyonda Doğru Ayna Kullanımı İle Işıl Işıl Yaşam Alanları

Pongal Dekorasyonunda Ne Tür Çiçekler Kullanılır?

Pongal saksısının boynu, yine evlerin girişlerine bağlanan Koorapoo (dağ otu) ve avarampoo gibi çiçek demetleriyle süslenmiştir. Diğer çeşitli çiçekler de kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku