Kargo Anlaşması için En İyi Firmalar 2022

0 540

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün ki makalemizde kargo anlaşması için en iyi firmalar 2021 listesi üzerinde seçenekleri sizlere sunarak fikir edinmenizi istiyoruz. Türkiye genelinde özellikle e-ticaret projelerinin yaygın hale gelmesi ile birlikte çok farklı seçenekler ön plana çıkıyor. Kargo, internetten ticaret kavramının en önemli aşamalarından birisi olarak da adından söz ettiriyor diyebiliriz.

Kargo anlaşması nasıl yapılır şeklinde araştırma yapan birçok önemli kişi olduğunu biliyoruz. Bu neden dolayısı ile sitemiz içerisinde kapsamlı bir bilgi alışverişi yapmanın son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu neden dolayısı ile sizlere hemen yüzeysel bilgiler sunarak fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız.

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Günümüzde çok yönlü seçenekleri değerlendirmek gerekiyor. Ülke genelinde hizmet veren birçok farklı kargo firması var ve bu firmaların hizmet anlayışları da ister istemez çok önem arz ediyor. Bununla alakalı listeleri aşağıda paylaşacağız. Bununla birlikte kargo anlaşması nasıl yapılır, şartları nelerdir sorularına yanıt vererek fikir edineceğiz. Detaylar aşağıdaki gibidir;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İstanbul Ekonomik Nakliye Şirketleri
  • Öncelikle anlaşmak istediğiniz kargo firmasını seçin ve sonrasında size en yakın şubesine gidin.
  • Şube yetkilisi ile anlaşma yapmak istediğinizi görüşün ve sonrasında sizden bazı veriler istenecektir.
  • Aylık ortalama kargo gönderim rakamlarınız, alacağınız desi tekliflerinde önem arz eder. Kargo gönderimi ne kadar fazla ise o kadar ucuz gönderim sağlarsınız. Desi de önemlidir.
  • Bununla birlikte kargo anlaşması için vergi mükellefi olmanız ve vergi levhanız ile imza sirküleri olması önemlidir. Anlaşma buna göre yapılır.

Genel itibari ile anlaşma ile alakalı olarak bilinmesi gerekenler bunlar. Kargo anlaşması için en iyi kargo firmaları konusunda ise hizmet anlayışı sırasına göre en iyi seçenekler aşağıdaki gibi olacaktır.

Yurtiçi Kargo

An itibari ile hizmet anlayışı olarak en iyi firma diyebiliriz. Kargo şubelerinin cevapladığı telefon sayısı, çözdüğü sorun sayısı ve kargo teslimat rakamlarına göre prim mantığı ile birlikte çok yüksek başarı elde ettiler. Ancak bu hizmet anlayışı ile doğru orantılı olarak anlaşma rakamları diğer kargo firmalarına göre daha yüksek olacaktır. Zarar oranının azalması ve bununla birlikte müşteri memnuniyeti için en ideal seçenek diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2023 Bigo Gala Etkinliği

Yurtiçi Kargo

Aras Kargo

Ekonomik, başarılı ve bir o kadar da anlaşma şartları açısından en muazzam firmalardan birisidir. Türkiye genelinde en çok anlaşma yapan kargo şirketi olarak bilinir. Yurtiçi kadar sağlam bir yönetim modeli olmasa da ne olursa olsun güvenilirlik açısından en iyi seçeneklerden birisidir. Teslimat ile alakalı şube ve çalışan kaynaklı sorunlar nadiren yaşanır. Bu nedenle ikinci önceliği verebilirsiniz.

Aras Kargo

Sürat Kargo

Üç numaralı alternatif için en uygun firma diyebiliriz. Diğer firmalara nazaran ciddi manada fark yaratan ve kaliteli bir şirket. Hızlı teslimatlar noktasında çok iyi görünüyor. Tabi ki şube kaynaklı sorunlar zaman zaman yaşanabiliyor ancak yine de ön planda tutulması gereken şirketlerden birisi olarak dikkat çeker.

Sürat Kargo

PTT Kargo

Fiyatları son derece uygun olabilir ve devlet desteği güven verebilir. Son dönemde özellikle teslimat zamanları ile alakalı olarak çok ciddi manada sıkıntılar yaşıyorlar. Ancak yine de güven konusunda mutlak surette dikkate alınması gereken firmalardan birisidir. PTT şirketinin zaman içerisinde buna da bir çözüm getirmesi bekleniyor. Ancak anlaşma için ön planda tutulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İdeal Çocuk Spor Ayakkabı: Modeller ve Seçim İpuçları

PTT Kargo

MNG Kargo

Anlaşma için en son seçenek olarak görmek mantıklı olabilir. Şahsi deneyimlerimiz ile de konuşmak gerekirse kurumsal yönetim açısından kötü durumdalar. Şubeler ve hatta kuryeler kendi kafalarına göre çoğu zaman kargo teslimatı yapmaz. Ayrıca şubelere telefon numaralarından ulaşarak muhatap bulmak çok zor.

MNG Kargo

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku