Instagram Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

1 467

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu makalemizde çokça araştırılan Instagram kalıcı hesap silme nasıl yapılır sorusuna yanıt verme amacı içerisindeyiz ve resimli anlatım yapacağız. Dünyanın en büyük sosyal medya sistemi olarak adından söz ettiren Instagram, Mark Zuckerberg tarafından satın alındıktan sonra yine aynı şahsa sahip Facebook şirketini tahtından indirerek bu anlamda ciddi bir aşama kaydetti demek yanlış olmaz.

Tabi ki bu kapsamlı sistem içerisinde zamanla zamanını çok aldığı için ya da diğer çeşitli nedenler ile sıkılan insanlar çıkmak istiyor. Instagram kalıcı olarak hesap silme özelliği bu noktada devreye girerek aslında insanlara kapsamlı bilgiler sunuyor. Bizde bilmeyenler için elimizden geldiğince detaylı olarak sizlere bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardımcı olacağız.

Instagram Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu işlemi Instagram mobil uygulaması üzerinden yapamıyorsunuz. Kalıcı bir şekilde işlem gerçekleştirmek istiyorsanız bu komutları bilgisayar üzerinden vermeniz gerekiyor. Bizde kapsamlı bir şekilde sizlere detay anlatacağız. Instagram kalıcı hesap kapatma resimli anlatım teknikleri aşağıdaki gibi olacaktır. Soru ve sorunlarınızı yorum alanlarımızdan bizlere sorarak kapsamlı şekilde fikir edinme yoluna gidebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac, iPhone veya iPad İçin Sayfalarda Kelime Sayısı Nasıl Görüntülenir?

#1 Öncelikle BURAYA TIKLAYARAK bilgisayar üzerinden Instagram kalıcı hesap kapatma talep ekranına girmeniz gerekmektedir. Girdiğinizde ise sizleri aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Instagram Kalıcı Hesap Kapatma

#2 Bu ekrana girdiğinizde karşınızdaki gibi bir ekran göreceksiniz. Burada görebileceğiniz üzere aşağı doğru açılan bir seçenekler ekranı göreceksiniz. Bu seçenekler ekranında herhangi bir nedeni seçmeniz gerekiyor. Başka Bir Şey seçeneğini seçerseniz ise başka bir kutu daha açılarak ve neden bildirmeniz istenecektir. Burada herhangi bir nedeni seçebilirsiniz.

#3 Sonrasında ise sizden hesap şifrenizi yeniden girmenizi isteyecektir sistem. Bunun nedeni ise hesabı silme talebini doğrudan sizin yaptığınızı anlamak olacaktır. Yeniden şifreyi girdikten sonra HESABIMI KALICI OLARAK SİL butonuna tıkladığınızda talebiniz doğrudan Facebook şirketine iletilecektir.

Instagram Kalıcı Olarak Hesap Silme

Bu talebinizi ilettikten sonra sistem, silme talebi ilettiğiniz o hesabı kapatır. Kapanma işleminin ardından size size 30 gün süre verir. Bu 30 günlük zaman içerisinde hesabınıza yine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınızda kalıcı silme talebiniz iptal olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iMessage'da Mesajlar Nasıl Silinir?

Bu süre içerisinde hesabınız için aksi bir karar verme şansına sahip olursunuz. Ancak 30 gün içerisinde herhangi bir işlem yapmaz iseniz hesabınız kalıcı olarak silinir. Silinen bu verilerinize bir daha kati surette erişme gibi bir imkanınız olmaz. Hal böyle olunca da hesabın bir yedeğini kenarda tutmak mantıklı olabilir. Instagram kalıcı hesap silme işlemi tam olarak bu şekilde yapılır.

Instagram Hesap Yedekleme Nasıl Yapılır?

Instagram hesap yedekleme işlemi son derece hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleşir. Bunun için sistem üzerinden bir talep iletmeniz yeterli olacaktır. Aşağıdaki adımları sırası ile uygulamak önemlidir. Bu indirme verileri, ileride hesabınızı eskisi gibi kullanmanız için yeteri kadar ideal olacaktır.

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra profil ekranınızda AYARLAR kısmına girin.
  • Ayarlar kısmına girdikten sonra GİZLİLİK VE GÜVENLİK sekmesini göreceksiniz. Buraya tıklayın.
  • Gelen ekranda VERİ İNDİRME adı altında bir seçenek göreceksiniz. Burada yer alan VERİ İNDİRME TALEP ET sekmesine tıklayın.
  • Bu talebi ilettikten sonra hesaplarınız ile alakalı detaylar kısa süre içerisinde mail adresinize indirilir. Bu, tüm hesap hareketlerinizin ve işlemlerinizin yedeği anlamına gelir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Samsung Galaxy Watch Uygulamaları
1 yorum
  1. […] uydurmaya çalışmak oldukça dikkat dağıtıcı olabilir. Mesaj isteklerini kapatma özelliği, Instagram gelen kutunuzu düzenlemek istediğinizde de işe […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku