Ekrem İmamoğlu Mu? Mansur Yavaş Mı Cumhur Başkanı Adayı Olmalı?

2 613

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün ki makalemizde Ekrem İmamoğlu mu, Mansur Yavaş mı Cumhurbaşkanı adayı olmalı sorusuna CHP nezdinde yanıt arayacağız. Atatürk’ün kurduğu parti olması münasebeti ile ülkemizin siyasal açıdan temel direklerinden birisi olan CHP, özellikle hükümete gelme konusunda 2002 yılından bu yana çok ciddi anlamda kayıplarda. Ancak son dönem gündemini takip ettiğimizde şu sıralarda hiç olmadığı kadar iddialı.

Son belediye seçimlerinde özellikle birçok Büyükşehir Belediyesi CHP tarafından kazanıldı ve aslına bakarsanız bu çok büyük bir başarı olarak görüntü. An itibari ile MİLLET İTTİFAKI tarafı olarak İYİ Parti ve HDP ile ortak hareket eden CHP için bu hala bir dezavantaj gibi görünse de Cumhurbaşkanı adaylığı için çok sağlam birkaç ismi olduğunu da görebiliyoruz? Peki sizce kim asil aday olmalı?

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?

Cumhuriyet Halk Partisi, özellikle belediye seçimlerinde ki başarısının ardından kısa bir zaman dilimi içerisinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile alakalı olarak da çok ciddi bir başarı elde edebileceğini düşünüyor. Erken seçim olur mu sorusu da ister istemez şuan ülke gündeminde ciddi anlamda tartışılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye'nin En Çok Satan Araba Modelleri 2021

CHP Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? Bu soruyu soran çok fazla kişi olduğu için bu makalemizde sizler için artıları ve eksileri bir şekilde derleme yoluna gittik. Sizlerde fikirlerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorarak kapsamlı bir şekilde fikir edinebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Ekrem İmamoğlu

İstanbul içerisinde Beylikdüzü ilçesi Belediye Başkanı olarak adından söz ettiren siyasetçi, girdiği ilk seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ikinci oylama sürecinin ardından açık ara bir şekilde kazanarak göreve geldi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren belediye içerisinde ki borç durumunu analiz etti ve israf önleme politikası yerine getirmeye başladı. Örneğin belediye araçları ile alakalı bir tasarruf yapıldı ancak birçok kişinin yorumuna göre kiralama usulü olan yapılan anlaşmaların da usulsüz olduğu yönünde iddialar çıktı. Tabi ki bunun aksi kanıtlar sunulmaya başlandı.

Bununla birlikte Ekrem İmamoğlu ile alakalı aslına bakarsanız İstanbul halkından da ciddi eleştiriler var. Bazı ilçelerde özellikle Beylikdüzü ilçesinde ki kazı alanlarının aynen öyle kalması insanları mutsuz ederken şehir ile alakalı henüz herhangi bir büyük projenin olmaması da eleştiri sebebi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te Finder'da Varsayılan Klasör Nasıl Değiştirilir?

Ekrem İmamoğlu

Mansur Yavaş

Ankara Beypazarı doğumlu olan ünlü siyasetçi, siyasi hayatında ki ilk başkanlık görevlerini Ankara’nın Beypazarı Belediye Başkanı olarak yürüttüğü süreç ile başladı. Melih Gökçek’in uzun süre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı noktasında rakibi oldu ve nitekim görevden alınan Gökçek sonrasında başkanlığı kazandı.

Uzun yıllardır başkenti almak isteyen CHP, Mansur Yavaş ile 3 denemenin ardından başarılı oldu. Yavaş, gelir gelmez yine ilk iş olarak israf önleme politikası ve borç yönetimi ile çalışmalara başladı. Zaman içerisinde özellikle gençler için yaptıkları projeler, sosyal medya etkileşimleri ciddi anlamda olumlu sonuçlar aldı.

Mansur Yavaş, Twitter üzerinden kendisine ulaşan öğrencilere ya da işsizlere en kısa süre içerisinde ulaştı ve mükemmel bir sosyal algı oluşturdu. Lezzet Ankara projesi ile birlikte artık Yemeksepeti.com gibi Ankara’ya özel bir belediye projesi geliştirdi. Dijital projeler ile birlikte an itibari ile Türkiye’nin halk ile en iç içe başkanı olarak da adından söz ettirmeyi başardı. Şuan için genel algı ise mükemmel.

Mansur Yavaş

Sizce CHP Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?

Evet bu noktada siz değerli okuyucularımızın da fikirleri önemli. Bugün bir seçim olsa sizce CHP Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? Kim Recep Tayyip Erdoğan karşısında çok daha baskın ve başarılı bir sonuç elde edebilir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?
2 Yorumlar
  1. Emir Aydın ERKOÇ diyor

    Türk Devlet kültürü, çağı yakalayan çalışmaları ve alçakgönüllü dürüst kişiliği ile büyük Türk Ulusuna yepyeni güzel dönemler açacak olan başkan tabiki de Mansur YAVAŞ Başkan. Başarılar..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku