İtalya’da Aile ile Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

0 329

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İtalya, dünyadaki en aile dostu destinasyonlardan biridir ve en iyi aile destinasyonumuz, her yaştan çocukla seyahatinizi nasıl deneyimleyeceğiniz konusunda size ilham verebilir. İtalya’nın tarih ve doğal manzara karışımı, için için yanan volkanlar ve korunmuş antik kalıntılar, inkar edilemez derecede büyüleyici bir ambiyans yaratıyor. Sürükleyici yemek kursları veya ünlü bir müzede çöpçü avı yapmak, dondurmanın her çeşidini tatmak veya eski bir gladyatör gibi fiziksel antrenman yapmak istiyorsanız, yeni ve heyecan verici deneyimler keşfedebilirsiniz. Aşağıdaki liste, ailenizin ömür boyu kalıcı anılar yaratmasını sağlayacak İtalya’daki en iyi destinasyonlar için ilham veriyor.

Roma, Lazio

Roma, olağanüstü aile dostu geziler ile büyük ve hızlıdır. İster ilk seyahatinizde ister yedinci ziyaretinizde olsun, Roma hayal gücünüzü yakalayan bir şehirdir. Roma Forumu’ndaki antik kalıntılar ve Vatikan Müzesi’nde sergilenen ve büyüleyici tarihe hayat veren şaheserler ile çocuklarınız maceraya bayılacak ve siz de bir aile olarak vakit geçirmeyi seveceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şile Ağva Kamp Alanları

Herkes amatör arkeolog, tarihçi ve şef olmaktan keyif alacak. Kolezyum turunda ailenizi Antik Romalıların ayrıntılı yaşamlarına bırakın. Bu deneyimi, çocukların bir gladyatör gibi dövüşmeyi öğrenebilecekleri ve eski eğitim rutinlerini deneyimleyebilecekleri bir Roma gladyatör okulunu ziyaret ederek eşleştirin. Tüm aileniz bir yemek kursuna katılarak, gelato veya yöresel makarna yapmayı öğrenerek ve ilgi çekici etkinliklerle kültür hakkında bilgi edinerek çok eğlenebilir.

Aile ile Ziyaret Edilecek En İyi Yerler
Aile ile Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

Floransa, Toskana

Olağanüstü yemekleri, canlı sarayları, büyüleyici sanatı ve davetkar ortamıyla Floransa, tüm duyularınız için bir şölen gibi hissettiren çocuklar için karşı konulmaz bir şehirdir. Dolambaçlı Rönesans sokaklarının labirenti arasında kaybolmak, her yeni dönüşte ailenizi 16. yüzyıldan kalma kalelerin veya katedralin baş döndüren kubbesinin manzaralarına götürmek bir zevktir.

Şehirde dolaşmak, ikonik tarih, en iyi dondurma veya mükemmel pizza dilimi için bir çöpçü avı gibi geliyor. Floransa, aileyi Michelangelo’nun David’i veya Botticelli’nin Venüs’ün Doğuşu’yla tanıştırabilecek düzinelerce büyüleyici kilisesi ve ünlü sanat eseriyle İtalyan kültürünün bir simgesidir. Palazzo Vecchio, ortaçağ mimarisinin dramatik bir temelini oluştururken, gelato dükkanları ağız sulandıran tipik İtalyan lezzetleri sunar. Aileniz sadece Floransa’ya tanık olmakla kalmıyor, aynı zamanda tarihi sarayın içinde yemek kursları, dondurma yapmayı veya Medici ailesi gibi giyinmeyi öğrenerek şehri deneyimliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İspanya'daki En İyi Müzeler

Venedik, Veneto

Venedik, tüm ailenizi hızla büyüleyen bir sihir şehridir. Venedik, rengarenk evlere yayılmış aile aktiviteleri, hayali mimarisi ve geçen teknelerle çalkalanan kanallar için hem çocuklar hem de yetişkinler için sonsuz bir heyecanla mükemmel bir karışım sunuyor.

Tanıtımınız üzerine, aileniz sudan yükselen Venedik’e hayran kalacak. Şehri kendi hızınızda keşfetmek eğlencenin bir parçasıdır ve güzelliği, cazibeyi ve tarihi ailenizin en çok isteyeceği şekilde deneyimlemenizi sağlar. Venedik, Yüksek Rönesans’ın zarafetinde bol dökümlü, sonsuz ilham vericidir. Bir vapura binmek, Büyük Kanal’da ani bir macera yaratır ve bir gondol üzerinde daha küçük kanalları izlemek tarihi bir güzelliği temsil eder. San Marco Meydanı’nda güvercinleri kovalamaktan bazilikayı süsleyen yaldızlı mozaiklerin keyfini çıkarmaya, şehrin etrafına gizlenmiş kanatlı aslanları aramaya ve bir Karnaval maskesi yapmaya kadar, Venedik, ailenizin keyfini çıkarması için mükemmel bir gizli cazibeye sahiptir.

Siraküza, Sicilya

Siracusa veya Syracuse, ailenizi şehrin her yerinde ortaya çıkan en eski, en büyük ve en iyi korunmuş gibi başlıklarla büyüleyecek. Eski Yunanlılara dayanan temellerle, şehrin keşfedilecek yeni köşelerini keşfederken hızla geçmişin büyüsüne kapılacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye'nin En Güzel 5 Plajı

Şehir, narenciye bahçelerinin altında antik kalıntıların durduğu ve Barok meydanlara yayılmış kafe masalarının bulunduğu zamansız bir güzelliğe sahiptir. Antik mimari, göz kamaştırıcı İyon Denizi manzarasına açılan orta çağ sokaklarına bağlanır. Şehir, geleneksel dükkanlar ve gelatodan granitaların baştan çıkarıcı aromalarıyla düz ve gezinmesi kolaydır. Casteloos Maniace, şövalyelerin ve korsanların odak noktası olabilir ve geleneksel kukla tiyatrosu destansı kılıç dövüşleri ve dramatik canavarların hikayelerini hayata geçirir. Dünyanın en büyük Yunan Tiyatrolarından birini bulmak için Arkeoloji Parkı’nda tarih boyunca dolaşabilir veya heyecan verici bir tekne yolculuğuyla şehrin panoramik manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku