Facebook’ta Otomatik Oynatılan Videolar Nasıl Kapatılır?

0 153

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Facebook videolarının otomatik oynatılmasından sık sık rahatsız oluyorsanız, bir dakikanızı ayırmanız ve bu özelliği nasıl kapatacağınızı anlamanız gerekir. Otomatik video oynatma, Facebook’un kullanıcıların dikkatini çekmek için sunduğu kullanışlı bir özelliktir. Bazen faydalı olsa da, oldukça can sıkıcı da olabiliyor. İşte size Facebook’ta otomatik oynatılan videolar nasıl kapatacağınızı gösterecek adımları anlatacağız.

Facebook’ta Otomatik Oynatılan Videoları Kapatma

Öncelikle, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Facebook uygulamasını kullanıyorsanız, otomatik oynatılan videolar kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Facebook uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç çizgiye dokunun. Bundan sonra, “Ayarlar ve Gizlilik “e gidin ve “Ayarlar “a basın. Ardından, aşağı kaydırın ve “Medya ve Kişiler “i seçin ve “Otomatik Oynat” seçeneğini bulun. Son olarak, özelliği kapatmak için “Videoları Asla Otomatik Oynatma” seçeneğini seçin.

Facebook’ta Otomatik Oynatılan Videoları Kapatma
Facebook’ta Otomatik Oynatılan Videoları Kapatma

Facebook’u masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda kullanıyorsanız, otomatik oynatılan videoları da kapatabilirsiniz. Bilgisayarınızda Facebook hesabınıza giriş yapın ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan aşağı doğru oka tıklayarak ayarları açın. “Ayarlar “a tıkladıktan sonra ekranın sol tarafındaki “Videolar “a tıklayın. “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğini bulun ve özelliği kapatmak için “Kapalı” seçeneğini seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Gmail Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Yalnızca hücresel veri kullanırken otomatik oynatılan videoları kapatmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Facebook uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun. Bundan sonra, “Ayarlar ve Gizlilik “e basın ve “Ayarlar “ı seçin. Ardından, aşağı kaydırın ve “Medya ve Kişiler “i seçin ve “Otomatik Oynat” seçeneğini bulun. Şimdi, yalnızca hücresel veri kullanırken devre dışı bırakmak için “Yalnızca Wi-Fi Bağlantılarında” seçeneğini seçin.

Facebook’ta otomatik oynatılan videoları kapatmak, birkaç basit adımda yapılabilecek inanılmaz derecede kolay bir işlemdir. Facebook’u ister akıllı telefonda, ister tablette, ister bilgisayarda kullanıyor olun, otomatik oynatılan videoları kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Bu özelliği kapatarak, izniniz olmadan oynamaya başlayan videolar tarafından rahatsız edilmeden sosyal medyada gezinebilirsiniz. Daha önce belirtildiği gibi adımları izleyin ve otomatik oynatma özelliğini bugün devre dışı bırakın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku