WhatsApp Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır?

0 124

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

WhatsApp, kullanıcıların metin, sesli ve görüntülü aramalar yoluyla arkadaşları ve aileleriyle bağlantıda kalmalarını sağlayan popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp’ın kullanışlı özelliklerinden biri de ekranınızı başkalarıyla paylaşabilmenizdir. Birine bir sunum göstermek, bir uygulamada rehberlik etmek ya da sadece cihazınızdaki bir şeyi göstermek istediğinizde ekranınızı paylaşmak son derece yararlı olabilir. WhatsApp’ta ekran paylaşımı adımlarını tartışacağız.

WhatsApp’ta Ekran Paylaşımı Nasıl Olur?

WhatsApp’ta ekranınızı paylaşmaya başlamak için cihazınızda uygulamanın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olmanız gerekir. Uygulamayı açın ve ekranınızı paylaşmak istediğiniz kişiyi veya grubu seçin. Sohbete girdikten sonra, genellikle bir ataçla temsil edilen ek simgesine dokunun. Bir menü belirecek ve diğer çeşitli seçenekler arasında ekran paylaşımı seçeneğini bulacaksınız.

WhatsApp'ta Ekran Paylaşımı Nasıl Olur?
WhatsApp’ta Ekran Paylaşımı Nasıl Olur?

Ekran paylaşımı seçeneğini seçtikten sonra, WhatsApp sizden ekranı kaydetmek için izin vermenizi isteyecektir. Bu adım, başkalarıyla paylaştıklarınızın kontrolünün sizde olmasını sağladığı için çok önemlidir. Gerekli izinleri verin ve ardından ekran paylaşımını başlatmak için ‘Şimdi Başlat’a dokunun. WhatsApp cihazınızdaki ekran kayıt özelliğini algılayacak ve ekranınızı kaydetmeye başlayacaktır. Artık ekranınız paylaşılırken cihazınızda serbestçe gezinebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Neden Elektrikli Otomobil Alınmalı ve Kullanılmalı?

Ekranınızı paylaşmayı bitirdiğinizde, oturumu sonlandırmak için ‘Paylaşımı durdur’ düğmesine dokunmanız yeterlidir. WhatsApp daha sonra size ekran kaydını kaydetmek mi yoksa atmak mı istediğinizi soracaktır. Tercihinize göre uygun seçeneği seçin. Ekran paylaşımının yalnızca bire bir sohbetlerde kullanılabildiğini ve grup video görüşmelerinde kullanılamadığını unutmamak önemlidir.

WhatsApp’ta ekranınızı paylaşmak, başkalarına bilgi sunmak veya rehberlik sağlamak için uygun bir yol olabilir. Yukarıda belirtilen basit adımları izleyerek ekranınızı kişilerinizle veya gruplarınızla kolayca paylaşabilirsiniz. Bu özelliği etkili bir şekilde kullanmak, iletişimi ve işbirliğini geliştirerek WhatsApp’ı başkalarıyla bağlantıda kalmak için daha da çok yönlü bir araç haline getirebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku