d3dx9_42.dll Eksik veya Bulunamadı Hataları Nasıl Onarılır?

0 329

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu yazımızda Windows d3dx9_42.dll eksik hatası nasıl düzeltilir konusuna değineceğiz. d3dx9_42. dll hatası bir tesadüf olabilir ve birçok bilgisayar (monitör) sorununda olduğu gibi, basit bir yeniden başlatma sorunu tamamen çözebilir. Microsoft DirectX’in en son sürümünü yükleyin. DirectX’in en son sürümüne yükseltmenin d3dx9_42 hatasını düzeltme olasılığı vardır. d3dx9_42.dll bulunamadı ya da eksik hataları Windows DirectX sorunlarından kaynaklanmaktadır ve DirectX pek çok Windows tabanlı oyun ve grafik programı tarafından kullanılmaktadır.

Bir oyun veya programı başlatmaya çalışıyorsunuz ve aniden “D3dx9_42.dll bulunamadı” veya “d3dx9_42.dll dosyası eksik” gibi bir hata mesajı çıkıyor. Bazen d3dx9_42.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan program başlatılamıyor hata mesajını da görebilirsiniz. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin.” Bu sorun, çoğu Windows tabanlı oyun ve grafik uygulamasında kullanıldığı için genellikle DirectX ile ilgili sorunlardan kaynaklanır. İyi haber şu ki, Windows 11 PC’nizde D3dx9_42.dll eksik hatası için bazı geçici çözümlerimiz var. Aşağıda, Windows d3dx9_42.dll eksik hatasını düzeltmek için bazı adımlardan bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11'e Klasik XP Ekran Koruyucuları Nasıl Eklenir?
d3dx9_42.dll Hatası
d3dx9_42.dll Hatası

Windows’ta d3dx9_42.dll Eksik Hatası Nasıl Onarılır?

Adım 1: – Henüz yapmadıysanız, Windows 11/10 PC’nizi yeniden başlatın. d3dx9_42.dll hatası bir tesadüf olabilir ve birçok bilgisayar sorununda olduğu gibi, basit bir yeniden başlatma sorunu tamamen çözebilir.

Adım 2:- Microsoft DirectX’in en son sürümünü yükleyin. DirectX’in en son sürümüne güncellemenin d3dx9_42.dll bulunamadı hatasını düzeltme olasılığı vardır.

Adım 3:- Microsoft’un en son DirectX sürümü hatayı düzeltmezse, oyununuzun veya uygulamanızın DVD’sinde veya CD’sinde bir DirectX yükleyici arayın. Bir oyun ya da başka bir program DirectX kullanıyorsa, yazılım geliştiricileri genelde programın bir kopyasını kurulum CD’sine ekler. Çoğu zaman olmasa da bazen, diskte bulunan sürüm program için çevrimiçi olarak mevcut olan en son sürümden daha iyidir.

Adım 4:- Oyunu veya yazılım programını kaldırın ve ardından yeniden yükleyin. Programdaki d3dx9_42.dll ile çalışan dosyalara bir şey olmuş olabilir ve bunları yeniden yüklemek yardımcı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi e-Ticaret Yazılımı Şirketleri 2021

Adım 5:- d3dx9_42.dll dosyasını en son DirectX yazılım paketinden geri yükleyin. Yukarıdaki sorun giderme adımları sorunu çözmediyse, DLL dosyasını indirilebilir DirectX paketinden tek tek çıkarmayı deneyin.

Adım 6: – Grafik kartınızın sürücülerini güncelleyin. Bu en yaygın çözüm değildir, ancak bazı durumlarda grafik kartı sürücülerini güncellemek DirectX sorununu çözebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku