PUBG Mobil İnternet Hatası Nasıl Düzeltilir?

0 393

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Son yıllarda, bazı gerçekten büyük oyunların piyasaya sürülmesiyle çevrimiçi dünya bir Battle Royale çılgınlığına girdi. Bunlardan biri, arkadaşlarınız için Player Unknown’s Battlegrounds veya PUBG. Başlangıçta Player Unknown’s Battlegrounds adlı bir PC oyunu olarak piyasaya sürülürken, oyunun mobil versiyonu mobil cihazlarda popüler ve en çok oynanan oyunlardan biri haline gelmiştir. Player Unknown’s Battleground, dünyanın en çok oynanan ve popüler çevrimiçi çok oyunculu oyunlarından biridir.

Oyun 2017 yılında beta sürümünü yayınladı. Mart 2018’de PUBG, oyunun mobil sürümünü de yayınladı. PUBG’nin mobil versiyonu, grafikleri ve görselleri etkileyici olmaktan çok daha fazla olduğu için son derece popüler oldu. Ancak, PUBG oyunu, oyun sunucularına bağlanmak için iyi bir hızda sabit internet sinyali gerektirir. Bu nedenle, oyuncular internet çökmeleri de dahil olmak üzere bazı aksaklıklar veya hatalar bekleyebilirler. Yani PUBG mobil uygulamasında internet hatası ile karşılaşıyorsanız doğru sayfadasınız. Bu kılavuzda, PUBG Mobile’daki İnternet hatalarını düzeltmenize yardımcı olacak bir çözüm listesi hazırladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Starfield'da Gezegen Özellikleri Nasıl Bulunur?
PUBG Mobil İnternet Hatası
PUBG Mobil İnternet Hatası

PUBG Mobil İnternet Hatası Nasıl Onarılır?

Cihazınızı yeniden başlatın

PUBG Mobil sorununda internet hatasını çözmeye yönelik ilk girişim, mobil cihazınızı yeniden başlatmaktır. Bu numara çok basit ve basit görünüyor, ancak cihazınızdaki küçük aksaklıkları gidermede çok etkilidir. Bu yüzden herhangi bir işleme girmeden önce cep telefonunuzu yeniden başlatın ve değişiklikleri görün.

Oyun sunucusu durumunu kontrol edin

‘PUBG mobile’da internet hatası’ sorununa bir başka çözüm de oyun sunucusunun durumunu kontrol etmektir. Oyun sunucusu kapalıysa veya bakım modundaysa, aynı sorunla karşılaşacaksınız. Resmi PUBG Twitter hesabına gidebilir ve mevcut sunucu durumunu görebilirsiniz.

Modeminizi/yönlendiricinizi yeniden başlatın

Bazen yönlendiricinizi/modeminizi yeniden başlatmak, mobil PUBG sorununda internet hatasından hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olabilir. Yönlendiriciyi kapatabilir ve elektrik fişini çekebilir ve birkaç dakika içinde tekrar takabilir ve çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Benzer şekilde, İnternet bağlantınızın yeterli hız ve kararlılıkta olup olmadığını kontrol edin; değilse, internet servis sağlayıcınızla bağlantı kurun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Steam Aile Paylaşımı ile Steam'de Oyunlar Nasıl Paylaşılır?

Cihazı/oyunu güncelle

Mobil PUBG sorununda internet hatasıyla karşılaşırsanız, cihazınızın güncel olduğundan ve oyun uygulamanızın en son sürüme güncellendiğinden emin olmanız gerekir.

Ağını değiştir

Cihazınız PUBG oynamak için hücresel bağlantı kullanıyorsa lütfen bir Wi-Fi bağlantısına geçin. PUBG mobil uygulamaları genellikle Wi-Fi ile sunucuya bağlanırken sorun yaşamaz. Ayrıca oyun için ödeme yaparken Wi-Fi yönlendiricinizi cep telefonunuza yakın tutmalısınız.

DNS sunucularını değiştir

Bazı oyunculara göre, DNS sunucusunu ISS’lerinden Google’a veya diğer güvenilir sunucu sağlayıcılarına değiştirmek, PUBG’deki mobil sorundaki internet hatasını çözmelerine yardımcı oldu. Ayrıca, durumunuzdaki DNS sunucularını değiştirebilir ve yardımcı olup olmadığını görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku