TikTok Önbelleği Nasıl Temizlenir?

0 477

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu yazımızda size TikTok önbelleğinizi nasıl temizleyeceğinizi öğretmeye çalışacağız. TikTok, kullanıcıların mobil cihazlarda veya web kameralarında çekilen 15 saniyelik videoları oluşturmasına, görüntülemesine ve paylaşmasına olanak tanıyan popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. Müzik ve ses efektleriyle birlikte ilginç kısa videolardan oluşan kişiselleştirilmiş beslemeleri ile uygulama, bağımlılık yaratan kalitesi ve yüksek düzeyde etkileşimiyle öne çıkıyor. Hem amatörler hem de profesyoneller, videolarına filtreler, arka plan müziği ve çıkartmalar gibi efektler ekleyebilir ve farklı konumlarda olsalar bile içerik üzerinde işbirliği yapabilir ve bölünmüş ekran düet videoları oluşturabilir.

Bilgi işlemde, bir önbellek, tipik olarak doğası gereği geçici olan veri alt kümesini depolayan yüksek hızlı bir veri depolama katmanı, bu sayede bu veriler için gelecekteki talepler, verilerin birincil depolama konumuna erişilmesi ile mümkün olandan daha hızlı hizmet verilir. Önbelleğe alma, önceden alınan veya hesaplanan verileri verimli bir şekilde yeniden kullanmanızı sağlar. Aşağıda TikTok önbelleğini silme adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Eşya Depolama Fiyatları Nasıl Belirlenir 

TikTok Önbelleği Nasıl Silinir?

Uygulamadan

 1. TikTok uygulamasını başlatın.
 2. Alt gezinme çubuğunun en sağındaki profil simgesine dokunun.
 3. Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan üç satırlı menüye tıklayınız.
 4. “Ayarlar ve gizlilik” öğesini seçin.
 5. “Yer aç” seçeneğine gidin ve dokunun.
 6. Açılan sayfada önbelleği ve indirmeleri temizleme seçeneğini göreceksiniz. “Önbellek”in önündeki “Temizle” seçeneğine dokununuz.
TikTok Önbelleği Temizleme
TikTok Önbelleği Temizleme

Telefon Ayarlarınızdan

 1. Telefonunuzun ayarlarını başlatın.
 2. “Uygulamalar”a gidin ve dokunun.
 3. TikTok’a dokunun.
 4. “Depolama” öğesini seçin.
 5. “Önbelleği Temizle” üzerine dokunun.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku