Instagram’da Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır?

1 505

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Muhtemelen bu makaleyi okuyorsunuz çünkü Instagram mesaj isteklerini nasıl kapatacağınızı öğrenmek istiyorsunuz. Bu harika bir fikir çünkü takip etmediğiniz kişilerin ne okumak ne de yanıtlamak istemediğiniz mesajlarla sizi rahatsız etmelerini önleyecektir. Bu makale, sadece birkaç adımda Instagram mesaj istekleri nasıl kapatacağınızı gösterecektir.

Yine Mesaj İsteği Nedir?

Başlamadan önce, mesaj isteklerinin ne olduğunu bilmek önemlidir. Profili gizli olmayan bir Instagram kullanıcısı olarak diğer tüm Instagram kullanıcıları size direkt mesaj gönderebilir. Ancak takip etmediğiniz bir kullanıcı size mesaj gönderdiğinde Instagram, mesajı “Mesaj İstekleri” adlı ayrı bir klasörde tutar. Bir mesaj isteği aldığınızda, okuduktan sonra kabul etmeyi veya silmeyi seçebilirsiniz. Instagram ayrıca, siz isteği kabul edene kadar gönderenin mesajı okuduğunuzu bilmesini sağlamaz.

Daha fazla mesaj

Spor Yapanlar için Akıllı Bilekliklerin Avantajları…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   VPN ile Online Oyun Deneyiminiz İyileşebilir

Mesaj İsteklerini Neden Kapatmalısınız?

Instagram mesaj istekleri kapatmak istemenizin birkaç nedeni olabilir. En yaygın olanı, takip etmediğiniz kişilerden mesaj almak istememenizdir. Mesaj isteklerini kapatmanın bir başka iyi nedeni de hesabınızın gizli olmaması ve birçok yabancının size doğrudan mesaj göndermesidir. Birçok kişi mesajlaşırken, tüm DM’lere ayak uydurmaya çalışmak oldukça dikkat dağıtıcı olabilir. Mesaj isteklerini kapatma özelliği, Instagram gelen kutunuzu düzenlemek istediğinizde de işe yarar.

Mesaj İstekleri

Instagram’da Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır?

Artık mesaj isteklerinin ne olduğunu ve bunları neden kapatmak isteyebileceğinizi açıkladığımıza göre, bunu nasıl yapacağınızı size gösterelim;

  1. Cihazınızda Instagram uygulamasını başlatın.
  2. Profilinize gidin.
  3. Menüyü ortaya çıkarmak için hamburger simgesine dokunun.
  4. Ayarlar’ı seçin.
  5. Gizlilik’e dokunun ve Gizlilik sayfasında Mesajlar’ı seçin.
  6. Mesaj Kontrolleri sayfasında, Instagram’da Diğerleri’ne dokunun ve İstekleri alma’yı seçin. Aynısını Facebook’taki Diğerleri için de yapın.
  7. Takip etmediğiniz takipçilerinizin size mesaj istekleri göndermesini de durdurabilirsiniz. Instagram’da Takipçileriniz üzerine dokunun ve tekrar İstek alma ‘yı seçin.
1 yorum
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku