iPhone’da WhatsApp Medyası Nasıl Silinir?

0 324

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu yazıda size iPhone’da WhatsApp medyası nasıl sileceğinizi öğretmeye çalışacağız . Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı kullanmanın artıları ve eksileri var. Avantajlardan biri, kişilerinizin WhatsApp’ta olma olasılığının daha yüksek olmasıdır, ancak aynı zamanda o iğrenç günaydın mesajlarına, harcanabilir mem’lere ve indirildikten sonra oturacak her türlü gereksiz şeye de katlanmak zorundasınız. Ancak bu büyüyen yığın, sınırlı dahili depolamaya sahip telefonlarda özellikle endişe verici olabilir ve genişletilebilir depolama alanı nadir hale geldiğinden, bir zorluk teşkil edebilir.

Tüm bu WhatsApp ortamları ve birden fazla GB’a yayılan dosyalarla uğraşmak kesinlikle büyük ve sıkıcı bir görev olabilir. Cihazınızda çok fazla depolama alanı kaplayabilir. Neyse ki WhatsApp, telefonunuzu doldurabilecek GIF’leri, fotoğrafları ve videoları belirlemenize, seçmenize ve toplu olarak silmenize olanak tanıyan yerleşik bir medya yönetim aracına sahiptir. Aşağıda, iOS’ta istenmeyen medya dosyalarını kaldırma adımlarından bahsettik.

Daha fazla mesaj

Yeni Apple Kimliği Nasıl Oluşturabilirim?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Volvo Hakkında Bilmediğiniz Enteresan Bilgiler
iPhone'da WhatsApp Medya Silme
iPhone’da WhatsApp Medya Silme

iPhone’da İstenmeyen WhatsApp Medyası Nasıl Kaldırılır?

  1. WhatsApp’ı iPhone’unuzun ana ekranından veya Uygulama Kitaplığından başlatın.
  2. Bu sizi varsayılan olarak uygulamanın Sohbetler bölümüne götürecektir. Başlamak için sağ alt köşede bulunan “Ayarlar” üzerine dokunun.
  3. Ayarlar menüsünde, devam etmek için Yardım seçeneğinin hemen üzerinde bulunan “Depolama ve Veri” üzerine dokunun.
  4. Ardından, sağ üstte bulunan “Depolamayı Yönet” seçeneğine dokunun.
  5. Artık WhatsApp tarafından kullanılan toplam depolama alanını yukarıda görebilirsiniz. Hemen altında büyük ekleri tarama seçeneği vardır. WhatsApp sohbetlerinizin her birinde ekler tarafından kullanılan depolama alanını da göreceksiniz. Sonraki menüye erişmek için bu öğelerden birini seçin. Bu durumda, 5MB’den büyük öğeleri seçtik.
  6. Şimdi, ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan “Seç” seçeneğine dokunun.
  7. Ardından, seçmek için medya öğelerine dokunun ve işiniz bittiğinde sağ alt köşedeki çöp kutusu simgesine dokunun.
  8. Onaylamanız istendiğinde, ekleri iPhone’unuzdan kalıcı olarak kaldırmak için “Öğeleri Sil”i seçmeniz yeterlidir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku