Geliştiriciler İçin En İyi Microsoft Edge Eklentileri

3 492

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bir geliştirici için, her görev için çok sayıda özel araç kullanmak telaşlı olabilir. Ancak, web tarayıcısı eklentileri, tek bir tarama platformundan çeşitli özelliklere erişim sağlayarak sizi daha üretken hale getirebilir. Tüm en iyi tarayıcılar, profesyoneller için uzantılarla birlikte gelir. Microsoft Edge kullanıyorsanız, bazı tarayıcı eklentileriyle geliştirme görevleriniz daha kolay hale gelebilir. Burada, web geliştiricilerinin kullanması gereken en iyi Microsoft Edge eklentileri tartışacağız.

  1. React Developer Tools

React Developer Tools, web tarayıcısı için bir DevTools eklentisidir. Edge DevTools’unuza Bileşenler ve Profiler adlı iki yeni sekme ekleyecektir. Açık kaynaklı eklenti, bir sayfanın React ağacına erişmek için izninize ihtiyaç duyacaktır. Bileşenler sekmesi, alt bileşenlerle birlikte sayfanın kök React bileşenlerini görüntüler. Sağ panelde mevcut desteklerini, durumunu ve kancalarını incelemek ve düzenlemek için ağaçtan herhangi bir bileşeni seçin. Bir uygulamanın React.js içerip içermediğini öğrenmek için de bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Geliştiriciler, Profil Oluşturucu sekmesini kullanarak performans bilgilerini kaydedebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   NFT, Twitter'da Profil Resmi Olarak Nasıl Ayarlanır?
  1. Octotree-GitHub Kod Ağacı

GitHub kodunu analiz etmekle ilgileniyorsanız, Octotree eklentisi GitHub kod inceleme ve keşfetme deneyimini iyileştirebilir. Size IDE benzeri bir kod ağacı gösterir ve dosya ve klasör aramaları yapmanızı sağlar. Bu yüksek performanslı eklenti, her boyuttaki depolarla çalışabilir. Ayrıca, özel depoları destekler ve çekme isteklerini, depoları, dosyaları ve sorunları işaretlemenize olanak tanır. Bazı ek özelliklerden yararlanmak için bu eklentinin PRO sürümüne de abone olabilirsiniz. Bunlar, birden çok GitHub hesabı ve GitHub Enterprise desteği, birden çok sekme, kod yazı tipi ayarları, çekme isteği kodu incelemesi, dosya simgesi temaları ve yerleştirme konumunu değiştirmeyi içerir.

Microsoft Edge

  1. Accessibility Insights for Web

Accessibility Insights for Web, çeşitli web uygulamalarındaki ve web sitelerindeki erişilebilirlik sorunlarını bulmanızı ve düzeltmenizi sağlayan bir Microsoft Edge tarayıcı eklentisidir. Yaklaşık 50 erişilebilirlik koşuluna uygunluğu kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te YouTube Videolarını İndirmenin 3 Farklı Yolunu Öğrenin

Net talimatlar ve görsel bir yardımcı sayesinde, klavye tuzakları, eksik sekme durakları ve yanlış sekme sırası dahil olmak üzere hayati klavye erişim sorunlarını hızla belirleyebilirsiniz. Ayrıca, birkaç dakika içinde yaygın ancak etkisi yüksek erişilebilirlik sorunlarını bulmak için iki adımlı bir işlem gerçekleştirmenize yardımcı olur. Ancak bu eklentiyi kullanmak için Microsoft Edge Insider v.75 veya sonraki bir sürümüne ihtiyacınız var.

  1. Save as MHTML

Geliştiriciler, MHTML Olarak Kaydet eklentisini kullanarak mevcut web sayfasını MHTML (MIME HTML)/MHT biçiminde kaydedebilir. Eklenti, zahmetsiz kullanım için bir araç çubuğu düğmesiyle birlikte gelir. Tüm çevrimiçi bağlantıları çevrimdışı bir biçimde kaydeder. MHTML, web sayfası içeriğini çevrimdışı görüntüleme için kaydeden bir arşiv dosyası biçimidir. Dosya türü, işlem sırasında görüntüler, uygulamalar ve Flash animasyonları gibi tüm kaynakları HTML belgelerine dahil eder.

Eklenti, MHTML dosyasına kaydetmeden önce sayfanın web sayfası içeriğini düzenlemek için kullanabileceğiniz iki farklı araca sahiptir. Metin biçimini kalın ve italik olarak değiştirmek, resim eklemek veya herhangi bir içeriği kaldırmak gibi görevler için tasarım modunu seçebilirsiniz. Veya sayfanın bir bölümünü seçip bu eklentiden yeni bir belge yapmasını isteyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi e-Ticaret Yazılımı Şirketleri 2021
3 Yorumlar
  1. […] 10’da Akıllı Ekran Filtresini kapatmak istiyorsanız. Burada, uygulamalar ve dosyalar, Microsoft Edge ve Mağaza uygulamaları için SmartScreen ayarlarını ayrı ayrı kontrol etmek için lütfen […]

  2. […] verilerdir. Bu, bir dahaki sefere arama sonuçlarınızı daha hızlı almanıza yardımcı olur. Microsoft Edge kullanıcısıysanız önbelleğinizi temizlemenin basit yollarını […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku