Whatsapp’ta Son Görülme Nasıl Kapatılır?

1 257

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

WhatsApp’ın “son görülme” özelliği, insanlara en son ne zaman aktif olduğunuzu bilmelerini sağlar. Gizlilik veya başka bir nedenle insanların en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu bilmesini istemiyorsanız, işte iPhone’da WhatsApp “son görülme” durumunuzu nasıl gizleyeceğiniz.

WhatsApp “Son Görülme” Bilgisini Herkesten Gizleyin

WhatsApp  “son görülme” durumunuzu herkesle, yalnızca kişilerinizle veya hiç kimseyle paylaşamazsınız. Herkesin WhatsApp durumunuzu görmesini engellemek için şu adımları izleyin:

  1. WhatsApp’ı açın ve Ayarlar’a dokunun.
  2. Hesap öğesini seçin.
  3. Gizlilik’i seçin.
  4. Buradan, Son Görülme’ye dokunun ve Hiç Kimse’yi seçin.

Artık hiç kimse (ister adres defterinizde olsun, ister telefonunda sizin telefon numaranız olan bilinmeyen bir kişi olsun) en son ne zaman aktif olduğunuzu göremez. Ancak, gerçekten çevrimiçi olduğunuzda insanların adınızın altında “çevrimiçi” kelimesini göreceklerini lütfen unutmayın. Yukarıdaki adımlar, yalnızca son çevrimiçi durumunuzu gizler, şu anda çevrimiçiyseniz değil. Ayrıca, son görülmenizi bir kez gizlediğinizde, son görülme durumunu herkes tarafından görülebilmesini sağlasalar bile, kimsenin son görülme durumunu da göremezsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi Mobil Futbol Oyunları 2021
Whatsapp'ta Son Görülme Kapatma
Whatsapp’ta Son Görülme Kapatma

WhatsApp “Son Görülme” Bilgisini Yalnızca Seçili Kişilerden Gizleyin

Nisan 2022 itibarıyla WhatsApp, belirli kişilerden son görülmeyi gizleme özelliğini hâlâ test ediyor. Yalnızca seçilen bir veya birkaç kişinin son görülme durumunuzu görmesini engelleyen özel bir geçiş yoktur.

WhatsApp son görülme durumunuzu belirli bir kişiden gizlemeniz gerekiyorsa, yukarıdaki 4. adımda Kişilerim’i seçebilirsiniz; bu, son görülme durumunuzun yalnızca kişilerinizdeki kişiler tarafından görülebilmesini sağlar. Ardından, telefon numaralarını iPhone Notes uygulamanıza kopyalayın (güvenlik için) ve kişisini silin. Bu ideal değil, ama mecbur kalırsan gitmenin bir yolu var.

1 yorum
  1. […] olarak mevcuttur ve masaüstü istemcisini macOS’ta kullanmak için iPhone’unuzdaki WhatsApp web özelliğini kullanarak da eşzamanlamanız gerekir. Sesli/görüntülü aramaların […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku