WordPress Web Sitesi Nasıl Sıfırlanır?

0 649

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bazen, WordPress web sitenizi sıfırlamanız gerekir. Bir eklenti geliştiriyor, testler yapıyor veya bir siteyi tamamen sıfırdan başlatıyor olabilirsiniz. Belirli bir eklenti olan WP Reset, sitenizin her yönünü sıfırlamanıza ve orijinal yükleme durumuna geri dönmenize olanak tanır. Sitenizi sıfırlamak, siteyi baştan yükleme zahmetinden kurtulmanızı sağlar. Bu yazıda, bir WordPress web sitesi zahmetsizce nasıl sıfırlayacağınızı açıklayacağız.

Neden Bir WordPress Web Sitesini Sıfırlamalısınız?

WordPress web sitenizi çeşitli nedenlerle sıfırlamanız gerekebilir. Bununla birlikte, en yaygın neden, bir akıllı telefonun veya tabletin fabrika ayarlarına sıfırlanması sırasında beklediğiniz gibi, siteyi varsayılan ayarlarına geri döndürmektir. Öyleyse, bir WordPress web sitesi sıfırlama en büyük nedenlerinden bazılarına bir göz atalım:

Eklenti / Tema Testi: Bir eklenti veya tema geliştiricisiyseniz, muhtemelen bunları test etmek için yerel bilgisayarınızda bir WordPress kurulumu kullanırsınız. Bu gibi durumlarda, genellikle uçtan uca süreci test etmek isteyeceksiniz, bu nedenle web sitenizi sıfırlamak yaygın bir uygulama olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Yeni Başlangıç: Bir siteyi özelleştirirken zaman zaman kurtarılamaz bir değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca, bir müşterinin web sitesinde çalışıyorsanız, o kadar önemli bir değişiklik yapıyor olabilirsiniz ki, bir dizi değişiklik yapmaktansa baştan başlamak daha kolaydır. Her iki durum da bir siteyi sıfırlamak için güçlü adaylardır.

WordPress Web Sitesi

WP Reset Eklentisi

WP Reset, mevcut sayısız WordPress sıfırlama eklentisinin en popülerlerinden biridir. Kurulum, yaygın ve basit bir süreci takip eder ve bunu WordPress yönetici arayüzünüzden yapabilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra, etkinleştirdiğinizden emin olun. Tüm talimatları WP Reset eklenti sayfasında bulabilirsiniz.

Sıfırlamadan Önce WordPress Web Sitenizi Yedekleyin

Sıfırlamadan önce WordPress web sitenizi yedeklemelisiniz. Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz veya başka bir sorun ortaya çıkarsa, önceki sitenizi geri yüklemenin tek yolu budur. Bunu yapmak için bir WordPress yedekleme eklentisi kullanabilirsiniz. Ancak, ayrı bir eklenti yüklemeye gerek duymayan WP Sıfırlama aracını kullanarak web sitenizi de yedekleyebilirsiniz. Eklenti menüsüne gidin ve Anlık Görüntü özelliğini kullanın. Aşağıdaki adımları kullanarak bir yedek oluşturabilirsiniz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   AirPods'unuzun Model ve Seri Numaralarını Bulma
  • Araçlar > WP Sıfırla > Anlık Görüntüler > Anlık Görüntü Oluştur.

WP Sıfırlama, anlık görüntünüz için bir ad seçmenizi ister. Bunu yapın, ardından Anlık görüntü oluştur seçeneğine tıklayın. Bu, tüm veritabanınızı yedekleyecektir. Artık, gelecekte ihtiyacınız olursa, kolay erişim ve geri yükleme için Anlık Görüntüyü indirebilir ve makinenize kaydedebilirsiniz.

WordPress Web Sitesi Nasıl Sıfırlanır?

WP Sıfırlama eklentisini yükledikten sonra, kontrol panelinden Araçlar > WP Sıfırla seçeneğine gidin. Site Sıfırlama bölümüne ulaşana kadar aşağı kaydırın. Onay alanına “sıfırla” yazın ve Siteyi Sıfırla düğmesine tıklayın.

  1. Bir açılır pencere, WordPress web sitenizi sıfırlamak isteyip istemediğinizi onaylamanızı ister. Sıfırlama işlemini başlatmak için kırmızı WordPress Sıfırla düğmesine basın.
  2. Bildirimde belirtildiği gibi, WordPress web sitenizi sıfırlamak biraz zaman alacaktır.
  3. Son olarak, en üstte bir onay duyurusu bulunan yepyeni bir gösterge panosu göreceksiniz.
  4. WordPress web sitenizi başarıyla sıfırladınız. İşlem, önceden yüklenmiş tüm temalarınızı ve eklentilerinizi devre dışı bırakacaktır.
  5. Şimdi, istediğiniz temaları ve eklentileri yeniden etkinleştirmek için Araçlar sekmesine gidin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Takipçi Satın Al Tulpar Medya

Bir WordPress Hazırlama Sitesini Düzenli Olarak Sıfırlayarak Yeniden Kullanın

Daha yeni özellikleri test etmek için bir hazırlama web sitesi gerekir ve düzenli olarak hazırlama siteleri oluşturmak sıkıcı bir iş olabilir. Hızlı ve kullanışlı bir sıfırlama işlemiyle, bir hazırlık sitesi kurabilir ve tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku