Bölgesel Zayıflama: Hayalinizdeki Forma Kavuşun! Dr. Yaprak Konakçı Anlatıyor!

1 607

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Birçoğumuz düzenli diyet ve egzersize rağmen vücudumuzun belirli noktalarındaki yağlardan kurtulamıyoruz. Özellikle bel, karın, basen, kol, göbek ve bacak gibi noktalarda biriken yağlar daha kilolu gözükmemize sebep oluyor. Üstelik genetik faktörler kaynaklı sebepler nedeniyle de bu bölgelerden kurtulmak neredeyse imkansız. Bölgesel zayıflama yöntemleri ise vücudunuzdaki fazlalıklardan kurtulmanızı sağlarken hayalinizdeki forma kavuşmanızı sağlayacaktır. Peki, nasıl?

İstanbul / Ataşehir’de hizmet veren Zen Poliklinik, medikal estetiğin önemli merkezleri arasında yer alıyor. Biz de Zen Poliklinik’in başarılı Medikal Estetik Hekimi Yaprak Konakçı’ya bölgesel zayıflamayı sorduk. İlerleyen zamanlarda bölgesel zayıflama işlemlerini düşünüyorsanız mutlaka içeriğimize göz atmalısınız!

Bölgesel Zayıflama İşlemleri Nelerdir?

Dr. Yaprak KONAKÇI

 

Zen Poliklinik’te hastalarımızın ihtiyacı ve vücut tipi için farklı bölgesel zayıflama işlemlerini uyguluyoruz. Her bir işlem, hastanın rahatsız duyduğu bölgede gözle görülür büyük bir fark oluşmasını sağlarken konforlu ve güvenli bir uygulama sunuyor. Aynı zamanda kliniğimizde diyetisyen eşliğinde özel bölgesel zayıflama yöntemlerini de kullanıyoruz. Bu sayede daha kısa sürede daha etkili çözüm sağlanıyor.

Kişilerin vücut yapısına göre farklı bölgesel zayıflama yöntemleri tercih edilebilir. Hastamız ile gerçekleştirdiğimiz ilk muayenede bölgesel zayıflama yöntemini belirliyoruz. Kliniğimizde kullanılan ve başarısı kanıtlanan bölgesel zayıflama yöntemleri:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi Egzersiz Uygulamaları

 

 

 

 

 

 

Enjeksiyon Lipoliz

Cerrahi işleme gerek duymadan sağlıklı ve güvenilir zayıflama için en çok kullanılan yöntemlerden biri enjeksiyon lipolizdir. Ayrıca enjeksiyon lipoliz, diğer bölgesel zayıflama yöntemlerine göre daha az maliyetlidir. Bununla birlikte kişiler, kısa sürede iş/sosyal hayatına dönebilir. Enjeksiyon lipoliz işlemi, karın, kol, kalça, bacak gibi bölgelerde uygulanır. Bununla birlikte sütyen altındaki yağ tabakasında ve selülit problemleri için de son derece değerli bir uygulamadır.

Enjeksiyon lipoliz işlemi için belirlenen bölge temizlenir ve anestezik krem uygulaması yapılır. Bölgenin uyuşmasıyla birlikte boyutları değişen iğnelerle PPC enjekte edilmektedir. Bu sayede lenf drenaj sistemiyle yağ parçaları vücuttan atılır, aynı zamanda karaciğer yağ parçalamaya devam eder. Genellikle 2 veya 4 seans uygulanır.

Soğuk Lipoliz

Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında en fazla incelme sağlayan uygulamalar arasında soğuk lipoliz yer alır. Soğuk lipoliz işlemi sayesinde ortalama 3 ay içinde 2 – 15 cm incelme meydana gelmektedir. Son derece güvenilir ve konforlu bir işlemdir. Bu işlemde yağ hücreleri, özel vakum başlığı marifetiyle dondurulur. Donan yağ hücreleri, vücudun doğal boşaltım sistemiyle atılır. İyileşme döneminin olmaması ve acı hissinin yaşanmaması en önemli avantajlarıdır.

Soğuk lipoliz işlemini vücudun pek çok noktasında uyguluyoruz. Bel, kol, basen, karın, bacak ve kalça bölgelerinde soğuk lipoliz etkilidir. Aynı zamanda genellikle tek seans yeterli olmaktadır ancak yoğun yağ tabakası söz konusuysa 2 veya 3 seans yapılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Stresle İlgili Yaygın Sağlık Sorunları

Emslim Uygulaması

Bacak, karın, basen ve kol gibi bölgelerde Emslim Uygulaması ile etkili bir sonuç alınır. Zen Poliklinik olarak bizler, Emslim Uygulaması ve diğer bölgesel zayıflama yöntemlerini alanında uzman bir hekim tarafından gerçekleştiriyoruz. Bu sayede hastalarımız her aşamada sağlıklı ve güvenilir bir konfor yaşıyor. Emslim Uygulaması da kişiye özel hazırlanan programlarla 6 – 8 seans olarak uygulanmaktadır. Aynı zamanda işlem sonrası ağrı ve acı hissi yoktur.

Emslim Uygulamasının en önemli avantajı kas sistemini çalıştırmaya zorlamasıdır. Bu sayede sağlıklı bir zayıflama gerçekleşirken kas sistemi güçlenir ve yağ yakmaya devam eder. En önemli avantajıysa 30 dakikalık bir seans sonrasında yirmi bin mekik çekme etkisi sağlamasıdır. Üstelik %20’ye kadar yağ kaybı sağlayan nadir yöntemlerden biridir.

Selülit Mezoterapisi

Yapısal farklılıklar gereği, kadınlarda erkeklere oranla %80 daha fazla selülit problemi görülür. Üstelik zayıf bir vücut yapısına sahip olmak da selülit oluşumuna engel değildir. Zen Poliklinik’te selülit mezoterapisi için özel bir formül kullanıyoruz. Formülde yer alan vitamin, aminoasit ve doğal içerikler, deri altına enjekte edilir. Aynı zamanda bu işlem el, bel, diz, uyluk kol ve göbek gibi sıkılaşma istenen bölgeler için de kullanılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Meme Küçültme Ameliyatı Nedir?

Selülit mezoterapisi, son derece acısız bir yöntemdir. Birçok hasta anestezik krem uygulaması olmadan dahi yoğun bir acı hissi duymaz. Ancak Zen Poliklinik’te hastalarımızın ihtiyacı ve isteğine göre anestezik krem ile bölgesinin uyuşmasını sağlıyoruz.

Diyetisyen Eşliğinde Bölgesel Zayıflama

Dr. Yaprak konakçı (@DrYaprakKonakci) | Twitter

Zen Poliklinik’te bölgesel zayıflamanın etkisini arttırmak ve kalıcı bir hale getirmek için diyetisyen eşliğinde bölgesel zayıflama uygulamasını tercih ediyoruz. Bölgesel zayıflama yöntemleri, sağlıklı beslenme ve egzersiz ile desteklenmediği sürece etkisini yitirebiliyor. Dolayısıyla hastalarımızın en iyi sonucu alması için birkaç farklı yöntem tercih ediyoruz.

Bölgesel zayıflama için kullandığımız diğer bir yöntemde ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağ hücrelerine ulaşarak hücre yapısının bozulmasını sağlıyoruz. Bozulan yağ hücresi kısa süre içinde vücuttan dışarı atılıyor. 6 – 12 seans olarak uygulanan bu tedavide kalıcı ve inatçı yağ tabakalarından kurtulmak mümkün hale geliyor. Danışanımızın vücut tipine göre ikinci veya üçüncü seans itibariyle gözle görülür sonuçlar fark ediliyor.

 

 

Dr. Yaprak Konakçı

Medikal Estetik Hekimi

https://zenpoliklinik.com/tr/

(0216) 212 07 47

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

YouTube: ZenPoliklinik

Google Maps: ZenPoliklinik

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku