Mac’te WhatsApp Görüntülü veya Sesli Arama Nasıl Yapılır?

0 433

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

WhatsApp kısa süre önce macOS için masaüstü istemcisinin sesli ve görüntülü arama yapma olanağı sunan yeni bir sürümünü piyasaya sürdü. Birçoğumuz arkadaşlar, aile, iş arkadaşları vb. ile iletişim kurmak için WhatsApp’a güveniyoruz. Masaüstü istemcisine sesli ve görüntülü aramaların eklenmesiyle, kullanıcılar artık özellikleri herhangi bir platformda kullanabilirler. Bu eğitimde, macOS için WhatsApp masaüstü istemcisini kullanarak nasıl kolayca sesli veya görüntülü arama yapabileceğinizi göstereceğiz.

macOS İçin WhatsApp

Başlamadan önce, Mac’inizde WhatsApp masaüstü istemcisinin en son sürümünün yüklü olması önemlidir. Sesli ve görüntülü arama özelliği yalnızca macOS 10.13 High Sierra veya sonraki sürümlerinde mevcuttur. Daha eski bir macOS sürümü çalıştırıyorsanız, şansınız kalmaz. Görüntülü arama yalnızca yerleşik veya bağlı bir web kamerası olan Mac cihazlarında desteklenir. WhatsApp, en iyi arama kalitesi için sesli/görüntülü aramalarda kulaklık kullanmanızı önerir.

macOS için WhatsApp, Mac App Store’da ücretsiz olarak mevcuttur ve masaüstü istemcisini macOS’ta kullanmak için iPhone’unuzdaki WhatsApp web özelliğini kullanarak da eşzamanlamanız gerekir. Sesli/görüntülü aramaların Mac’inizde çalışması için telefonunuzla sürekli bağlantı olması gerekir. Şu anda, masaüstü istemcisinde yalnızca bire bir sesli veya görüntülü arama yapabilirsiniz. Bu aramalar da elbette uçtan uca şifrelenir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi Romantik Komedi Filmleri ve Önerileri
Mac'te WhatsApp Görüntülü veya Sesli Arama
Mac’te WhatsApp Görüntülü veya Sesli Arama

Mac’te WhatApp Aramaları Nasıl Yapılır?

Mac için WhatsApp’ta arama yapmak, mobil cihazınızdakiyle aynıdır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1) macOS için WhatsApp istemcisini başlatın ve bir sohbete gidin.

2) Sohbet penceresinin sağ üst köşesinde sesli ve görüntülü arama butonlarını görebilmeniz gerekir.

3) Bir arama başlatmak için seçeneklere dokunun. Alıcı, mobil veya masaüstü istemcisinde Aramayı Al veya Bitir düğmesiyle bir bildirim alır.

Mac’te WhatsApp aramaları böyle yapılır. Kolay, değil mi? Görüşme sırasında mikrofonunuzun sesini kapatabilir/açabilir ve ayrıca kamerayı kapatabilirsiniz.

Sesli Arama Sırasında Videoya Geçme

Sesli aramadayken, kamera düğmesine tıklayarak görüntülü görüşmeye geçebilirsiniz. Bir istek göndermek için fare işaretçinizi kamera simgesinin üzerine getirmeniz ve ardından üzerine tıklamanız gerekir. Alıcı daha sonra isteği kabul edebilir ve görüntülü aramaya geçebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku