Google Arama’da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

2 555

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Varsayılan olarak, birçok web sitesi ve uygulama açık renk düzenini tercih eder ve koyu renkli metni açık renkli bir arka plana yerleştirir. Google Arama farklı değil. Bununla birlikte, açık renkli metnin koyu bir arka plan üzerinde olduğu ve yaygın olarak “karanlık mod” olarak bilinen koyu temaların popülaritesi artıyor. Karanlık modun çeşitli faydaları vardır. Öncelikle cihazınızda OLED ekran varsa pil ömründen büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Bazı insanlar sadece karanlık modun sunduğu görünümü tercih eder. Karanlık mod tercih etme nedeniniz ne olursa olsun, bunu Google Arama’da etkinleştirebileceğinizi bilmek sizi mutlu edecektir. Size nasıl olduğunu göstereceğiz.

Masaüstünde Google Arama’da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Varsayılan olarak Google Arama, cihazınızla eşleştirmek için renk şemasını kullanır. Örneğin, Windows 10’da bunu Ayarlar > Kişiselleştirme > Renk > Varsayılan uygulama modunuzu seçin aracılığıyla bulabilirsiniz. Ancak, Google Arama’da karanlık modu uygulamak için bunu manuel olarak geçersiz kılabilirsiniz.

Daha fazla mesaj

Şifreleme teknikleri ve güvenlik sertifikalarının önemi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Cihazda Google TV Nasıl Kurulur ve Kullanılır?
 1. Google.com’a gidin .
 2. Karanlık modun tüm tarayıcılarda otomatik olarak uygulanmasını istiyorsanız , Google hesabınızda Oturum Açmak için sağ üstteki düğmeyi kullanın . Profil resminizi görüyorsanız, zaten oturum açmışsınız demektir.
 3. Sağ alttaki Ayarlar’a tıklayın.
 4. Açık duruma getirmek için Koyu tema’yı tıklayın.
 5. Bu seçeneği görmüyor musunuz? Endişelenme. Arama Ayarları ‘nı tıklayın.
 6. Soldaki menüde, Görünüm’ü tıklayın.
 7. Koyu tema’yı seçin.
 8. Kaydet’i tıklayın.

Karanlık Mod

Mobil Cihazda Google Arama’da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

 1. Google.com’a gidin .
 2. Karanlık modun tüm mobil cihazlarınızda ve tabletlerinizde otomatik olarak uygulanmasını istiyorsanız , Google hesabınızda Oturum Açmak için sağ üstteki düğmeyi kullanın . Profil resminizi görüyorsanız, zaten oturum açmışsınız demektir.
 3. Sol üstte Diğer (üç yatay çizgi) öğesini seçin.
 4. Açık duruma getirmek için Koyu tema’ya dokunun.
 5. Bu seçeneği görmüyor musunuz? Ayarlar’a dokunun.
 6. Görünümün altında, Koyu tema’yı seçin.
 7. Aşağı kaydırın ve Kaydet’e dokunun.
 8. Tercihlerinizin kaydedildiğini bildiren bir bildirim görünür. Tamam’a basın, Google ana sayfasına dönersiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Diğer Google Ürünleri için Karanlık Modu Etkinleştirebilirsiniz

Google Arama, karanlık modu destekleyen tek Google ürünü veya uygulaması değildir. Google Play, Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar ve Google Haritalar, ışık modundan geçiş yapmanızı sağlayan diğer Google araçlarından yalnızca birkaçıdır. Google Arama’da karanlık moddan hoşlanıyorsanız, bu uygulamaların ayarlarını keşfedin.

2 Yorumlar
 1. […] etkinleştirebilirsiniz. macOS Mojave veya sonraki bir sürümünü çalıştıran Mac’inizde Karanlık Modu açmanın üç hızlı yolunu burada […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku