iOS 16: Apple Music Çalma Listesindeki Şarkılar Nasıl Sıralanır?

0 252

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bir Apple Music çalma listesindeki şarkılar, yerleşik sıralama işlevi kullanılarak manuel olarak teker teker veya hepsi birden yeniden sıralanabilir. Apple’ın en önemli hizmetlerinden biri olmasına rağmen Apple Music, iOS 16’nın bugünkü WWDC duyurusu sırasında sahne süresi almadı. Bununla birlikte, Music uygulamasında kayda değer birkaç küçük değişiklik var: Çalma listesi sıralaması ve bir sanatçıyı “favorilere ekleme” yeteneği. Bu yazıda, iOS 16’da Apple Music Playlist’teki şarkıları nasıl sıralayacağınızı size anlatmaya çalışacağız.

Başlangıç ​​olarak, iOS 16’daki Music uygulaması artık çalma listelerini çeşitli farklı parametrelere göre sıralamanıza izin veriyor. Önceden, Music uygulamasındaki tüm çalma listeleri, şarkıların çalma listesine eklenme sırasına göre sıralanıyordu: ilk eklenen şarkılar en üste ve en son eklenen şarkılar en alta. Aşağıda, iPhone 14’te Apple Music Playlist’teki Şarkıları Sıralama adımlarından bahsettik.

Daha fazla mesaj

Samsung Telefonlar Neden Tercih Edilir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android'de Wi-Fi Sinyal Gücünü Kontrol Etme
Apple Music Çalma Listesindeki Şarkılar Nasıl Sıralanır?
Apple Music Çalma Listesindeki Şarkılar Nasıl Sıralanır?

Apple Music Çalma Listesindeki Şarkılar Nasıl Sıralanır?

  1. Apple Music’te özel veya seçilmiş bir çalma listesi seçin.
  2. Arayüzün sağ üst köşesindeki üç nokta düğmesine (daire içine alınmış üç nokta) dokunun.
    • Sıralama ölçütü’ne dokunun.
  3. Aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapın: Çalma Listesi Sırası, Başlık, Sanatçı, Albüm, Yayın Tarihi.

iOS 16’da Apple Music Playlist’te şarkılar nasıl sıralanır yazımız umarız size yardımcı olur ve tüm sorunlarınızı çözer. Apple Music’teki tüm çalma listeleri artık iOS 16 ile yeni sıralama seçeneklerine sahip. Buna, şarkıları ters çalma listesi sırasına göre (en yenisi en üstte) ve ayrıca başlığa, sanatçıya, albüme ve hatta çıkış tarihine göre sıralama yeteneği de dahildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku