Türkiye’nin En Çok Satan SUV Modelleri

0 471

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Araştırılan ve merak edilen Türkiye’nin en çok satan SUV modelleri ile alakalı olarak elimizden geldiğince güncel bilgileri sizlere sunmak istiyoruz. Günümüzde özelikle otomobil alacak kişilerin yavaş yavaş SUV mantığına doğru eğilim gösterdiğini net bir şekilde söylemek gerekiyor. Özellikle son birkaç senelik dilim içerisinde satış rakamları açısından da ciddi bir yükseliş meydana geliyor.

En çok satan SUV modelleri noktasında elimizden geldiğince önemli bilgileri sizlere sunmak için adımlar atıyoruz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda da elde ettiğimiz verilere göre günümüzün en ideal araçlarını derledik. Tabi ki bu araçlar içerisinde birçok önemli değer de kıstas alınıyor. Dolayısı ile şimdi sizlerle birlikte bu modeller üzerine bir inceleme yapacağız.

Türkiye’de En Çok Satan SUV Modelleri

SUV, günümüzde bizce bilinen jeep sınıfı olarak kabul görmektedir. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bu sektör içerisinde geniş ve kaliteli bir otomobil sahibi olmak isteyenlerin en çok dikkat ettikleri noktalar arasındadır. Bizde model model birkaç önemli bilgiyi sizlere sunma yolunda adımlar atacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   EURO 2020 Şampiyonu Kim Olacak?

#5 Peugeot 2008

Peugeot, özellikle son dönemdeki mükemmel otomobilleri ile ülkemiz pazarının en çok güvenilen markalarından birisi oldu. B SUV sınıfı için çıkarılan 2008, çıktığı ilk andan itibaren yok satar duruma geldi. Donanım özellikleri ve mükemmel ötesi tasarımı ile birlikte herkes için mükemmel örnek teşkil eden araçlardan birisi olarak dikkat çeker.

Peugeot 2008

#4 Fiat Egea Cross

Fiat markası son dönemde Egea üzerinden çok ciddi bir şekilde prim yaptı ve zaman içerisince C7 segmenti için Egea Cross modelini geliştirdi. Hatchback Egea için daha yüksek, daha omurgalı ve daha sportif bir görünüm kazandıran marka, an itibari ile çok ciddi gelişmeleri de beraberinde getirdi. Araç, çıktığı andan itibaren çok ciddi bir satış rakamı başarısını yakalayarak adından söz ettirmeyi başardı diyebiliriz.

Fiat Egea Cross

#3 Nissan Qashqai

Çok uzunca bir süredir ülkemiz pazarının en çok tercih edilen SUV sınıfı otomobillerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle sıfır otomobil satışlarında yenilenen makyajlı kasası ve teknolojik altyapısı ile mükemmel adımları sizlere sunuyor. Nissan, özellikle SUV sınıfında ki en mükemmel otomobillerden olduğu için Türk otomobil severler için de ayrıca dikkat çeken bir diğer seçenek. Dolayısı ile her ne olursa olsun ön planda tutulması gereken otomobillerdendir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2022-2023 sezonu Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig fikstür çekim

Nissan Qashqai

#2 Dacia Duster

Bundan birkaç sene öncesine baktığımız zaman ekonomi sınıfı SUV modellerinin en iyilerinden ve ucuzlarından birisi idi. Günümüzde Renault markasının büyümesi ile birlikte Dacia markası da ciddi şekilde vites yükseltti. Duster, özellikle mükemmel ötesi omurgalı tasarımı ile birlikte günümüzde çok fazla tercih ediliyor. Otomobil için teknolojik değerlere baktığımız zaman ayrıca dikkat çekici birçok seçenek de ön plana çıkıyor. Duster markasının zamana bağlı olarak değişimi, tüm otomobil yatırımcılarını da ciddi anlamda tetikliyor.

Dacia Duster

#1 Volkswagen Tiguan

Üstün Alman teknolojisi dediğimiz zaman ülkemiz otomobil piyasalarında en çok dikkat çeken markalardan birisi de Volkswagen olarak dikkat çekiyor. Tiguan ise markanın ve Türkiye’nin en çok satan SUV modeli olarak karşımıza çıkıyor demek yanlış olmaz. 2021 senesi ile birlikte tasarımını ciddi anlamda değiştiren ve teknolojisine de ciddi manada fark yaratan örneklerden birisidir.

Volkswagen Tiguan, an itibari ile Türkiye’de en çok satan marka olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte fiyatı tabi ki çok yüksek ancak ne olursa olsun ön planda tutulması gereken önemli bir otomobil diyebiliriz sanırım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Karşınızda Beşiktaş Fenerbahçe Maçı! Derbi Ne Zaman ve Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Volkswagen Tiguan

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku