iPad’de AirDrop Ayarları Nasıl Değiştirilir?

1 340

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu yazımızda size iPad’de AirDrop Ayarlarını Nasıl Değiştireceğinizi öğretmeye çalışacağız. AirDrop, iOS ve macOS’ta, Mac ve iOS aygıtlarının, dosyaları en az çabayla kablosuz olarak paylaşmak için fiziksel olarak kapatılmasına olanak tanıyan bir özelliktir. Ad, temel olarak, dosyaları bir cihazdan diğerine kablosuz olarak göndermek veya bırakmak anlamına gelir. Dosyaları tescilli bir kısa menzilli kablosuz iletişim süreci aracılığıyla aktarmak için Bluetooth ve Wi-Fi kullanır. Bu metin, resim veya çalma listeleri ve konumlar gibi diğer dosya türleri olabilir. Dosya boyutu sınırlaması yoktur.

Şu anda görünürde binlerce kilometrelik kablosuz internet varken kelimenin tam anlamıyla Sahra’nın ortasında olabilir ve yine de iki AirDrop cihazı arasında dosya aktarabilirsiniz. Apple AirDrop, iOS, iPadOS ve macOS’ta Apple aygıtı kullanıcılarının fotoğrafları, belgeleri, web sitelerini, videoları, notları, harita konumlarını ve daha fazlasını yakındaki diğer Apple aygıtlarıyla kablosuz olarak paylaşmasına ve almasına olanak tanıyan bir özelliktir. Aşağıda iPadOS’ta AirDrop Ayarlarını düzenleme adımlarından bahsettik.

Daha fazla mesaj

Robot Süpürge için Evde Wi-Fi Şart mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Gönderisine Müzik Nasıl Eklenir?
iPad'de AirDrop Ayarları
iPad’de AirDrop Ayarları

iPad/iPhone’da AirDrop Ayarları Nasıl Değiştirilir?

  1. Kontrol Merkezini yukarı çekin
  2. iPhone’da sağ üst köşeden aşağı kaydırın
  3. Wi-Fi/Hücresel/Bluetooth kutucuğuna sıkıca basın
  4. AirDrop’a dokunun
  5. Seçimini yap

iPad’de AirDrop Ayarlarının Nasıl Değiştirileceği hakkındaki makalemizin size yardımcı olacağını ve tüm sorunlarınızı çözeceğini umuyoruz. AirDrop, Apple’dan bir dosya aktarım protokolüdür. Genellikle “ad hoc” dosya aktarım protokolü olarak anılır ve bu, en büyük avantajlarından biri nedeniyledir: kablosuz olarak dosya aktardığınız cihazların internete bağlı olması gerekmez. Apple cihazlarında AirDrop Ayarlarını nasıl düzenleyeceğinizi bilmek istiyorsanız, yukarıda belirtilen adımları izleyin.

1 yorum
  1. […] AirDrop ile alım yaparken, yalnızca Kişiler, Herkes veya Alma Kapalı’dan gelen öğeleri kabul […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku