PlayStation 5’te Oyun Paylaşımı Nasıl Etkinleştirilir?

1 1.627

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Fiziksel bir oyunu başka bir PlayStation 5 sahibiyle paylaşmak için diski arkadaşınıza vermeniz yeterlidir, o kadar. Ancak dijital bir oyunu paylaşmak bazı ek adımlar gerektirir ve bunu PS5’in oyun paylaşma özelliği aracılığıyla yapabilirsiniz. Neyse ki, etkinleştirmek nispeten kolaydır. PS5 Oyun Paylaşımı seçeneğini nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

PS5’te Oyun Paylaşımı Nedir?

PlayStation 5’te oyun paylaşımı, dijital oyunlarınızı PS5 sistemlerinde oynayabilmeleri için arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanıza olanak tanır. Diğer PS5 sistemini birincil konsolunuz olarak ayarlamadığınız için bu , PS4’teki oyun paylaşımından biraz farklıdır . Bunun yerine, PSN hesabınızı konsola bağlar ve Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oynama adlı bir seçeneği etkinleştirirsiniz . Oyun paylaşımını etkinleştirdikten sonra, diğer PS5’teki hesabınız, o sistemde diğer kişinin sahip olduğu dijital oyunları da oynayabilir. Ayrıca PlayStation Plus aboneliğiniz varsa onlarla da paylaşacaksınız.

Daha fazla mesaj

Steam Refund Nasıl Yapılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oyun Bilgisayarı için Ne Önemli?

PS5’te Oyun Paylaşımı Nasıl Etkinleştirilir?

Oyun paylaşımını aynı anda yalnızca bir konsolda etkinleştirebilirsiniz. Bu, başka bir konsolda etkinleştirmeden önce bu özelliği ana PS5 konsolunuzda devre dışı bırakmanız gerektiği anlamına gelir. Yapmanız gereken ilk şey, ana PS5’inizde PSN hesabınıza giriş yapmak. Ayarlar > Kullanıcılar ve Hesaplar > Hesap > Oturum aç seçeneğine gidin.

Oyun Paylaşımı

Kullanıcı adınızı ve parolanızı girin ve ardından Oturum Aç öğesini seçin. Ardından, Ayarlar > Kullanıcı ve Hesaplar > Diğer’e gidin ve Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oynatma seçeneğini Devre Dışı Bırak olarak ayarladığınızdan emin olun. Şimdi diğer PS5’e gidin ve PSN hesabınıza tekrar giriş yapın. PlayStation hesap bilgilerinizi korumak için bunu şahsen yapmanızı öneririz. Ardından, Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oynat’a geri dönün ve Devre Dışı Bırakma öğesini seçin. Diğer PS5 konsolundayken, aile üyenizin veya arkadaşınızın oynamak istediği oyunu dijital kitaplığınızdan indirin. İndirdikten sonra, kendi hesaplarından sanki sahipmiş gibi oynayabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Valorant Windows PC'den Kaldırma

Artık PS5 Oyun Paylaşımına Hazırsınız

PS5 oyun paylaşımı, disk sürümüne sahip olmadığınızda başkalarının oyunlarınızı oynamasına izin vermenin harika bir yoludur. Bu, kendileri için bir kopya satın almak zorunda olmadıkları için paradan tasarruf etmelerini sağlar. Ve onların oyunlarına da erişebildiğiniz için kitaplığınızı genişletebilir ve aynı zamanda paradan tasarruf edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku