Whatsapp Bildirim Gelmiyor

3 8.254

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

WhatsApp bildirim gelmiyor sorunu pek çok kullanıcının yaşadığı problemlerden bir tanesidir. Whatsapp üzerinde gerekli düzenlemeler yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Whatsapp bildirim gelmiyor sorunuyla karşı karşıya kaldıysanız yazımıza göz atabilirsiniz. Bazı kullanıcıların WhatsApp bildirimleri telefon ekranında gözükmüyor. Bu sorunu çözmek için mutlaka alt tarafta sizlerle paylaştığımız adımları takip etmeniz gerekir. Doğru bir şekilde uygulayarak gerekli sonuca ulaşabilirsiniz. Whatsapp bildirim sesini açmak için;

 • Ayarlar’a bölümüne giriş yapın,
 • WhatsApp uygulamasını seçin,
 • Bildirimler ekranına dokuunun,
 • Bildirimler pasif durumda olursa ses gelmeyecektir,
 • Bildirimleri aktif hale getirin.

Bu uygulamaları yaptığınız zaman WhatsApp üzerinden bildirim alabilirsiniz. Bldirimler açık duruma geldiği zaman WhatsApp Ayarlar bölümünden bildirim seslerini aktif duruma getirebilirsiniz. Grup mesajlarından bildirim alamamanız durumunda WhatsApp ayarlarından bildirimleri açabilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor

whatsapp-bildirim-gelmiyor
whatsapp-bildirim-gelmiyor

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorunun çözümü için WhatsApp ayarlarının doğru şekilde yapılması gerekir.

 • Telefonunuzun ilk olarak internet bağlantısını kontrol etmeniz gerekir. Telefonun internet tarayıcısını açarak gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.
 • Tarayıcınız çalışıyor ancak WhatsApp’ınız çalışmıyorsa mobil operatörü ile iletişime geçmelisiniz.
 • APN ve modem ayarlarınızı doğru şekilde yapılandırdıktan sonra soket bağlantılara verin.
 • Başka bir ağ üzerinden bağlanmayı deneyin.
 • Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > ‘Veri Kullanımı’ bölümüne gidin.
 • Arka plan verisi sınırlamasını kontrol edin.
 • Yukarıda yer alan işlemleri Google Play Servisi için tekrar edin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Bildirim Gizleme Nasıl Yapılır?
Diğer çözüm yöntemleri
 • Telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Ayarlar > Uygulamalar > Menü > ‘Uygulama tercihlerini sıfırla’ seçeneğini işaretleyin.
 • Enerji tasarrufu modunu kapatın.
 • WhatsApp Web’den çıkış yapın.
 • Telefonunuzu uyku modunda açık tutmak isterseniz Ayarlar > Kablosuz > Menü > Gelişmiş > ‘Uykudayken Kablosuzu Açık Tut bölümünü aktif hale getirin.

İphone Whatsapp Bildirim Gelmiyor

İphone Whatsapp bildirim gelmiyor mu? Bu sorun hakkında tüm çözümleri elinizin altına getiriyoruz. WhatsApp uygulamasından mesaj gelmesine rağmen bildirim alamıyorsanız doğru yerdesiniz. Yalnızca uygulamayı açtığınız zaman bildirimler geliyorsa bu sorunu sona erdirebilirsiniz. Yeni mesaj olup olmadığını kontrol edebilmek için WhatsApp’ı belli aralıklarla açmanıza gerek kalmıyor. iPhone’unuzda WhatsApp bildirim gecikme sorunlarının bir çok nedeni olabilir. Sizlere sunduğumuz çözümleri deneyerek sorunu halledebilirsiniz.

Hücresel Veri ve WiFi Arasında Geçiş Yapın

WhatsApp’tan gelen mesajlar internet bağlantısı nedeniyle gecikebiliyor. Mobil veri kullanıyorsanız WiFi ağına bağlanarak soruna bakabilirsiniz. WiFi ağında bulunduğunuz zaman WhatsApp mesajları geç geliyorsa mobil veriye geçiş yaparak sorunu belirleyin.

WhatsApp’ı Kapatmaya Zorlayın

WhatsApp bildirim sorunlarında en çok kullanılan yöntem uygulamayı kapatmaya zorlamaktır. WhatsApp’ı kapatmak için ‘Uygulama Değiştirici’ bölümüne giriş yaparak WhatsApp’ kapabilirsiniz.

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

WhatsApp’ı uygulamasını kapatıp açmak sorunu çözmediyse, telefonunuzu yedinden başlatabilirsiniz. iPhone’u yeniden başlatmak bellek temizlenmesine de yardımcı olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   'iPhone Kamera Çalışmıyor' Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Arka Plan Yenilenmesine Bakın

Apple uygulamaların arka planda yenilenmesine izin veriyor. Ancak uygulamaların büyük bir bölümü bu özellikten yararlanmak istemesi nedeniyle telefonda aşırı pil tüketimi görülebiliyor. Apple kullanıcıların bu uygulamaları elle kapatmalarına izin veriyor. iPhone’unuzda WhatsApp uygulaması için arka plan yenilemenin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Android

whatsapp-bildirim-sesi-gelmiyor
whatsapp-bildirim-sesi-gelmiyor

Whatsapp, milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Whatsapp bildirim sesi gelmiyor Android sorununun çözümü için sizlere birkaç öneride bulunuyoruz. Bildirim sorunlarını sık sık yaşıyorsanız paylaştığımız adımları takip edebilirsiniz. Whatsapp ücretsiz mesaj uygulamalarından bir tanesidir. SMS dönemini kapatan bu özellik milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor Whatsapp kullanıcılarının büyük bir bölümü mesaj bildiriminin gelmemesinden şikayet ediyor. Bu sorunun iki ana nedeni bulunuyor. Bunlardan bir tanesi bildirim sesinin kapalı olmasıdır. İkinci nedeni ise güç tasarrufu modunun açık olmasıdır.

 • WhatsApp bildirim sesi çeşitliliğiyle kullanıcılarını memnun ediyor. Uygulama üzerinde bildirim sesi değişmek isteyip yanlış adımları seçtiyseniz, sesi kapatabilirsiniz.
 • Gerekli kontrolleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa telefonunuzun uygulama ayarlarına girerek bildirim ayarlarına bakınız.
 • Herhangi bir sonuca ulaşamadıysanız WhatsApp destek mailine yazı yazarak sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsAp Bildirim Sesi Nasıl Değişir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te Uygulamaları Kaldırma

WhatsApp her kullanıcının arama ve mesajına farklı zil sesleri atayabiliyor. WhatsApp bildirim sesini değiştirmek için;

 • Zil sesini değiştirmek istediğiniz kişinin profilini görüntüleyin.
 • ‘Özel Bildirimler’ bölümüne tıklayın.
 • ‘Özel Bildirimleri Kullan’ seçeneğini aktif edin.
 • İstediğiniz zil sesini atayın.

Whatsapp Bildirim Gelmiyor İphone

Whatsapp bildirim gelmiyor iPhone sorunu ve çözüm yollarını yazımızda bulabilirsiniz. Apple en son sürümü olan ios14 bazı sorunları da beraberinde getirdi.

Güncelleme sonrasında bir çok kullanıcı bildirim sorunlarından bahsetmeye başladı. iPhone kullanıcıları bildirimlerin hiç gelmemesin nedeniyle internet üzerinden araştırma yapıyor. Bildirim sorunlarını çözmek için

 • Kullandığınız internet ağını değiştirin.
 • Telefonun ayarlar bölümünden Whatsapp bildirimlerine izin verin.
 • Whatsapp uygulamasından Ayarlar > Bildirim > Bildirim ayarlarını sıfırla bölümünü tıklayın.

WhatsApp Bildirim Ayarlarını Kontrol Edin

WhatsApp bildirim ayarlarını yanlışlıkla değiştirebilirsiniz. Tüm bildirim ayarlarınızın doğru şekilde yapıldığından emin olmalısınız.

WhatsApp’ı Yeniden Yükleyin

WhatsApp’ı kaldırıp iPhone’unuza tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz. WhatsApp’ı kaldırmak sohbet verilerinizi de silecektir. Sohbet geçmişinizin boyutuna bağlı olarak yedekleme yapabilirsiniz.

iPhone Ayarlarını Sıfırlayın

WhatsApp’ı tekrardan yüklemek sorunu çözmediyse ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz

iPhone’u Sıfırlayın

Yukarıdaki seçeneklerden hiçbirisi WhatsApp bildirim sorunlarını çözemedeyise iPhone’u tamamen sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz. Bu işlem sonrasında cihazlarınız biçimlendirilecektir. İşlemden önce verilerinizin bir yedeğini almanızı tavsiye ediyoruz. WhatsApp sohbet geçmişinizi de iCloud’a yedeklemeniz gerekir.

3 Yorumlar
 1. ali fuat diyor

  general mobile pro 21 herkeste ayni sorun var sanirim uyku modunu kapattiktan sonra sayenizde duzeldi tesekkurler

  1. Güncel Paylaşım diyor

   Biz Teşekkür ederiz. Bizi Takipte kalmaya devam ediniz.

 2. […] ve çift mesajlaşma işleviyle birlikte geldiğinden, Samsung ve diğer Android telefonlarda iki WhatsApp hesabı kullanmak kolaydır. Çift SIM’li telefonlarda iki farklı telefon numarası […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku