Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 382

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Banyo dolaplarını doğru bir şekilde seçebilmek için takip etmeniz gereken bazı özel adımlar vardır. Dekorasyon açısından büyük katkı sağlayabilen dolaplar aynı zamanda işlevselliği ile dikkat çeker. Bu noktada doğru adımları takip ederek banyonuz için en ideal dolapları bulabilmeniz mümkündür.

 

Boyutlar

Mobilya seçiminizi yaparken alanın ölçüsünü göz önünde bulundurmalısınız. Uygun boyutlarda mobilyalar seçmeniz, özellikle banyonun evin diğer alanlarına göre küçük olması sebebiyle önemlidir. Alt ve üst modüllerden meydana gelen dolaplara ek olarak boy dolaplarını da inceleyerek lavabonuzun sağ ve sol kısmına monte edebilirsiniz. Bu noktada gerekli gördüğünüz takdirde profesyonel destek almayı da deneyebilirsiniz.

 

İşlevsellik

 

İç aydınlatması olan ürünleri tercih ettiğiniz zaman aradıklarınızı daha rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Aynı zamanda işlevsellik açısından avantaj elde etmiş olursunuz. Eğer ek alanlara ihtiyaç duyuyorsanız geniş iç hacmi olan ürünlere yönelebilirsiniz. Böylelikle banyonuzdaki karmaşık görünümü de engellemiş olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Eviniz İçin En Yeni TV Ünitesi Tasarımları

 

Büyük dolapların ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini yanılgısını düşünmeniz hatalıdır. Rafsız veya bölmesiz olan dolaplar alanları verimli şekilde kullanabilme noktasında sizlere sorun yaşatabilir. Bu sebeple, dolapların her noktasını kullanabilmenizi sağlayabilecek çekmeceli ve raflı olan ürünleri tercih edebilirsiniz. İçerisinde kirli sepeti yer alabilen, saklayacağınız ürünlerin boyutu doğrusunda raflarını ayarlayabileceğiniz modeller sizlere avantaj sunabilir.

Dekorasyon Uyumluluğu

 

Banyoda yer alabilecek seramikler, kullandığınız paspas ve bataryalar bile dekorasyon tarzınızı oluşturan önemli detaylardır. Banyonuz ile buluşacak olan yeni banyo dolaplarının dekorasyon stiliniz içerisinde uyumlu olması önemlidir. Tasarımın yanı sıra seçtiğiniz ürünün renklerinin dekorasyon tarzınızla bütünlük elde etmesi gerekir. Bu noktada genel dekorasyon stilinizi ve banyonuzda hâkim olan ana renkleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Seçeceğiniz ürünlerin aynalı olması özgünlük ve işlevsellik konusunda sizlere avantaj sunabilir. Aynalı banyo dolabı modelleri birçok farklı dekorasyon tarzı ile bütünlük yakalayabilecek görünüme sahiptir. Modern dekorasyon stillerinden klasiğe kadar pek çok farklı alanda kendisine yer bulabilen aynalı banyo dolabı modelleri kolay temizlenebilir yapıda olmalıdır. Üretim materyallerini inceleyerek ürünleri satın alabilirsiniz. Böylelikle daha sonra yaşanabilecek sürprizleri de ortadan kaldırmış olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ofis Dekorasyon Nasıl Yapılır?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku