iPhone Öne Çıkan Fotoğraflar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

0 558

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu yazıda size iPhone’un öne çıkan fotoğrafları göstermesini nasıl engelleyeceğinizi öğretmeye çalışacağız. Öne çıkan fotoğraflar,  ana ekranınızda otomatik olarak görünen iPhone Ana Ekran Widget’larıdır. Doğası gereği öne çıkan fotoğrafınızda hangi görselleri görmek istediğinize karar veremiyorsunuz. Bunun nedeni, Apple’ın öne çıkan fotoğrafları yapay zeka tarafından otomatik olarak seçilecek şekilde tasarlamasıdır. Dolayısıyla bir iPhone kullanıcısı olarak öne çıkan görsellerinizde görmek istediğiniz görselleri seçemezsiniz, bunu iPhone fotoğrafları uygulamasında da yaşayabilirsiniz.

İnsanları rahatsız eden fotoğraf değiştirmenin rastgeleliği değil – öncelikle Apple’ın öne çıkan fotoğrafları seçme şeklidir. Film rulonuzdaki fotoğraflardan hangilerinin (kaç tane kaydetmiş olursanız olun) bir özellik için yeterince özel olarak kabul edildiğine açıklanamayacak kadar kötü bir algoritma karar verir ve bu konuda neredeyse hiçbir söz hakkınız yoktur. Özel bir fotoğraf klasörü oluşturamazsınız veya öne çıkan fotoğraflar özelliği için özel olarak Fotoğraf Kolajı Yapamazsınız ve istediğiniz fotoğrafları widget’ın sizin için oluşturduğu öne çıkan fotoğraflar klasörüne manuel olarak ekleyemezsiniz. Bu, birkaç saatlik mutlu anınızı ana ekranınıza attığınız veya aniden garip bir hafıza sarmalına atıldığınız anlamına gelir. Ya da kedinizin bir fotoğrafına gülümseyip aniden sigorta amaçlı çektiğiniz hasarlı bir arabanın resmini görürsünüz. Ancak iPhone’da öne çıkan fotoğraflar widget’ını kapatmak istiyorsanız, aşağıda iPhone özellikli fotoğraf widget’ını kapatma adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 15'te Canlı Metin Nedir, Nasıl Kullanılır?
iPhone Öne Çıkan Fotoğraflar Devre Dışı Bırakma
iPhone Öne Çıkan Fotoğraflar Devre Dışı Bırakma

WhatsApp Verilerini Kaybetmeden Telefonlar Nasıl Değiştirilir?

Adım 1: Ayarları başlatın ve Fotoğraflar seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.

Adım 2: Fotoğraflar ayar sayfasında aşağı kaydırın ve ‘Öne Çıkan İçeriği Göster’ seçeneğini bulun.

Adım 3: Yanında bulunan geçişi kapatın.

İşte burada millet, Fotoğraflar uygulamasında Öne Çıkan İçeriği Göster özelliğini kapatabilir ve Sizin İçin sayfanızda, Arama’da ve widget’larda görünen utanç verici fotoğrafları ve hatırlatıcıları kaldırabilirsiniz. iPhone’daki fotoğraflar uygulamasında öne çıkan içeriğin nasıl kapatılacağına ilişkin makalemizin size yardımcı olacağını ve tüm sorunlarınızı çözeceğini umuyoruz. Kullanabileceğiniz en havalı özelliklerden biridir, ancak iPhone’un öne çıkan fotoğrafları göstermesini durdurmak istiyorsanız yukarıda belirtilen adımları izleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku