Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Nasıl Yapılır?

0 23.746

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme nasıl yapılır sorusu Android ve İOS cihazlar için ayrı olacaktır.

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme nasıl yapılır sorusu birçok telefon kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için bu özelliği aktif etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde telefonla meşgulken gelen aramayı görmeniz mümkün olmayacaktır. Telefonunuz meşgulken arama görme durumunuz aktif ise zaten telefonla konuşurken gelen aramayı göreceksiniz. Ancak bu özellik aktif değilse telefonla konuşurken gelen aramayı göremeyeceksiniz.

Meşgul olsak dahi arayanı görmemiz gereken durumlarda bu seçenek kurtarıcı olabilir. Önemli bir çağrı bekliyorsanız ve meşgulseniz, bu özellik sizin hayatınızı kurtarabilir. Bu noktada çağrı bekletme özelliğinin aktif olması çok büyük yarar sağlamaktadır.

Telefonla bir başkası ile konuşur iken gelen aramayı görmek ancak çağrı bekletme özelliği ile mümkündür. Çağrı bekletme özelliğini aktif etmek için her telefonda ayrı yollar bulunmaktadır ve bugünkü yazımızda bu yolları anlatacağız. İlk öncelikle çağrı bekletme özelliğinin tüm operatörlerde ücretsiz olduğunu söylemek gerekmektedir. Telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için yalnızca bu özelliği aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Samsung

telefonla-konusurken-gelen-aramayı-görme-nasıl-yapilir
telefonla-konusurken-gelen-aramayı-görme-nasıl-yapilir

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme Samsung, en çok yapılan aramalardan biridir. Samsung telefonunuzdan ayar yapmadan önce bu özelliğin operatörler tarafından verildiğini söylemek gerekmektedir. İlk öncelikle yapabileceğiniz işlemler arasında GSM operatörünüzü arayarak çağrı bekletme özelliğini aktif hale getirmelerini isteyebilirsiniz. Bu istek ile birlikte sizin kimi ne zaman aradığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone veya Android'de Sizi Engelleyen Birine Nasıl Mesaj Yazılır?
  • Samsung telefonlarda telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için şu adımları izleyin:
  • Telefonunuzun rehber kısmına gidin.
  • Rehbere giriş yaptıktan sonra Daha Fazla seçeneğine tıklayın.
  • Daha fazla seçeneğine tıkladıktan sonra Ayarlar’a gidin.
  • Arama kısmından Arama Ayarlar kısmına gidin.
  • Arama Ayarları kısmında yer alan Diğer Ayarlar’a seçeneğine tıklayın.
  • Tüm bu adımları yaptığınızda Arama Bekletme seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği aktif hale getirin.

Samsung telefonunuzun markasına göre bu adımlar değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel anlamı ile bu adımları izleyerek, çağrı bekletme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme İphone

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme Samsung aramasını anlattıktan sonra telefonla konuşurken gelen aramayı görme İphone yollarını da göstermek gerekmektedir. İphone telefonunuzdan ayar yapmadan önce bu özelliğin operatörler tarafından verildiğini söylemek gerekmektedir. İlk öncelikle yapabileceğiniz işlemler arasında GSM operatörünüzü arayarak çağrı bekletme özelliğini aktif hale getirmelerini isteyebilirsiniz. Bu istek ile birlikte sizin kimi ne zaman aradığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İphone cihazlarda gelen aramayı görme yöntemlerinden ilki budur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Suya Düşen Telefon ÇÖZÜMÜ 2022

İphone cihazınızda telefonla konuşur iken bir başkasının gelen aramasını görmek için bu özelliği Ayarlar kısmından aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Arama Bekletme veya Çağrı Bekletme özelliğini aktif hale getirme için Ayarlar kısmından Telefon butonuna tıklayın. Telefon butonundan ise Arama Bekletme yolunu izleyin. Arama bekletme kısmına geldiğinizde bu özellik aktif değilse aktif hale getirin.

İzleyebileceğiniz bir diğer yöntem ise arama ekranından yapabileceğiniz bir yöntemdir. İphone cihazınızın arama ekranına *43# ‘u tuşlayarak da arama özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

İphone cihazınızda çağrı bekletme özelliğini açarsanız, telefonla konuşurken bir başkası sizi aradığında, sizi arayan kişiye “aradığınız kişi şuan başka bir kişiyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız” diye bir sesli mesaj dinletilir ve İphone’nize ise arayan kişinin çağrısı gelmektedir.

İphone Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Nasıl Yapılabilir?

telefonla-konusurken-yeni-aramayı-görme
telefonla-konusurken-yeni-aramayı-görme

İphone telefonla konuşurken gelen aramayı görme nasıl yapılabilir sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. İzleyebileceğiniz yöntemlerden biri arama ekranından yapabileceğiniz bir yöntemdir. İphone cihazınızın arama ekranına *43# ‘u tuşlayarak da arama özelliğini aktifleştirebilirsiniz. İkinci olarak ise İphone cihazınızın Ayarlar kısmından gelen aramayı görmek için aktif hale getirebilirsiniz.

İphone cihazınızda telefonla konuşur iken bir başkasının gelen aramasını görmek için bu özelliği Ayarlar kısmından aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Arama Bekletme veya Çağrı Bekletme özelliğini aktif hale getirme için Ayarlar kısmından Telefon butonuna tıklayın. Telefon butonundan ise Arama Bekletme yolunu izleyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Kilit Ekranı Nasıl Özelleştirilir?

Arama bekletme kısmına geldiğinizde bu özellik aktif değilse aktif hale getirin. İzleyebileceğiniz bir diğer yöntem ise GSM operatörünüzün müşteri hizmetleri ile iletişime geçme yöntemidir. İphone telefonunuzda gelen aramayı görüntüleme özelliğinin operatörler tarafından verildiğini söylemek gerekmektedir.

Yapabileceğiniz işlemler arasında GSM operatörünüzü arayarak çağrı bekletme özelliğini aktif hale getirmelerini isteyebilirsiniz. Bu istek ile birlikte sizin kimi ne zaman aradığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İphone cihazlarda gelen aramayı görme yöntemlerinden biri budur.

Samsung Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Nasıl Yapılabilir?

Samsung telefonla konuşurken gelen aramayı görme nasıl yapılabilir sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Samsung telefonlarda telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için izleyeceğiniz adımlar şu şekildedir:

Telefonunuzun Rehber kısmına gidin.

Rehbere giriş yaptıktan sonra Daha Fazla seçeneğine tıklayın.

Daha fazla seçeneğine tıkladıktan sonra Ayarlar’a gidin.

Arama kısmından Arama Ayarlar kısmına gidin.

Arama Ayarları kısmında yer alan Diğer Ayarlar’a seçeneğine tıklayın.

Tüm bu adımları yaptığınızda Arama Bekletme seçeneğini göreceksiniz.

Bu seçeneği aktif hale getirin. Samsung telefonla konuşurken gelen aramayı görme nasıl yapılabilir sorusunun bir diğer cevabı da GSM operatörünüzün müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir.

 

 

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku