Erkek Lazer Epilasyon Nedir? Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

1 640

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Son zamanlarda kadınlarda olduğu kadar erkekler arasında da sıkça uygulanmaya başlayan lazer epilasyon ile erkekler de istenmeyen tüylerinden kolayca kurtulabilir. Erkek lazer epilasyon uygulamasında en çok uygulama yapılan bölgeler arasında ise kaşların arası, ense bölgesi, boyun bölgesi, kollar, koltuk altı, genital bölge, omuz ve sırtlar bulunuyor. Vücutlarındaki fazla kıllanma görülen bölgelerinden oldukça rahatsız olan erkekler ise çare için lazer epilasyona başvuruyor.

Erkekler lazer epilasyon uygulamasında kadınlara göre daha şanslı olmaktadırlar. Erkeklerin kıl kökleri daha güçlü ve yoğun olduğundan vücutlarında işlem sonrasında daha az tahribat meydana gelir ve erkekler tedaviye daha hızlı cevap verirler. Erkek lazer epilasyon uygulaması genel olarak 6 ila 8 seans arasında sürer. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen erkek lazer epilasyon uygulaması ile sizde istenmeyen kıl köklerinizden kurtulun.

epilasyon
lazer epilasyon

Erkek lazer epilasyon nasıl yapılır?

Kadınlara yapılan lazer epilasyon uygulaması ile erkek lazer epilasyon arasında süreç açısından pek bir fark olduğu söylenemez. Erkekler arasında oldukça yaygınlaşan erkek lazer epilasyon ile istenmeyen tüylere veda etme zamanı. Erkek lazer epilasyon her mevsimde kolaylıkla uygulanabilir bir işlem olmasıyla oldukça tercih edilir. Erkek lazer epilasyon uygulamasından sonra etkili sonuçlar görmek mümkün. Kadınlarda uygulanan lazer epilasyon ile erkek lazer epilasyon arasındaki önemli farklardan biri ise seans süresi arasındaki değişikliktir. Erkek lazer epilasyon kadınlara oranla daha uzun sürer. Lazer epilasyondan daha etkili ve başarılı sonuçlar alabilmek için uygulamanın düzenli aralıklarla sık sık tekrar edilmesi önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Daha Özgüvenli, Daha Çekici: En İyi Sütyen Modelleri

Erkek lazer epilasyon uygulamasında en uygun yaş aralığı nedir?

Erkek lazer epilasyon işlemi için en uygun yaş aralığı ergenlik dönemini bitirdikten sonra 18 yaşını geçmiş olmak olarak belirlenmiştir. 18 yaşını geçmiş olmak ve ergenlik çağını tamamlamış olmak kıl köklerinin gelişiminin oturmasını sağlar. Erkek lazer epilasyon uygulamasında işlemin etkinliği artırmak için kullanılacak yöntem kadar uygulamanın yapılacağı bölge de önem taşımaktadır.

Erkek lazer epilasyon için kaç seans yeterlidir?

Erkek lazer epilasyon ile kadınlar arasındaki önemli farklardan biri de seans sayısındaki değişimdir. Kıl köklerinin niteliği uygulamanın yapılacağı seans sayısını da etkiler. Erkeklerin kıl köklerinin daha sert yapıda ve güçlü olması seans süresini etkileyen en önemli özellikler arasındadır. Erkek lazer epilasyon için en uygun seans aralığı 4 ila 6 seans olarak belirlenmiştir. Ancak bu sayı uygulamanın yapılacağı bölgeye ve oradaki kıl yoğunluğuna göre de değişiklik gösterebilir.

Erkek lazer epilasyon uygulamasında süreç nasıl ilerliyor?

Erkek lazer epilasyon uygulamasında kıl köklerinin kalınlık derecesi ve kılların rengi önem arz eder. Bu uygulamadan alınacak etkili sonuçlar kıl kökü yoğunluğuna bağlı olarak farklılık gösterebilir. Aynı zamanda ten rengi faktörü de sonuçları etkileyen bir nedendir. Ek olarak uygulamanın yapılacağı bölgenin genişliği ve bu bölgedeki kıl köklerinin yoğunluğu da süreci etkileyen etmenler arasındadır. Erkek lazer epilasyon sonrası bir süre güneşe maruz kalmamak ve düzenli güneş kremi kullanmak da oldukça önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !    Sivasspor basın sözcüsü Gökhan Karagöl’den açıklama
erkek lazer epilasyonu
epilasyon uygulanacak bölgeler

Erkek lazer epilasyon uygulanacak bölgeler nerelerdir?

Erkek lazer epilasyon uygulamasının en çok yapıldığı bölgeler sırt, göğüs, ense ve sakal üstleri olarak belirlenmiştir. Erkek lazer epilasyon işleminde uygulama yapılacak bölgeler değişiklik gösterir ve alınan sonuçlar da bu doğrultuda farklılık gösterir.

Erkek lazer epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Erkek lazer epilasyon işlemi öncesinde dikkat edilmesi gereken birtakım kurallar vardır. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

Epilasyona başlamadan önce uygulama yapılacak kıl köklerine hiçbir şekilde ağda, cımbız, epilasyon makinesi veya tüy dökücü losyonlar sürülmemelidir.
• Bu tür uygulamalar kıl köklerinin dengesini bozabilir. Bu da erkek lazer epilasyon uygulamasının gidişatını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle bu tarz önlemler almak önemlidir.
• Erkek lazer epilasyon uygulamasından önce aşırı güneş ışığına maruz kalmamak ve güneşten korunmak için etkili kremler sürülmesi önemlidir.

Erkek lazer epilasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Erkek lazer epilasyon öncesi birtakım kurallara uymak gerekiyorsa işlemden sonra da birkaç noktaya dikkat edilmesi gerekir. Böylece daha etkili sonuçlar alınır. Erkek lazer epilasyon sonrasında güneşe maruz kalmamak ve solaryum gibi ortamlardan kaçınmak gerekir. Güneş koruyucu losyonlar kullanılması önerilmektedir. İşlemden sonraki 24 saatte tedavi bölgesine temas etmemek ve kaşımamak gerekir. Aynı zamanda bölgeye parfüm veya deodorant gibi kozmetik içerikli ürünler uygulanmamalıdır. Tüm bu kurallar dikkate alındığında erkek lazer epilasyon sonucu daha etkili olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Epic Games Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Erkek lazer epilasyon uygulamasında göğüs ve sırt bölgesinde süreç nasıl işler?

Erkek lazer epilasyon uygulamasının en sık yapıldığı bölgeler arasında göğüs ve sırt bölgeleri yer almaktadır. Erkekler özellikle bu noktalarda yaşanan yoğun kıllanmalardan oldukça fazla şikayet etmektedir. Göğüs ve sırt bölgesine uygulanan lazer epilasyon ile oldukça etkili sonuçlar alınmaktadır.

Erkek lazer epilasyon uygulaması nerede yapılmalıdır?

Erkek lazer epilasyon uygulaması alanında uzman bir profesyonel tarafından uygun hijyenik koşulları sağlayan ve uygun cihaz teknolojisine sahip bir klinikte uygulanmalıdır. Özellikle işlem esnasında kullanılan lazer cihazlarının son teknoloji olmasına dikkat edilmelidir. Erkek lazer epilasyon profesyonel eller eşliğinde en uygun ortamda yapılmalıdır.

lazer epilasyon fiyat
lazer epilasyon fiyat

Erkek lazer epilasyon fiyatları ne kadar?

Erkek lazer epilasyon fiyatlandırması uygulamanın yapılacağı bölge, uygulama yapılacak bölgenin genişliği, uygulamanın yapılacağı bölgedeki kıl köklerinin yoğunluğu ve güçlülük derecesine göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda uygulamanın yapılacağı ortam ve uygulamayı yapacak kişinin tecrübesi de fiyatlandırmayı etkileyen faktörler arasında yer alır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak erkek lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Quartz Poliklinik
Web Site: https://www.quartzclinique.com/
TEL: +90 212 241 46 24
Facebook:@quartzclinique
Instagram :@quartzclinique
YouTube: Quartz Clinique

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku