Köpek Maması ve Köpek Malzemeleri Ekonomik Fiyatlarla Zoo.com.tr ‘de!

1 440

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Köpeğinizin mutluluğu ve genel sağlığı bakımından ona iyi ve kaliteli ürünler sunmanız önemli. Bu yüzden de hem köpek maması hem köpek malzemeleri söz konusu olduğunda dikkatli olmanız lazım. Özellikle güvenilir yerlerden alım yaparak köpeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

 

Köpek Maması Taze ve Sağlıklı Olmalı

N&D Kuzulu Yaban Mersinli Orta Irk Yetişkin Köpek Maması 2,5 kgND

 

Köpek maması seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok detay mevcut. Bunlardan ilki ise ürünün taze olması gerektiği diyebiliriz. Taze mama ile köpeğinizin sağlığını korumak mümkün. Ayrıca bir köpek maması tüylü arkadaşınızın yaşına uyum sağlamalı. Yavru köpek bakıyorsanız eğer mamanın da yavrular için formüle edildiğinden emin olun.

 

Köpek mamaları seçiminde ürünün içerik bölümüne de dikkat etmeniz gerek. Protein ve vitamin gibi önemli besin bileşenlerinden yoğun olan mamalar sayesinde köpek dostunuzun gelişimini ve günlük aktifliğini en iyi biçimde teşvik edebilirsiniz.

 

Konserve Köpek Maması Besleyici Olmalı

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube Telif Hakkı Nasıl Kaldırılır?

 

Sevimli dostlarımızın beslenmesi onların sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamaları için oldukça önemlidir. Onlara mama alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Her köpeğin yaşı, cinsi, ırkı, kilosu, alerjik durumu ve damak zevki birbirinden oldukça farklıdır. Bir köpek için çok faydalı olan bir mama diğer köpek için faydalı olmayabilir. Köpeğinizin yavruluk döneminde yediği mama yetişkinlik döneminde yediği mamadan elbette farklı olmadır. Bunun sebebi besin ihtiyacının tamamen değişmesidir.

 

Köpeğinize konserve köpek maması seçerken ırkının ve cinsinin beslenme ihtiyacına uygun bir mama seçmeniz de oldukça önemlidir. Köpeğinizin kilosu da mama seçimi konusunda belirleyicidir. Sevimli dostunuz olması gerektiğinden daha kiloluysa bu onun sağlığı açısından problem olacağından kalorisi daha az mamalar tercih ederken, köpeğiniz çok hareketli ve zayıfsa onu ideal kilosuna getirecek besleyicilikte mamalar tercih etmelisiniz. Bunun dışında mamaların kaliteli olması da önemlidir. Mama alırken onun dengeli, uygun, doğal ve katkısız bir içeriğe sahip olması sevimli dostunuzun sağlığı için önemli bir faktördür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows Live Mail Çalışmıyor Nasıl Onarılır?

 

Köpek Oyuncaklarını Unutmayın

 

Köpekler yavruluk dönemlerinden itibaren oyun oynamayı çok severler. Köpeğinize alacağınız oyuncaklar sayesinde onları çok mutlu edebilirsiniz. Oyuncaklar ve oyun oynamak köpeğinizin temel becerilerinin ve reflekslerinin gelişmesi açısından da çok önemlidir. Köpeğiniz için alabileceğiniz bu kadar fazla oyuncak çeşitliliği içerisinde doğru oyuncağı seçmek de önemlidir.

 

Oyuncak alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri oyuncağın kesinlikle kaliteli bir malzemeden yapılmış olmasıdır. Oyuncaklar kalitesiz ve zararlı maddelerden üretilirse üzerinde bakteri oluşabilir ve bu durum köpeğinizin sağlığını kötü etkileyebilir. Bunun dışında oyuncakların sağlam bir malzemeden yapılmış olması da önemlidir çünkü köpeğinizin parçalarını koparıp yutabilir. Köpeğinizin yuttuğu parçalar midesinde istenmeyen oluşumlara sebebiyet verebilir.  Yine oyuncağın kendiliğinden kesici ya da sivri bir tarafının olmaması çok önemlidir. Oyuncağın temizlenebilir özellikte olması da dezenfekte edebilmeniz için önemli bir faktördür.

zoo
zoo

 

Siz de en kaliteli köpek maması ve malzemeleri için petshop ZOO’yu inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku