Vajinoplasti Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır?

0 579

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kadınlar tarafından ciddi manada araştırılan Vajinoplasti nedir, neden ve nasıl yapılır sorusuna yanıt verme amacı içerisinde olacağız. Bilindiği üzere kadınsal hastalıklar ile alakalı olarak zaman içerisinde birçok ciddi problem ortaya çıkmıştır. Hali ile modern tıbbi teknikler sayesinde de bu hastalıkların tamamı ile alakalı olarak çözüm yöntemleri de meydana gelmiştir.

Bu makalemizde de elimizden geldiğince estetik alanında ki en önemli tıbbi uygulamalardan birisi olan vajinoplasti uygulaması konusunda sizleri bilgilendirme yolunda adımlar atacağız. Sizlerde merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorarak kapsamlı bir şekilde bu alanda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti, kadınlarda çeşitli nedenler ile sıkılığını kaybeden ve esneyen vajinal bölgenin cerrahi müdahale ile daraltılması işlemine verilen tıbbi tabirdir.

Türkiye genelinde özellikle kadınların zaman içerisinde en çok başvurdukları estetik cerrahi yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çeker. Ağrısız ve günlük yaşantıyı kesinlikle etkilemeyen bu yöntem ile birlikte genital bölgenin tamiri ve ilk gün ki haline yakın şekle getirilmesi de mümkün hale gelmektedir. Tabi ki bu operasyona başvuran kadınların vajinal bölgesinde ki esnemenin de çeşitli nedenleri söz konusudur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fenerbahçe Başkanlığı için Ali Koç Mu, Aziz Yıldırım Mı?

Bu nedenler ile alakalı olarak kapsamlı bir araştırma yaptık ve bu anlamda da sizlere elimizden geldiğince bilgiler sunmak istiyoruz.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti Neden Yapılır?

Öncelikle bu operasyonun halk arasında ki genel adı da vajina daraltma ameliyatı olarak bilinir demek yanlış olmaz sanıyorum. Günümüzde özellikle kadınlar, cinsel organlarında meydana gelen yapısal bozulmalar ciddi manada can sıkıcı hale gelebilir. Hatta kadının cinsel yaşantısını dahi çok olumsuz yönde etkileyebilir.

Hissizleşir, rahatsızlanır ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı neden ön plana çıkabilir. Vajinoplasti, tam olarak bu sorunun ortadan kalkması için çeşitli yöntemler ile cerrahi müdahale yapılması anlamına gelir. Bu, hem estetik hem de işlevsel açıdan durumun tamamen kontrol alınması için yeteri kadar etkili ve kesin bir estetik cerrahi çözümüdür. Vajina genişlemesi nedenleri içerisinde aşağıdaki seçenekler gösterilebilir;

 • Sürekli ve düzensiz şekilde cinsel ilişkiye girilmesi,
 • Normal doğum kaynaklı vajinal esneme,
 • Aileden gelen genetik genital yapı bozuklukları,
 • Obezite nedenli yağ dokularının artmasına bağlı yapı bozulmaları,
 • Bölgesel dokuların sıkıntılı hale gelmesi,
 • Pelvik bölgesinde meydana gelen cerrahi müdahaleler,
 • İlerleyen yaş nedenli deride sarkma sorunları,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye'nin En Çok Satan SUV Modelleri

genital bölgede ki estetik sorunların meydana gelmesi için bazı sebepler olarak adından söz ettirir. Hal böyle olunca da ister istemez bu bölgede ki doku bozulmalarının tamir edilmesi için cerrahi müdahale gereksinimi ortaya çıkar.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti, birçok kişinin bildiğinin aksine acısız ve tamamen düzenli bir yöntem olarak dikkat çekiyor. Bu estetik cerrahi yöntemi, kesinlikle günlük yaşantınızı olumsuz şekilde etkilemez ve sorunsuz bir şekilde yaşamınızın tüm hareketliliğine devam edebilirsiniz.

Vajinoplasti operasyonundan sonra yaklaşık olarak 45 gün boyunca cinsel ilişkiye girmeniz yasaklanır. Operasyonun genel aşamaları da aslına bakarsanız kafalarda soru işareti yaratmıyor. Operasyonun başlıca adımları aşağıdaki gibidir;

 • Hasta lokal ya da genel anestezi ile tercihe yönelik olarak uyuşturulur.
 • Sonrasında genital bölgede rahat bir şekilde operasyon yapılabilmesi için bölge açılır.
 • Sonrasında vajinal bölge içerisinde üçgen kesiler yapılarak bölgedeki esnemenin kaynağı durdurulur.
 • Akabinde bölgede cerrahi olarak dikey şekillerde dikişler atılır ve bölgenin daha sıkı bir hale gelmesi sağlanır.

Hemen arkasından ise bölgeye ufak bir pansuman ile birlikte sorun yaşamaksızın kapatma sağlanır. Bu süreçten sonra hemen kalkar ve günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Cinsel ilişki yasağı ise en önemli maddelerden birisi olaraktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hastalanmamanız İçin Mutlaka Tüketmeniz Gereken Kış Çorbası
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku